Letiště Dauhá

Letiště Dauhá (DOH)

Mezinárodní letiště Dauhá Hamad (DOH) je jedním z nejdůležitějších letišť v Perském zálivu a leží v hlavním městě Kataru Dauhá (nebo Doha). Své jméno nese po minulém katarském emírovi. Letiště pravidelně patří mezi nejlépe hodnocená letiště světa a svou základnu zde má domácí aerolinka Qatar Airways. Letiště v roce 2019 odbavilo více než 38,7 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 14 km
 • Oficiální web letiště doha-airport.com

Letenky do Kataru

Letenky z Prahy (PRG) do Dauhá nabízí na přímých letech aerolinka Qatar Airways. Průměrná cena letenek na přímý let se pohybuje okolo 20 000 Kč, akční letenky pořídíte i okolo 15 000 Kč. Doba letu z Prahy do Kataru je 5 hodin a 50 minut.

Do Dauhá se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Kataru rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava do centra

  Doprava ve dne

  Metro

  Metro je rychlou a spolehlivou variantou dopravy do centra Dauhá. Na terminál jezdí červená linka a dostanete se s ní přímo do centra na přestupní zastávky Msheireb a Al Bidda. Jízdenka stojí 3 QAR (cca 19 Kč) a koupíte ji v automatech na stanici. Metro jezdí od neděle do středy od 5:40 do půlnoci, ve čtvrtek od 5:40 do 1:00, v pátek od 14:00 do 1:00 a v sobotu od 6:00 do půlnoci.

  Autobus

  Od terminálu odjíždí několik linek městských autobusů – linka 757, T613, T612 a L533. Cena lístku stojí asi 10 QAR (cca 60 Kč), celodenní potom na 20 QAR (cca 120 Kč). Více o linkách autobusů a jízdních řádech se dočtete na stránkách dopravce. 

  Půjčené auto

  Na letišti Dauhá se nachází několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Perfektní auto pro vaši dovolenou v Kataru si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Pro cestu z letiště Dauhá do centra je možné využít také taxi, které mají stanoviště přímo před terminálem. Cesta do centra stojí kolem 50 QAR (cca 300-350 Kč). Doporučujeme mít sebou hotovost. Nástupní taxa je na letišti 25 QAR (160 Kč) plus 1,20 QAR (8 Kč) za kilometr v čase od 5:00 do 21:00 a 1,80 QAR (11 Kč) v čase od 21:00 do 5:00. Většina hotelů také nabízí vlastní transfery, které jsou většinou v ceně ubytování.

  Alternativně služby Uber.

  Doprava v noci

  V nočních hodinách z letiště jezdí všechny autobusové linky zmíněné výše. Nejpohodlnější variantou je však objednat si taxi nebo Uber.

  Přestup na letišti

  Letiště Doha má jeden terminál, který je rozdělen do 5 částí (A-B-C-D-E). Přestup bývá rychlý a není příliš složitý, nicméně ideální čas na přestup je alespoň 1 hodina.

  Pokud je váš přestup delší než 4 hodiny, využijte některého z programů, které letiště nabízí. Máte-li čas na přestup delší než 8 hodin, ukraťte si čas některým z programů, který vás zaveze do města Dauhá. Více informací najdete na stránce Discover Qatar.

  Je vám příjemnější během přestupu relaxovat? Zamiřte do některého ze salónků, případně využijte letištního hotelu Oryx nebo služby Sleep ‚n fly.

   

  Další užitečné tipy

  Ať už jen tranzitujete a nebo se chystáte na dovolenou v Kataru, není třeba si zařizovat víza předem. Pokud vstupujete do země, dostanete vízum (při maximálním pobytu do 30 dnů) na letišti po příletu (visa on arrival). Jediné, co musíte splňovat, tak je platnost vašeho pasu 6 měsíců od opuštění země a důvod cesty do Kataru musí být pouze turistika.

  Letiště Doha / Dauhá je otevřeno 24 hodin denně.

  Na letišti v Dauhá máte všechny druhy obchodů – od potravin, oblečení, kosmetiku, elektroniku až po suvenýry. Seznam obchodů naleznete na stránkách letiště, kde najdete také mapu letiště.

  Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště Doha  naleznete na webových stránkách.

  Pokud se vám na letišti v Dauhá cokoliv ztratí, nezapomeňte zkontaktovat příslušnou kancelář na emailu [email protected].

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 21. 9. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)