letiště Holguín

Letiště Holguín (HOG)

Letiště Holguín (HOG), oficiálním názvem "Aeropuerto Frank País", je vstupní branou na Kubu pro mnoho cestovatelů mířících do turistických oblastí ve východní části ostrova. Za své jméno vděčí významném kubánském revolucionáři. Letiště, které původně sloužilo výhradně vojenským účelům, dnes disponuje dvojicí terminálů pro domácí i mezinárodní lety. Kromě pravidelného spojení s Havanou (HAV) zde přistávají primárně lety s cestovateli ze Severní Ameriky (Kanada a USA).
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 12 km
 • Oficiální web letiště airportcuba.net

Letenky do Holguín

Přímé spojení z Prahy (PRG)  na letiště Holguín (HOG) provozuje během zimní sezony letecká společnost World2fly, a to ve formě charterových letů od českých cestovních kanceláří ze skupiny DER Touristik (např. CK Fischer). Samostatné letenky se do prodeje ale dostávají jen velmi zřídka.

Individuální cestovatelé využijí přímé lety z Frankfurtu (FRA), které celoročně obsluhuje aerolinka Condor. Průměrná cena zpátečních letenek na této trase se pohybuje kolem 25 tisíc Kč. V akcích je ale možné letenky ulovit i za 15 tisíc Kč.

  Letenky na letiště Holguín rezervuj přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Na letiště nejezdí žádné spoje hromadné dopravy. Transfer z letiště do města tradičně zajišťují shuttlebusy najímané cestovními kancelářemi. V takovém případě stačí vyjít před letištní terminál a sledovat cedule, kde si brzy všimneš banneru s názvem své cestovní kanceláře.

  Z Holguínu můžeš pokračovat do mnoha destinací na ostrově – buď na palubě dálkových autobusů společnosti Viazul (nabízí spoje do známých turistických letovisek či na letiště v Havaně) nebo po železnici.

  Půjčené auto

  Maximální nezávislost pro cestování po Kubě na vlastní pěst získáš díky pronájmu auťáku. Široký výběr na tebe čeká v naší autopůjčovně.

  Případně nech rezervaci auta až po  příletu. V příletové hale najdeš několik stánků místních autopůjčoven. Denní pronájem auta se pohybuje od 50 do 150 USD.

  Taxi

  Taxíky tě z letiště dovezou do nedalekého Holguínu, ale klidně také až do některého z letovisek na pobřeží. Jízda do Guardalavaca či Rafael Freyre trvá cca 45 minut a zaplatíš za ni cca 35 USD. Na ceně se s taxikářem každopádně dohodni předem, ať se vyvaruješ nepříjemnostem.

   

  Doprava v noci

  Pokud si přiletěl po vlastní ose a nemáš z letiště Holguín sjednaný soukromý transfer, tak si odkázán na služby zdejších taxikářů.

  Přestup na letišti

  Letiště Holguín je malé letiště, které slouží především jako vstupní brána do turistických destinací ostrova. Není využíváno jako přestupní letiště. V nevelkém terminálu se zorientuješ poměrně snadno.

  Počítej s důkladnější imigrační a bezpečnostní kontrolou, kde se mohou tvořit fronty.Při imigrační kontrole nezapomeňte na platný pas, turistickou kartu a předem vyplněný D’Viajeros formulář.

  Pro maximální komfort během svého cesty využij služeb soukromého salónku. Salónek je otevřený 24/7 a nabízí pohodlná zákoutí k nerušenému odpočinku, občerstvení a neomezený bar s rozmanitou nabídkou nápojů a koktejlů, Wi-Fi připojení po dobu 60 minut a přednostní servis při všech nutných letištních procedurách.

  • Dvojice salónků se nachází v příletové i v odletové části letiště.
  • Cena za vstup je pro dospělou osobu 40 USD (cca 950 Kč.)
  • Rezervuj si místo online na této stránce nebo se rozhodni spontánně a vstupní poplatek uhraď až na místě.

  Další užitečné tipy

  Letiště Holguín je otevřené 24/7. Přespat zde určitě můžeš, ale s velkým komfortem příliš nepočítej.

  Wi-Fi připojení ve veřejné části letiště Holguín nefunguje.

  Nabídka občerstvení zde není příliš široká. Přesto zde na letišti najdeš několik stánků s občerstvením – ve veřejné části i tranzitní zóně.

  Obdobně pestrá je nabídka zdejších obchodů. Navzdory tomu zde zapomnětlivci najdou poslední místo, kde před svým odletem domů koupí suvenýry jako kubánský rum či doutníky.

  Kuřáci nemusí mít obavy, letištní areál nabízí kuřáckou zónu i po bezpečnostní kontrole. Jsme přeci na Kubě!

  ✈️ Přílety/Odlety

  Přílety – letiště Holguín

  Odlety – letiště Holguín

  Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 7. 5. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)