letiště Doha Hamad (DOH)

Doha – Hamad (DOH)

Letiště Doha Hamad (DOH), tvoří s Dubají (DXB) a Abu Dhabi (AUH) v Perském zálivu velký dopravní uzel. Je také základnou aerolinek Qatar Airways. Jak letiště, tak samotné aerolinky patří dlouhodobě k nejlépe hodnoceným na světě .
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 14 km
  • Oficiální web letiště doha-airport.com

Letenky do Doha v Kataru

Kdo by si před pár lety pomyslel, že se malý výběžek kdesi v Perském zálivu stane jedním z nejrušnějších letišť a sídlem 5* aerolinky Qatar Airways. Dnes už do Doha (někdy se setkáme i názvem Dauhá) na letiště „Hamad International“ (DOH) směřují aerolinky z velké části světa a dostanete se sem také bez přestupu i z Prahy.

Cena letenek do samotného Kataru nepatří mezi nejlevnější. Pohybují se kolem 10-13 tisíci Kč. Pokud použijete přímý spoj z Prahy, mohou být průměrné ceny vyšší, než když bude Doha jen přestupní bod na další cestě dále do Asie, Oceánie apod.. Ušetřit se obvykle dát také, když využijete linku z jiného evropského letiště či jiného dopravce než Qatar Airways.  Aktuální ceny si můžete ověřit v našem vyhledávači.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Pro cestu z letiště Doha do centra můžete využít taxi, které mají stanoviště přímo před terminálem. Cesta do centra stojí kolem 50 riálů (cca 300-350 Kč). Doporučujeme mít sebou hotovost, protože kartou ve většině případů v taxi nezaplatíte! Nástupní taxa je na letišti 25 riálů (160 Kč) plus 1,20 riálů (8 Kč) za kilometr v čase od 5:00 do 21:00 a 1,80 riálů (11 Kč) v čase od 21:00 do 5:00. Většina hotelů také nabízí vlastní transfery, které jsou většinou v ceně ubytování.

Pokud hledáte úspornější řešení, můžete zkusit cestu autobusem. Od terminálu odjíždí několik linek městských autobusů. Cena lístku stojí asi 10 riálů (cca 60 Kč), celodenní potom na 20 riálů (cca 120 Kč).

Další variantou je využít metro. Na letiště jezdí červená linka a dostanete se s ní přímo do centra na přestupní zastávky Msheireb a Al Bidda.  Jízdenka stojí 3 QR (cca 20 Kč).

Osobně možná doporučujeme využít služeb Ubera. Pokud jedete alespoň ve dvou, dostáváte se na podobné ceny jako za metro nebo vlak a rozhodně se jedná o nejpohodlnější způsob dopravy.

Doprava v noci

Nejjednodušší a nejrychlejší volba je opět taxi. Nástupní taxa je na letišti 25 riálů (cca. 170 Kč) + 1,80 riálů (cca. 13 Kč) v čase od 21:00 do 5:00.

Přestup na letišti

Letiště Doha má jeden terminál, který je rozdělen do 5 částí (concourse A-B-C-D-E). Přestup bývá rychlý a není příliš složitý, nicméně ideální čas na přestup je alespoň 1 hodina.

Sekce A se nachází v západní části terminálu a má celkem 8 bran (A1, A3-11) dvě z nich jsou speciálně pro A380.

Sekce B se nachází ve východní části. Má 10 bran B1-B10, dvě jsou určené pro A380.

Sekce C je v severní části terminálu, má celkem 13 bran v 1. poschodí C1-C13 a v přízemí C20-C29.

Sekce D a E jsou také v severní části a mají tvar písmene „V“. Obě mají brány 1 až 4 (D1, D2, D3 a D4; E1, E2, E3 a E4) v 1. poschodí a brány 20 až 24 (D20, D21, D22, D23 a D24; E20, E21, E22, E23 a E24).

Další užitečné tipy

Ať už jen tranzitujete nebo je Katar vaší finální destinací, není třeba si zařizovat víza předem. Pokud vstupujete do země, dostanete vízum (při maximálním pobytu do 30 dnů) na letišti po příletu (Visa on arrival). Jediné, co musíte splňovat, tak je platnost vašeho pasu 6 měsíců od opuštění země a důvod cesty do Kataru musí být pouze turistika.

V případě nocování na letišti Doha, kdy jste nuceni zůstat v tranzitu, lze využít kromě hotelů nedaleko letiště i terminálový hotel Oryx Airport Hotel. Pokud byste potřebovali využít sprchy, najdete je kromě salonků ve fitness centru Vitability Wellbeing & Fitness v letištním hotelu.
Pokud nechcete platit za noc v hotelu nebo se přesouvat do centra, tak můžete přespat na letišti, které je otevřené 24/7. Naše tipy, podle čeho vybrat místo na spaní na letišti, si můžete přečíst u nás ve speciálním článku.

Letištní salonek lze objednat předem zde. Seznam salonků na letišti v Doha (Dauhá) naleznete zde.

Na letišti v Doha (Dauhá) máte všechny druhy obchodů – od potravin, oblečení, kosmetiku, elektroniku až po suvenýry. Seznam obchodů naleznete na stránkách letiště.

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště Doha  naleznete na webových stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 6. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)