Letiště Bordeaux

Letiště Bordeaux (BOD)

Letiště Bordeaux (BOD), francouzsky Aéroport de Bordeaux-Mérignac, je mezinárodní letiště ve Francii ležící západně od města Bordeaux. Létá se z něj především do evropských a severoafrických destinací. V roce 2019 letiště obsloužilo přes 7,7 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 12 km
 • Oficiální web letiště bordeaux.aeroport.fr

Letenky do Bordeaux

Přímo z Prahy (PRG) do Bordeaux se dostanete s aerolinkou Ryanair a cena letenek se pohybuje okolo 2 000 Kč. Několikrát za rok se objeví akce, ve kterých je pořídíte i pod 1 000 Kč. Doba letu z Prahy trvá 2 hodiny 15 minut. Ryanair ale v říjnu 2024 plánuje linku zrušit.

Do Bordeaux se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Bordeaux si rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště do centra

Doprava ve dne

Z letiště Bordeaux se městskou hromadnou dopravou dostanete do centra několika způsoby.

Autobus – 30’Direct (nejrychlejší)

 • Přímý shuttle mezi letištěm a vlakovým nádražím Saint-Jean, který jezdí několikrát denně včetně víkendů a státních svátků.
 • Aktuální jízdní řád naleznete zde. Také si můžete stáhnout mobilní aplikaci Zenbus (pro sledování autobusu v reálném čase).
 • Cesta na vlakové nádraží vám zabere 30 minut.
 • Na letišti staví před „halou B“ a doveze vás přímo na nádraží před „halu 2“. Autobusy jsou klimatizované a mají wifi, také jsou vhodné pro cestující s omezenou mobilitou.
 • Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8 €, zlevněná jízdenka (pro cestující ve věku 5 – 26 let / cestující nad 60 let / rodiny se třemi dětmi a více / skupiny větší než 6 dospělých) vyjde na 7 €. Děti mladší než 5 let mají jízdu zdarma. Jízdenku si můžete zakoupit online (s 10% slevou) nebo u řidiče (možné platit platební kartou, v hotovosti nebo šekem). Více informací naleznete na oficiálních stránkách společnosti.

Autobus – Lianes1 (nejlevnější)

 • Autobusy společnosti TBM spojující letiště s nádražím Saint-Jean, které po cestě několikrát staví.
 • Zastávka se nachází před halou B a linka je v provozu každý den od 4:45 ráno do 0:20 v noci (ve čtvrtky, pátky a soboty do 1:20). Interval mezi odjezdy je 8 – 10 minut (s výjimkou soboty a neděle ráno a neděle odpoledne, kdy jezdí každých 15 – 20 minut).
 • Cena jednosměrné jízdenky je 1,70 €. Ta vám umožňuje libovolně přestupovat po dobu jedné hodiny. Jízdenky zakoupíte přímo u řidiče, distributorů na autobusové zastávce, aplikaci Witick či v kiosku Relay (který se nachází ve všech terminálech).
 • Kompletní informace o cenách jízdenek, dostupných tarifech a jízdenek na delší časové úseky naleznete zde. Více informací o lince naleznete na oficiálních stránkách TBM.

Autobus – Corol 39

 • Autobusová linka, která spojuje obce Le Haillan a Pessac a vede také přes letiště Bordeaux.
 • Jezdí od pondělí do pátku od 6:00 do 20:30, v sobotu pak od 7:00 do 20:30 a její zastávka se nachází před terminálem B. Časový interval je 20 minut ve špičce a mimo špičku jezdí každých 30 minut.

Tramvaj

 • Tramvajová linka „A“ začala letiště Bordeaux s centrem města spojovat závěru dubna 2023, kdy došlo k otevření prodloužení stávající sítě (cca 5 km nové tratě a 5 nových stanic).
 • Soupravy jezdí každých 3-5 minut (všední dny), resp. 10-20 minut (o víkendu) od 5:00 do půlnoci.
 • Jednosměrná jízdenka stojí 1,7 €.

Alternativou k městské hromadné dopravě jsou klasické taxi, které naleznete před „halou A“. Průměrná cena do centra Bordeaux se pohybuje okolo 30 € přes den a okolo 45 € v nočních hodinách. Dalším možným způsobem dopravy z letiště můžou být společnosti jako Uber či Bolt.

Na letišti se nachází klasické mezinárodní půjčovny aut, i ty menší lokální. Auto si můžete zarezervovat přes naši autopůjčovnu.

Na letiště nejezdí vlaky ani metro.

Doprava v noci

Městská hromadná doprava v noci na letiště Bordeaux bohužel neexistuje. Pokud přiletíte v noční hodinách, musíte si vzít taxi, Uber nebo Bolt.

Přestup na letišti

Letiště Bordeaux má tři terminály: „Hala A“ (všechny aerolinky kromě Air France, easyJet a Ryanair), „Hala B“ (Air France) a „Billi terminál“ (easyJet a Ryanair). Haly A a B mají dvě podlaží – odlety jsou vždy v prvním patře a přílety v přízemí. Terminály jsou otevřeny od 4:00 do 23:30, tudíž v nočních hodinách nejsou přístupné veřejnosti.

Mezi lety v rámci Francie je doporučený čas na přestup alespoň 25 minut. Mezi mezinárodními lety si nechte na přestup minimálně 35 minut. V „hale A“ je k dispozici letištní salónek. V okolí letiště se také nachází několik hotelů.

Další užitečné tipy

Letiště Bordeaux nabízí několik obchodů, restaurací, kaváren a automatů s občerstvením. Na letišti také najdete bankomat a směnárnu. V odletové hale si také můžete nechat zabalit svůj kufr (za poplatek od 12 €). Pokud na letiště přijedete vlastním autem, můžete využít parkoviště s obsluhou (tzv. valet parking). Letiště také nabízí asistenční služby pro osoby s omezenou mobilitou.

Pokud se vám na letišti něco ztratí či něco zapomenete, můžete vyplnit tento formulář, pomocí kterého zkontaktujete příslušnou kancelář.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 22. 5. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)