Letiště Krakov (KRK)

Letiště Krakov (KRK)

Mezinárodní letiště Krakov (KRK), celým názvem Mezinárodní letiště Jana Pavla II. v Krakově, se nachází ve vesnici Balice nedaleko Krakova v jižním Polsku. Pro svou polohu je velkmi oblíbené mezi českými cestovateli, zejména z Moravskoslezského kraje. Je druhým nejrušnějším polským letištěm. Své jméno hrdě nese po papeži Janu Pavlu II. Svou základnu zde má polský dopravce LOT a letiště v roce 2019 odbavilo více než 8,4 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 11 km
 • Oficiální web letiště krakowairport.pl

Letenky do Krakova

Z Prahy (PRG) se do Krakova dostanete sezónně na křídlech Ryanairu. Cena letenky se průměrně pohybuje okolo 2 500 Kč, akční letenky pořídíte i pod 1 000 Kč. Délka letu z Prahy do Krakova je 1 hodina 10 minut. Mimo sezónu vás průměrně letenky s jedním přestupem vyjdou s LOTem či Lufthansou na 4 000 Kč.

Do Krakova se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Krakova rezervujte v našem vyhledávači.

  Letenky z Krakova

  Z Krakova pořídíte levné letenky do celé Evropy díky aerolinkám Ryanair a Wizz Air. Z Krakova se létá nejen po Evropě, ale také do vzdálenějších destinací v severní Americe a na Blízkém východě.

  Letenky z Krakova si rezervujte přes náš vyhledávač a pro akční letenky se mrkněte na naše akce.

  Přestup na letišti Krakov

  Letiště Krakov (nebo také letiště Krakow) není pro české cestující využíváno jako přestupní letiště. Pokud si letenky poskládáte tak, že Krakov bude vaším přestupním uzlem, nechte si na přestup alespoň 1 hodinu.

  Letiště má pouze jeden terminál, na kterém je snadná orientace a je využíván pro mezinárodní i vnitrostátní lety. Pro snadnější orientaci se podívejte na mapu terminálu.

  Jak se dostat na letiště

  Doprava na letiště Krakov

  Letadlem

  Do Krakova se z Prahy dostanete levně na křídlech Ryanairu. Ten však létá pouze během letního letového řádu.

  Autem

  Pokud zvolíte dopravu vlastním automobilem z Prahy, vyhraďte si na cestu minimálně 5,5 hodiny. Cesta z Brna vám zabere asi 3,5 hodiny a z Ostravy se autem na letiště Krakov dostanete za necelé 2 hodiny. Nejprve pojedete po dálnici D1/A1, u Katovic sjedete na dálnici A4. Poté sjeďte výjezdem hned u letiště. Více o parkování na letišti Krakov se dočtete níže a podrobné informace najdete v našem průvodci.

  Přesná adresa letiště: Kapitana Mieczysława Medweckiego 1, 32-083 Balice, Polsko

  Vlakem a autobusem

  Z Prahy se přímo na letiště Krakov dostanete autobusy společnosti Flixbus, která jezdí několikrát denně. Za jízdenku zaplatíte mezi 450 – 750 Kč.

  Společností RegioJet nebo České Dráhy se dostanete na vlakové nádraží v Krakově, odkud se pak dostanete regionálním vlakem na letiště. Více o dopravě mezi centrem Krakova a letištěm se dočtete níže. RegioJet nabízí z Prahy jeden přímý spoj denně, jinak budete muset přestoupit (nejčastěji v Ostravě). Za jízdenku si připravte od 500 Kč výše. Vlak Českých Drah vás vyjde od 600 Kč za přímý spoj.

  Doprava z letiště Krakov do centra

  Doprava z letiště Krakov ve dne

  Vlak

  Do centra města se dostanete nejrychleji a nejpohodlněji vlakem, jehož zastávku najdete v zadní části vícepatrového parkoviště, které je s terminálem spojeno mostem pro chodce. Spojení zajišťuje vlak SKA1, kterým se dostanete nejen do centra, ale také do města Wieliczka ke známým solným dolům. Vlak jezdí od 4:17 do 00:38 každý den. Jízdenka do centra města vás vyjde na 17 PLN (asi 95 Kč) a do Wieliczky na 21 PLN (asi 117 Kč). Jízdenku zakoupíte v okýnku společnosti Koleje Malopolskie na letišti (a také hlavním nádraží), nebo v automatu na terminálu a přímo ve vlaku.

