Letiště Alicante

Letiště Alicante (ALC)

Mezinárodní letiště Alicante (ALC), celým názvem Letiště Alicante-Elche Miguel Hernández, je jedním z hlavních letišť v jihovýchodním Španělsku a patří mezi 50 nejvytíženějších v celé Evropě. Své jméno nese po španělském básníkovi Miguelovi Hernándezovi. V roce 2019 letištěm prošlo více než 15 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 9 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Alicante

Letenky z Prahy (PRG) do Alicante pořídíte na přímých sezónních letech u aerolinky Eurowings. Průměrná cena letenek z Prahy do Alicante se pohybuje okolo 5 000 Kč, akční letenky ulovíte i kolem 3 000 Kč. Délka letu z Prahy do Alicante je 2 hodiny 55 minut.

Přímé spojení z České republiky do Alicante provozuje během letní sezony také Ryanair z Pardubic (PED).

Dále se do Alicante létá i z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Alicante rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Z letiště Alicante jezdí tři autobusové linky společnosti Vectalia.

  • Linka C6 (aerobus): jede z letiště do centra Alicante, včetně vlakového nádraží. Autobusy jezdí od 5:40 do půlnoci a detailní jízdní řád naleznete pod tímto odkazem. Za jednu jízdenku zaplatíte 3,85 € a koupíte si ji přímo u řidiče. Touto linkou se také dostanete na zastávku Luceros, kde můžete autobus vyměnit za tramvaj.
  • Linka 1A: touto linkou se dostanete do španělského města Elche. První autobus jede v 7:10 poslední autobuse jede ve 21:40.
  • Linka 1B: tato linka vás doveze do Arenales sel Sol v jednom směru a v druhém do Elche. Do Arenales jede první autobus z letiště Alicante v 5:35 a poslední ve 22:35. V opačném směru vyjedete nejdříve v 6:10 a nejpozději ve 23:20.
  • Linka 8: míří se Santa Pola do San Vincente a staví také na letišti. Z něj se vydáte do San Vincente v 7:30, 14:30 a 20:30, do Santa Pola pak v 8:05, 15:20 a 21:20. V soboty jezdí autobus pouze jednou denně, a to v 8:00 do Sad Vincente a v 8:30 v opačném směru. V neděli tato linka nejezdí.

Půjčené auto

Na letišti Alicante naleznete několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Skvělé auto pro vaši dovolenou ve Španělsku si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Oficiální taxi společností je Radio Taxi Elche. Společnost má informační stánek v příletové hale (otevřen od 9:00 do 13:00) a taxíky si zarezervujte online předem – vyjde vás to o trochu levněji. Společnost Uber sice jezdí ve městě Alicante a jeho blízkém okolí, na letišti ale zatím neoperuje.

 

Doprava v noci

Ocitnete-li se na letišti Alicante v nočních hodinách, pro cestu do vaší destinace si objednejte taxík.

Přestup na letišti

Letiště Alicante má pouze jeden terminál.

Při přestupu na letišti Alicante zamiřte do letištního  VIP salónku „Costa Blanca“. Ten je otevřen od 5:00 do půlnoci a za vstup zaplatíte 39,45 €.

Minimální doporučený čas na přestup na letišti Alicante je 45 minut.

Další užitečné tipy

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Na letišti Alicante se nachází několik obchodů se suvenýry, lékárna, obchody s módou a mimo ně i také restaurace, kavárny a fastfoody.

Pro snadnější orientaci na letišti a více informací si stáhněte letištní appku.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 3. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)