Miláno – Bergamo (BGY)

Miláno – Bergamo (BGY)
bergamo
Letiště Orio al Serio, známější pod názvem Bergamo, se nachází severovýchodně od Milána v městečku Bergamo. Své linky zde obsluhují především nízkonákladoví dopravci. Do Milána se dostanete s aerolinkou Ryanair z Prahy a Brna.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 46 km
  • Oficiální web letiště milanbergamoairport.it

Letenky do New Yorku

Letiště Orio al Serio, známější pod názvem Bergamo, se nachází severovýchodně od Milána v městečku Bergamo. Létají zde převážně nízkonákladoví dopravci. Letiště je také třetím nejrušnějším leteckým uzlem Itálie. Z České republiky do Bergama můžete letět přímým letem aerolinky Ryanair nejen z Prahy, ale také z Brna, případně využít ostatní příhraniční letiště, jako je třeba Vídeň nebo Bratislava. Ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 2 000 Kč, avšak v akcích není problém sehnat letenku i kolem 500 Kč. Let Praha – Miláno trvá přibližně 1 hodinu a 10 minut.

 

Doprava do centra

Doprava ve dne

Letiště, stejně jako v Praze, obsluhují pouze autobusy. 

Do Bergama

  • Do Bergama se nejlépe dostanete autobusovou linkou 1A. Ta jezdí po intervalech 20 minut a platí na ní jízdenky městského dopravního podniku, které zakoupíte přímo na zastávce v automatech. Cena za 90 minutovou jízdenku je 2,30 €, za 24 hodinovou 5 € a za 72 hodinovou 7 €.

Do Milána

  • Do Milána jezdí autobusy dopravců Terravision,Autostradale a Orio Shuttle. Jízdenky doporučujeme zakoupit předem online a u všech dopravců jsou stejně drahé. Jednosměrná jízdenka vás vyjde na 7 €, zpáteční 13 € Cesta zabere přibližně hodinu.

Na letiště Malpensa

  • Přestup mezi oběma letišti se dá stihnout i pod 2 hodiny. Mezi letišti jezdí 8x denně přímý autobus dopravce Orio Shuttle.Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 18 €.

Na letiště Linate

  • Na Linate neexistuje přímé spojení. Nejlepším způsobem přepravy mezi letišti je využití autobusů z letiště Bergamo na hlavní vlakovou stanici, odkud jezdí autobusová linka 73 s cílem na letišti Linate.

Doprava v noci

Letiště se na noc zavírá, poslední spoj odjíždí od terminálu v 1:16. Z centra pak jede poslední spoj ve 23:55, první ve 3:10.

Přestup na letišti

Ačkoliv přestup na tomto letišti je spíše raritou než pravidelnou činností, je velmi jednoduchý a rychlý. V případě, že cestujete pouze s příručním zavazadlem, nemusíte ani opouštět tranzitní zónu. Při plánování času na přestup mějte na paměti, že budete k/od letadla přepraveni autobusem, tudíž raději počítejte s nějakým časem navíc. Sami si však myslíme, že na pohodlný přestup by vám mohlo 90 minut v klidu stačit.

Další užitečné tipy

Nejen na letišti, ale také po celém Bergamu je Wi-Fi zdarma. Stačí poslat SMS na +39 3424035035 s textem „Hello“ a přijde vám heslo.
Úschovna zavazadel se nachází přímo v příletové hale. Za den odložení zaplatíte 5 €.
Přímo naproti letišti přes silnici se nachází velké nákupní centrum Orio.
Pokud rádi koukáte na letadla nebo fotíte, mrkněte na mapu těch nejlepší spotterských míst.

Poslední aktualizace: 28. 7. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)