Keflavík (KEF)

Keflavík (KEF)

Letiště Keflavík, často označováno jako letiště Keflavík-Reykjavík, je největším mezinárodním letištěm na Islandu a hlavním centrem země pro mezinárodní přepravu. Je zároveň hlavní základnou pro islandskou aerolinku Icelandair. Leží 3 km od města Keflavík a 50 km od Reykjavíku.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 50 km
  • Oficiální web letiště isavia.is

Letenky do Keflavíku

Na Island se můžete dostat za tisícovku, ale také za 10 tisíc. Záleží totiž, kdy chcete jet, odkud můžete odlétat a jaké máte štěstí na akční nabídky aerolinek. Pokud jste hodně časově flexibilní, tak se můžete dostat na ceny od 800 Kč za letenky, většinou s odletem z Vídně nebo z německých či polských letišť. Díky tomu, že z Prahy na Island žádná nízkonákladovka přímo nelétá (na rozdíl od Vídně a německých a polských letišť Wizz Air), tak se na podobnou cenu z Prahy nedostanete. V Praze můžete nasednout na přímý let na Island s aerolinkou ČSA, ale počítejte s cenou okolo  7 -10 tisíc.

Letenky z Prahy na letiště Keflavík (KEF) rezervujte u nás v rezervačním systému, letenky od nízkonákladovky Wizz Air můžete bukovat přes jejich webové stránky.

Doprava do centra

Z letiště Keflavík (KEF) do centra Reykjavíku se nejlépe dostanete letištními autobusy Flybus nebo Airport direct. Autobusy Flybus odjíždí přímo od příletové haly cca 35 – 40 minut po příletu každého mezinárodního letu. Cesta do centra Reykjavíku trvá cca 45 minut.Hlavní cílovou destinací je autobusový Terminal v Reykjavíku. Můžete si ovšem rezervovat transfer až do vašeho hotelu. Na letišti nastoupíte do stejného autobusu jako všichni ostatní, jen si potom na autobusovém nádraží v Reykjavíku přestoupíte do menšího minivanu, který vás zaveze až k vašemu hotelu. Jízdenka na autobusový terminál stojí necelých 22 €, do hotelu okolo 28 €/osobu. Obě cesty můžete rezervovat na webu dopravce.

Druhou variantou je soukromé taxi z letiště, které je dostupné 24/7. Jejich výběr si můžete prohlédnout na webu letiště.

Další užitečné tipy

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště v Keflavíku naleznete na oficiálních stránkách letiště.

Úschovnu zavazadel (Bílahótel Luggage Storage) najdete cca 500 metrů od odletové haly, na adrese Arnarvellir4, mezi autopůjčovnami Avis a Enterprice. Můžete se sem svézt autobusem, který jezdí každých 15 minut. Úschova klasického zavazadla vás na den vyjde okolo 350 Kč. Rezervovat místo pro své zavazadlo můžete na oficiálním webu úschovny.

Letiště je otevřené 24/7.

Mapku letiště si prohlédněte na webu letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 19. 5. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)