Letiště Keflavík (KEF)

Letiště Keflavík (KEF)

Mezinárodní letiště Keflavík (KEF), známé také jako letiště Reykjavík-Keflavík, je největším letištěm na Islandu a hlavním leteckým uzlem země. Leží nedaleko města Keflavík na jihozápadě ostrova. Svou základnu zde mají aerolinky Icelandair a Play. Na letiště míří pouze mezinárodní lety, vnitrostátní lety jsou operovány z menšího letiště Reykjavík (RKV). V roce 2018 letištěm prošlo více než 9,8 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 50 km
  • Oficiální web letiště isavia.is

Letenky na Island

Letenky na přímé lince z Prahy (PRG) do Keflavíku na Islandu pořídíte sezónně u aerolinek Icelandair a Play. Průměrná cena letenek z Prahy na Island se pohybuje okolo 10 000 Kč, akční letenky ulovíte i za 6 000 Kč. Nejlevněji však ulovíte letenky u Wizz Airu z Vídně či Polska. Doba letu z Prahy na Island je 4 hodiny.

Na Island se létá také sezónně z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky na Island rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Z letiště Keflavík do centra Reykjavíku se nejlépe dostanete letištními autobusy Flybus nebo Airport Direct.

Autobusy Flybus odjíždí přímo od příletové haly cca 35 – 40 minut po příletu každého mezinárodního letu. Cesta do centra Reykjavíku trvá cca 45 minut a během jízdy máte k dispozici internet zdarma. Hlavní cílovou destinací je autobusový Terminal v Reykjavíku, autobus zároveň staví u vybraných hotelů. Jízdenka na autobusový terminál stojí 27,52 € a koupíte si ji v automatech na letišti nebo online.

Společnost Airport Direct jezdí mezi letištěm Keflavík a autobusovým terminálem v Reykjavíku 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. I v tomto případě máte k dispozici WiFi zdarma. Za příplatek si můžete k cestě přidat zastávku ve vašem hotelu. Cesta do centra hlavního města vás vyjde na 3 890 ISK (asi 660 Kč), cesta přímo do hotelu vás bude stát o 1 100 ISK  (asi 186 Kč) více. Jízdenku si koupíte ve stánku na letišti nebo online.

Další možností je využít autobusové linky 55, která staví na několika zastávkách a končí na autobusovém terminálu. Autobus jezdí od 6:35 do 22:55 a za jízdenku zaplatíte 570 ISK (asi 97 Kč).

Půjčené auto

Na letišti Keflavík najdete několik lokálních i mezinárodních autopůjčoven. Auto pro vaši dovolenou na Islandu si jednoduše rezervujte přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Další variantou je vzít si taxi, které je dostupné 24/7. Jejich výběr si můžete prohlédnout na webu letiště. Na letiště nejezdí Uber ani Bolt.

Doprava v noci

Jízdní řád autobusů je podřízen letovému řádu, v nočních hodinách tedy využijte autobusu. Pokud preferujete pohodlí, vezměte si z letiště Keflavík taxi.

Přestup na letišti

Letiště Keflavík má pouze jeden terminál, který byl několikrát zvětšován. Terminál má 3 zóny – A, C a D. Lety z USA, Spojeného Království a Kanady míří na gaty D, lety z Evropy přilétají na gaty A a C. Přesun mezi jednotlivými zónami vám nezabere více než 10 minut. Minimální doporučená doba na přestup je 1 hodina. Orientace na letišti je snadná, pro klid na duši se mrkněte na mapu letiště.

Pro pohodlný přestup zamiřte do letištního salónku. Pokud máte přestup přes noc, využijte letištního hotelu Aurora.

Úschovnu zavazadel najdete před příletovou halou. Cena za uskladnění na 24 hodin začíná na 790 ISK (asi 134 Kč).

Další užitečné tipy

Na letišti Keflavík se nachází několik obchodů, včetně těch duty-free, restaurací a kaváren. Nechybí ani bankomaty a banka Arion, která poskytuje také směnárenské služby.

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště v Keflavíku naleznete na oficiálních stránkách letiště.

Letiště Keflavík je otevřené 24/7.

Mapku letiště si prohlédněte na webu letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 16. 2. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)