  Autobus

  Další alternativou je využít jednu z autobusových linek 208, 209 nebo 252, která vás také zaveze z a do centra. Pozor, linka 208 je momentálně až do odvolání mimo provoz. Jízdní řády naleznete na těchto webových stránkách. První autobus jede v 4:27 a poslední v 23:29 a zaveze vás i do okolních vesnic. Hodinová jízdenka stojí 6 PLN (asi 33 Kč) a koupíte si ji v automatu na zastávce nebo v terminálu letiště.

  Půjčené auto

  Své pobočky má na letišti Krakov hned několik autopůjčoven. Perfektní auto pro vaši dovolenou v Polsku najdete v naší autopůjčovně.

  Taxi

  Dále vás do centra, nebo kamkoliv potřebujete, vás odvezou taxíky. Za cestu do centra zaplatíte zhruba 89 PLN (asi 500 Kč). Alternativně využijte Uber nebo Bolt.

  V noci

  V noci jezdí z letiště autobusová linka 902, se kterou se dostanete do centra Krakova. Autobus jezdí každou hodinu a jednosměrná jízdenka stojí 6 PLN.

  Další možností je vzít si taxík, Uber nebo Bolt.

  Parkování na letišti Krakov

  V areálu letiště Krakov se nachází celkem 4 oficiální parkoviště. Nejlevněji vás vyjde ekonomické parkoviště KRK, kdy za týden zaplatíte asi 150 PLN. Nejbližším parkovištěm k terminálu je P1, které vás vyjde na 340 PLN na týden. Oficiální parkoviště si zarezervujte na stránkách letiště.

  V blízkosti letiště také fungují soukromá parkoviště. Jejich srovnání a rezervaci provedete nejjednodušeji přes stránky ParkVia.

  Více informací a tipy na parkování u letiště Krakov zdarma se dočtete v našem podrobném průvodci. 

  Další užitečné tipy

  Nákupy a občerstvení

  Na letišti Krakov najdete pár restaurací a možností občerstvení. Nechybí ani duty-free obchod a pár menších obchodů se vším potřebným.

  Salónek

  Letiště Krakov má jeden Business salónek, který je otevřený od 4:00 do 21:00 – 22:00. Najdete ho nedaleko gatu 2. Za vstup zaplatíte 180 PLN (asi 1 000 Kč).

  Ubytování a spaní na letišti Krakov

  Přímo na letišti je hotel Hilton Garden Inn Airport, kde pohodlně přečkáte noc. Nedaleko se nachází také AirPark Balice.

  Na letišti se nachází také zóna pro odpočinek, kde najdete 4 lehátka s úschovou na příruční zavazadlo a nabíječky. Najdete je i check-in přepážek 1 – 8. Sprchy jsou k dispozici v odletové zóně u gatu 1.

  Zavazadla

  Pokud se vám na letišti Krakov něco ztratí, kontaktujte příslušnou kancelář na čísle +48 12 639 36 95 a nebo vyplňte formulář.

  Balení zavazadel najdete před informačním stánkem v odletové hale (vedle směnárny). K dispozici je od 8:00 do 18:00.

  Další informace

  Letiště je otevřené 24 hodin denně, jak pro mezinárodní tak vnitrostátní lety.

  Na letišti se nachází kaple a místa vyhrazená pro domácí mazlíčky. Nechybí ani pošta a směnárna.

  Svá elektronická zařízení si nabijete na některém z osmi vyhrazených míst na terminálu.

  Rodiny s dětmi jistě ocení dětské koutky, které najdete před i za bezpečnostní kontrolou.

  Zóna pro kuřáky se nachází u gatu 1.

  Informace o příletech a odletech na letišti v Krakově naleznete na webových stránkách letiště.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 24. 11. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)