bergamo

Letiště Milán Bergamo (BGY)

Mezinárodní letiště Milán Bergamo (BGY), celým názvem Mezinárodní letiště Orio al Serio, se nachází necelých 50 km od Milána, u města Bergamo. Jedná se o třetí nejvytíženější letiště v Itálii. Míří sem především nízkonákladoví dopravci a svou základnu zde mají aerolinky Ryanair a AeroItalia. V roce 2019 letištěm prošlo přes 13,8 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 3,7 km
  • Oficiální web letiště milanbergamoairport.it

Letenky do Bergama

Letenky z Prahy (PRG) na letiště Milán Bergamo ulovíte u aerolinky Ryanair, která do Bergama létá také z Brna (BRQ)–> linka z Brna je od zimního letového řádu 2023/2024 zrušena. Letenky ulovíte průměrně okolo 2 000 Kč, akční letenky seženete i pod 1 000 Kč. Délka letu z Prahy do Bergama je 1 hodina 20 minut.

Na letiště Milán Bergamo se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Bergama rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště Milán Bergamo

Doprava ve dne

Autobus

Do centra Bergama se nejlépe dostanete autobusovou linkou 1A, která staví na vlakovém nádraží, v centru města, u lanovky a ve starém centru. Autobus jezdí po intervalech 20 minut a platí na ní jízdenky městského dopravního podniku, které zakoupíte přímo na zastávce v automatech. Cena za 90 minutovou jízdenku je 2,30 €, za 24 hodinovou 5 €, a za 72 hodinovou 7 €.

Máte-li namířeno do Milána, využijte autobusů dopravců Terravision, Autostradale, Flibco, či Orio Shuttle. Jízdenky doporučujeme zakoupit předem online, koupíte je také o trochu dráž přímo u řidiče. Jednosměrná jízdenka vás vyjde u Autostradale na 12 €, u Flicbo, Terravision a Orio Shuttle na 10 € a cesta zabere přibližně hodinu.

Autobusem se dostanete také do měst Brescia se společností Autostradale či Monza na palubě Orio Shuttle. Alpská střediska s letištěm Bergamo spojuje autobusová společnost FlySky Shuttle. Do vzdálenějších destinací nejen po celé Itálii jezdí také Flixbus, či Itabus.

Půjčené auto

Své pobočky má na letišti Milán Bergamo hned několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Perfektní auto pro vaši dovolenou v severní Itálii si zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Z letiště Bergamo se dostanete do své cílové destinace pohodlně taxíkem. Alternativně využijte Uber.

Pěšky

Do Bergama to z letiště není daleko. Pokud tedy chcete ušetřit a nevadí vám chůze, do centra Bergama dojdete po svých během hodiny.

 

Doprava v noci

Na noc se letiště Bergamo zavírá, poslední spoj odjíždí od terminálu v 1:16. Z centra pak jede poslední spoj ve 23:55, první ve 3:10.

Přestup na letišti

Ačkoliv přestup na tomto letišti je spíše raritou než pravidelnou činností, je velmi jednoduchý a rychlý. V případě, že cestujete pouze s příručním zavazadlem, nemusíte ani opouštět tranzitní zónu. Při plánování času na přestup mějte na paměti, že budete k/od letadla přepraveni autobusem, tudíž raději počítejte s nějakým časem navíc. Sami si však myslíme, že na pohodlný přestup by vám mohlo 90 minut v klidu stačit.

Čeká-li vás delší přestup, využijte jednoho ze dvou letištních salónků. Za vstup do Check-in Lounge zaplatíte 20 € a za vstup do HelloSky Lounge si připravte 32 €.

Na letiště Milán Malpensa (MXP) se dostanete do 2 hodin. Mezi oběma letišti jezdí přímý autobus Orio Shuttle, kdy za jízdenku zaplatíte 20 €. Z letiště Bergamo na letiště Linate nejezdí přímé spojení. Nejlepším způsobem přepravy mezi letišti je využití autobusů z letiště Bergamo na hlavní vlakovou stanici, odkud jezdí autobusová linka 73 s cílem na letišti Linate.

Další užitečné tipy

Nejen na letišti, ale také po celém Bergamu je Wi-Fi zdarma. Stačí poslat SMS na +39 3424035035 s textem „Hello“ a přijde vám heslo.

Na letišti Milán Bergamo se nachází několik obchodů, včetně těch duty-free. Hlad hravě zaženete v některé z kaváren či restaurací.

Úschovna zavazadel se nachází přímo v příletové hale. Za den odložení zaplatíte 5 €. Na letišti naleznete také kapli, banku, několik bankomatů a směnárnu.

Přímo naproti letišti přes silnici se nachází velké nákupní centrum Orio.

Pokud rádi koukáte na letadla nebo fotíte, mrkněte na mapu těch nejlepší spotterských míst.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 25. 9. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)