Letiště Marseille

Letiště Marseille (MRS)

Mezinárodní letiště Marseille (MRS) je letiště ležící severně od francouzského města Marseille na Azurovém pobřeží. Míří sem několik linek z celé Evropy, severní Afriky a Blízkého východu. Jedná se o páté nejvytíženější francouzské letiště, jímž roce 2019 prošlo přes 10,1 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 27 km
 • Oficiální web letiště marseille-airport.com

Letenky do Marseille

Letenky z Prahy (PRG) do Marseille pořídíte na přímých letech u aerolinky Ryanair. Průměrná cena letenek se pohybuje okolo 4 000 Kč, levné letenky ulovíte i okolo 2 000 Kč. Délka letu z Prahy do Marseille je 2 hodiny.

Do Marseille se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Marseille rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Vlak

Vlakem se dostanete z letiště Marseille přímo nejen do centra města, ale i do dalších destinací v blízkém okolí. Vlaky jezdí od 6:24 do 22:03 každý den a jízdenku si kupte online, v automatech na letišti či v okénku na zastávce vlaků.

Spojení letiště a vlakového nádraží zajišťuje autobus „Lebus L1“ a cesta trvá cca 5 minut. Jízdenku koupíte u řidiče a stojí 1,2 €.

Autobus

Z letiště Marseille jezdí hned několik autobusových linek. Jízdenky na linky 8, 6, 11, 17 a 19 si koupíte v kanceláři na letišti, u řidiče nebo online.

 • Aix-en-Provence (na autobusový terminál): linka 8 od 5:35 do 00:25. Za jízdenku zaplatíte 6 €.
 • Centrum Marseille (na zastávku St. Charles): linka 6 od 4:40 do 1:30 a jízdenka vás vyjde na 10 €. Jedná se o přímý spoj.
 • Salon de Provence: linka 17 nebo linka 19 (přímý spoj) od 6:00 do 20:00 (L17) a od 5:40 do 19:40 (L19). Jízdenka stojí 2,5 €.
 • Martigues: do této destinace míří linka 11, která jezdí od 6:25 do 20:50. Připravte si 1,2 € za jízdenku.
 • Gap: do tohoto městečka jezdí autobusy z letiště Marseille 5× denně. Cesta vám zabere asi 3 hodiny a cena jízdenky se liší dle destinace. Více informací naleznete na stránkách dopravce, kde si i kupte jízdenku.
 • Monpellier, Nice či Nimes: do těchto francouzských měst se z letiště Marseille dostanete Flixbusem. Jízdenku si kupte klasicky online.
 • Digne-les-Bains a Forcalquier: do těchto destinací se dostanete do dvou hodin z letiště a autobusy jezdí 5× denně. Cena jízdenky se liší dle destinace a koupíte si jí online či u řidiče.

Půjčené auto

Na letišti Marseille naleznete hned několik mezinárodních autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou ve Francii si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Stání taxíků se nachází před terminálem 1. Jízdu si můžete zarezervovat i předem online na stránkách taxi společnosti. Alternativou je využití služeb společností Uber nebo Bolt.

 

Doprava v noci

Mimo časy, kdy z letiště jezdí městská hromadná doprava, musíte k přepravě využít klasické taxi, Uber či Bolt.

Přestup na letišti

Letiště Marseille má dva terminály, které se nacházejí hned vedle sebe. Terminál 1 je větší a má halu A a B (vzájemně jsou propojeny). Minimální doporučený čas na přestup na letišti Marseille je 45 minut.

Na letišti se nachází VIP salónek a na vstup do něj si připravte 19,50 €.

Během přestupu si uložte své zavazadlo v úschovně, kterou najdete na terminálu 1 v odletové hale. Otevřená je od 5:00 do 19:00.

Další užitečné tipy

Letiště Marseille je otevřeno 24 hodin denně.

Na letišti se nachází několik obchodů, včetně těch duty-free. Hlad utišíte v některé z restaurací či kaváren. Počítejte však, že nabídka je na terminálu 2 omezená.

Pokud na letišti v Marseille cokoliv ztratíte či zapomenete, vyplňte tento formulář.

Hotovost si vyberete v letištním bankomatu. Valuty vyměníte ve směnárně, kterou naleznete na terminálu 1. Otevřena je od 6:00 do 21:30.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 25. 10. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)