Letiště Katánie

Letiště Katánie (CTA)

Mezinárodní letiště Katánie (CTA), celým názvem Letiště Vincenza Belliniho či Letiště Katánie-Fontanarossa, je největším letištěm na italském ostrově Sicílie. Letiště je pojmenováno po italském skladateli, který se v Katánii narodil. V roce 2020 se jednalo o 4. nejvytíženější letiště v celé Itálii. Letištěm v roce 2019 prošlo více než 10 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 4,3 km
  • Oficiální web letiště aeroporto.catania.it

Letenky do Katánie

Letenky na přímých letech z Prahy (PRG) do Katánie pořídíte sezónně u Smartwings a celoročně u Wizz Airu. Od zimního letového řádu 2023 ulovíte letenky z Prahy do Katánie také u Ryanairu. Více informací o nové lince najedete v našem článku. Do Katánie míří také charterové lety z Prahy. Cena letenek se průměrně pohybuje okolo 5 000 Kč, akční letenky ulovíte i okolo 1 500 Kč. Doba letu z Prahy do Katánie je 2 hodiny 25 minut. 

Do Katánie se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Katánie rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

První autobus společnosti Alibus vyjíždí z letiště v 4:40 a poslední v 00:30. Interval je 25 minut a za jízdenku na 90 minut zaplatíte 4 €. Alibus také po cestě staví na vlakovém nádraží, odkud se můžete vydat vlakem po celé Sicílii. Jízdenky na tento autobus snadno zakoupíte v kiosku přímo na letišti / u odjezdových platforem před příletovou halou.

Další možností je společnost Etna Transporti, kdy za jízdenku do města zaplatíte 1,90 €. Autobus však jede pouze v 7:20. Jízdenku si kupte přímo přes stránky dopravce.

Meziměstský autobus

Míříte-li mimo Katánii, máte hned několik možností.

  • A.S.T.: Díky této společnosti se dostanete z letiště Katánie do destinací jako Avola, Caltagirone, Carlentini, Grammichele, Ispica, Lentini, Mazzarrone, Mirabella Imbaccari, Modica, Noto, Palagonia, Piazza Armerina, Pozzallo, Rosolini, S. Michele di Ganzaria, Scicli, a Sigonella. Detailní jízdní řád a ceny jízdenek naleznete na stránkách společnosti.
  • Etna Transporti: Autobusy této společnosti vás odvezou do Aidone, Fiumefreddo, Gela, Giardini Naxos, Recanati, Licata, Piazza Armerina, Ragusa, Marina di Ragusa, S Croce di Camerina, Taormina, Valguarnera a Vizzini. I zde naleznete detailní jízdní řády a jízdné na stránkách společnosti, kde si můžete rovnou zakoupit jízdenku.
  • Guintabus: Tato společnost spojuje letiště s přístavem Milazzo. Autobus jeden 3 × denně a za jízdenku, kterou si kupte přes stránky dopravce, zaplatíte 15 €.
  • Interbus: Autobusy vás dovezou do následujících destinací: Agira, Avola, Catenanuova, Leonforte, Nicosia, Nissoria, Noto, Pachino, Portopalo, Priolo, Regalbuto, a Syrakusy. Jízdenky si kupte přes stránky dopravce, kde i naleznete jízdní řády.
  • SAIS Transporti: Pokud máte namířeno do destinací jako Agrigento, Caltanissetta a Canicattì, využijte této společnosti. I v tomto případě si jízdenku kupte přímo přes dopravce.
  • SAIS Autolinee: Autobusy vás v tomto případě odvezou do měst Palermo, Termini Imerese, Messina, Enna, Sicilia Outlet Village, Alimena, Villarosa či Villapriolo. Jízdenky si kupte přímo přes stránky společnosti, kde i najdete detailní informace k odjezdům.

Půjčené auto

Nejpohodlnějším způsobem dopravy po ostrově je půjčené auto. To si můžete jednoduše zarezervovat přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Před příletovou halou naleznete taxíky, kteří vás odvezou po celém ostrově.

 

Doprava v noci

Pokud na letiště Katánie přiletíte mimo provozní dobu autobusů, budete si muset do své destinace vzít taxík.

Přestup na letišti

Přestup na letišti Katánie si můžete zpříjemnit ve VIP salónku, který se nachází naproti gatům 5 a 6. Je otevřen od 6:30 do 21:00.

Letiště má dva terminály – dvoupatrový terminál A (v přízemí přílety / v 1. patře odlety) a terminál C, který je prozatím uzavřen kvůli pandemii COVID-19 (původně byl vyhrazen pro aerolinku easyJet).

Doporučený minimální čas na přestup na letišti Katánie je 25 minut u vnitrostátních a 30 minut u mezinárodních letů.

Další užitečné tipy

Na letišti se nachází několik obchodů, včetně těch duty-free, kaváren a restaurací, kde můžete strávit čas před odletem.

Na terminálu A také naleznete bankomaty, turistické informace a zásuvky pro nabití elektroniky. Terminál A je otevřen 24 hodin denně.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 16. 2. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)