bergamo

Miláno – Bergamo (BGY)

Letiště Orio al Serio, známější pod názvem Bergamo, se nachází severovýchodně od Milána v městečku Bergamo. Své linky zde obsluhují především nízkonákladoví dopravci. Do Milána se dostanete s aerolinkou Ryanair z Prahy a Brna.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 46 km
  • Oficiální web letiště milanbergamoairport.it

Letenky do Bergama

Letiště Orio al Serio, známější pod názvem Bergamo, se nachází severovýchodně od Milána v městečku Bergamo. Létají zde převážně nízkonákladoví dopravci. Letiště je také třetím nejrušnějším leteckým uzlem Itálie. Z České republiky do Bergama můžete letět přímým letem aerolinky Ryanair nejen z Prahy, ale také z Brna, případně využít ostatní příhraniční letiště, jako je třeba Vídeň nebo Bratislava. Ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 2 000 Kč, avšak v akcích není problém sehnat letenku i kolem 500 Kč. Let Praha – Miláno trvá přibližně 1 hodinu a 10 minut.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Letiště, stejně jako v Praze, obsluhují pouze autobusy. 

Do Bergama

  • Do Bergama se nejlépe dostanete autobusovou linkou 1A. Ta jezdí po intervalech 20 minut a platí na ní jízdenky městského dopravního podniku, které zakoupíte přímo na zastávce v automatech. Cena za 90 minutovou jízdenku je 2,30 €, za 24 hodinovou 5 € a za 72 hodinovou 7 €.

Do Milána

  • Do Milána jezdí autobusy dopravců Terravision,Autostradale a Orio Shuttle. Jízdenky doporučujeme zakoupit předem online a u všech dopravců jsou stejně drahé. Jednosměrná jízdenka vás vyjde na 7 €, zpáteční 13 € Cesta zabere přibližně hodinu.

Na letiště Malpensa

  • Přestup mezi oběma letišti se dá stihnout i pod 2 hodiny. Mezi letišti jezdí 8x denně přímý autobus dopravce Orio Shuttle.Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 18 €.

Na letiště Linate

  • Na Linate neexistuje přímé spojení. Nejlepším způsobem přepravy mezi letišti je využití autobusů z letiště Bergamo na hlavní vlakovou stanici, odkud jezdí autobusová linka 73 s cílem na letišti Linate.

Doprava v noci

Letiště se na noc zavírá, poslední spoj odjíždí od terminálu v 1:16. Z centra pak jede poslední spoj ve 23:55, první ve 3:10.

Přestup na letišti

Ačkoliv přestup na tomto letišti je spíše raritou než pravidelnou činností, je velmi jednoduchý a rychlý. V případě, že cestujete pouze s příručním zavazadlem, nemusíte ani opouštět tranzitní zónu. Při plánování času na přestup mějte na paměti, že budete k/od letadla přepraveni autobusem, tudíž raději počítejte s nějakým časem navíc. Sami si však myslíme, že na pohodlný přestup by vám mohlo 90 minut v klidu stačit.

Další užitečné tipy

Nejen na letišti, ale také po celém Bergamu je Wi-Fi zdarma. Stačí poslat SMS na +39 3424035035 s textem „Hello“ a přijde vám heslo.
Úschovna zavazadel se nachází přímo v příletové hale. Za den odložení zaplatíte 5 €.
Přímo naproti letišti přes silnici se nachází velké nákupní centrum Orio.
Pokud rádi koukáte na letadla nebo fotíte, mrkněte na mapu těch nejlepší spotterských míst.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 1. 11. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)