Letiště Paříž – Charles de Gaulle (CDG)

Letiště Paříž – Charles de Gaulle (CDG)

Mezinárodní letiště Charles de Gaulle Paříž (CDG), známé také jako letiště Roissy, je hlavním pařížským letištěm a významným leteckým uzlem – jedná se o jedno z nejrušnějších letišť na světě. Své jméno nese hrdě po slavném francouzském státníkovi a vojákovi. Svou základnu zde mají aerolinky Air France a easyJet. V roce 2019 letištěm prošlo více než 76 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 23 km
  • Oficiální web letiště parisaeroport.fr

Letenky do Paříže

Letenky z Prahy (PRG) na hlavní letiště Paříž Charles de Gaulle pořídíte u aerolinek Air France a Czech Airlines. Letenka do Paříže vás průměrně vyjde okolo 3 500 Kč, akční letenky pořídíte i okolo 2 500 Kč. Let z Prahy do Paříže trvá 1 hodinu 55 minut. 

Do Paříže na letiště Charles de Gaulle se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Paříže rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště do centra

Doprava ve dne

Vlak

Jak se dostat z letiště Charles de Gaulle do centra? Nejrychlejší spojení z letiště Charles de Gaulle do centra Paříže je příměstský vlak RER. Linka B jezdí z terminálu 1 a 2 na vlakové nádraží Gare du Nord a dalších zastávek nejen v centru Paříže. Detail spojení najdete na stránkách letiště. Vlaky jezdí od 4:50 do 22:59 a to každých pár minut, v centru jste za 35 min. Cena jednosměrné jízdenky činí 11,45 €, koupíte ji v automatu na vlakové stanici a platit můžete i kartou.

Z letiště jezdí také vlaky TGV do dalších destinací po celé Francii. Na výběr máte za standartních vlaků TGV Inoui a nebo nízkonákladových TGV Ouigo. Vlakovou stanici najdete mezi terminály 2C, 2D, 2E a 2F a dostanete se na ní kyvadlovým vlakem z terminálů 1 a 3 nebo autobusem Paris Aéroport N1 a N2.

Autobus

Levnější alternativou jsou autobusy MHD, linky 350 a 351 za 2,10 € (2,5 € při nákupu u řidiče) a nebo autobus společnosti RoissyBus za 16,20 €. Ten vás odveze na zastávku Paris Opéra a v provozu je od 6:00 do 00:30. Jízdenku si koupíte v automatu na letišti a nebo u řidiče.

Linka 350 vás odveze na stanici Gare du Nord, Notre Dame a pokračuje až na jih Paříže (do Saint-Rémy-lés-Chevreuse). Jezdí mezi 6:05 a 10:30. Autobus 351 jezdí z letiště na zastávku Nation a v provozu je od 7:00 do 21:37.

Do dalších destinací vás z letiště Paříž Charles de Gaulle odveze také známý Flixbus.

Máte namířeno do Dineylandu? Využijte kyvadlového autobusu Disneyland Magic Shuttle, který vás do oblíbeného zábavního parku odveze z letiště za 23 €. Pokud vás láká spíš Parc Astérix, kyvadlový autobus do něj jezdí z letiště za 9 €.

Půjčené auto

Své pobočky má na letišti Charles de Gaulle hned několik mezinárodních autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou ve Francii najdete v naší autopůjčovně, tak se do ní mrkněte.

Taxi

Do cílové destinace vás nejpohodlněji odveze taxi. Ceny jízdného do centra Paříže se pohybují mezi 55 – 62 €. Alternativně si vezměte Uber nebo Bolt.

Doprava v noci

V noci jezdí z letiště noční autobusová linka N140 a N143, na vlakové nádraží Gare de l’Est jede necelou hodinu. Jízdné je 4,20 €.

Další možností je vzít si taxi, Uber nebo Bolt.

Přestup na letišti a mezi letišti CDG a ORY

Terminály

Letiště Paříž Charles de Gaulle má celkem 3 terminály. Terminál 2 má 7 subterminálů 2A – 2G. Terminál 1 využívají aerolinky ze Star Alliance, další aerolinky jako Aer Lingus, Eurowings či Icelandair a členové Oneworld pro lety na Blízký východ a do Asie. Zbytek letů obsluhují z terminálu 2, zejména z částí 2B a 2D. Tyto terminály využívají také Czech Airlines, Air Canada a Croatia Airlines. SkyTeam a Air France létají v rámci Schengenu z 2F a mimo něj z 2E. Tyto terminály využívají také další dopravci jako Air China, Ethiopian Airlines či LATAM. Terminál 3 je vyhrazený pro charterové lety a nízkonákladové aerolinky.

Pro lepší orientaci si prohlédněte mapu jednotlivých terminálů na webu letiště.

Přesun mezi terminály

Mezi terminály 1, 2 a 3 jezdí zdarma automatický vlak CDGVAL, který jezdí každých pár minut. Staví také na parkovištích a vlakové stanici. V nočních hodinách od 1:00 do 4:00 je vlak nahrazený kyvadlovým autobusem.

V rámci terminálu 2 jezdí kyvadlové autobusy N1 a N2. N1 staví v částech 2A – 2F, na parkovišti PW a vlakové stanici. N2 spojuje 2F, 2E a 2G.

Minimální doporučený čas na přestup na letišti Charles de Gaulle je 90 minut. Pokud máte přestup v rámci jednoho terminálu, bude vám stačit 1 hodina.

Přestup mezi Charles de Gaulle a Orly

Nejlepší variantou je dojet z letiště Charles de Gaulle vlakem RER B na zastávku Antony, odkud pak na Orly dojedete vlakem OrlyVal. Cesta vám zabere asi 40 minut a připravte si 15,4 € (kombinace obou vlaků). Spojení je k dispozici od 6:00 do 23:35.

Další možností je naskočit na vlak RER B a vystoupit na zastávce Denfert-Rochereau. Odtud pak dojedete autobusem OrlyBus na letiště Paříž Orly. Na cestu si nechte alespoň 35 minut a zaplatíte 11,20 €. OrlyBus jezdí od 5:35 do 00:30.

Třetí variantou je dojet na zastávku metra Villejuif-Louis Aragon, odkud na Orly jezdí tramvaj 7. Jízdenka na tramvaj vás vyjde na 2,10 € a cesta vám zabere 45 minut (úsek Villejuif-Louis Aragon – Orly). Tramvaj je v provozu od 5:30 do 00:30.

Taxi z letiště Charles de Gaulle na Orly vás vyjde na 75 – 85 €.

Další informace

Svůj přestup si zpříjemněte pobytem v některém z letištních salónků, které najdete na terminálech 1 a 2. Napříč letištěm najdete také pohodlné sedačky, kde si v klidu odpočinete.

Pokud máte přestup přes noc, přímo v areálu letiště najdete hned několik hotelů – Sheraton, Ibis, Novotel, CitizenM, Hilton, Holiday Inn, Moxy a další. Případně se mrkněte na tranzitní hotel YotelAir.

Úschovnu zavazadel Monde najdete na terminálu 2 naproti hotelu Sheraton. Cena začíná na 3 € a liší se dle délky úschovy a velikosti zavazadla.

Další užitečné tipy

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště v Paříži Charles de Gaulla najdete na oficiálním webu letiště.

Na letišti je k dispozici několik exhibicí, herních zón a také pian, které vám zpříjemní vaše čekání před odletem. Nechybí ani celá řada obchodů nejen s módou a kosmetikou. Hlad zaženete v některé z restaurací, fastfoodů či barů.

Věděli jste, že na tomto letišti žil člověk jménem Mehran Karimi Nasseri celých osmnáct let? Stalo se tak kvůli změně režimu v Íránu, jeho zemi. Příběhem Mehrana se později inspiroval režisér Steven Spielberg pro svůj film Terminál.

Pokud se vám na letišti CDG cokoliv ztratí, nezapomeňte vyplnit tento formulář.

Přesná adresa letiště: 95700 Roissy-en-France, Francie

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 12. 12. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)