orly

Paříž – Orly (ORY)

Letiště Orly je druhým největším letištěm Paříže. Disponuje 4 terminály. Z Prahy sem létá aerolinka Transavia. Letiště se využívá primárně pro lety do Karibiku a pro nízkonákladové společnosti. V letištních terminálech naleznete zdarma PlayStationy, které vám zkrátí čekání na let.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 16 km
 • Oficiální web letiště airport-orly.com

Letenky do Paříže

Z Prahy se na letiště Orly dostanete na křídlech aerolinky Transavia. Ceny zpátečních letenek se pohybují kolem 2 000 Kč. Let z Prahy trvá přibližně 95 minut.

Letenky z

 Paříže

Z tohoto druhého největšího pařížského letiště se létá nejčastěji do dovolenkových destinací v Karibiku. Speciálně aerolinky Level a Corsair odtud nabízí zpáteční letenky do karibské oblasti klidně už za 2 000 Kč. Mohutnou síť destinací zde obsluhuje také aerolinka Transavia.

Přestup na letišti

Letiště má 4 terminály:
 • Terminál 1: Air France (evropské lety), Air Malta, Alitalia, Chalair, Iberia, TAP, Twinjet, Vueling
 • Terminál 2: Air France (dálkové lety), Air Europa, easyJet
 • Terminál 3: Air Corsica, British Airways, Level, Pegasus Airlines, Transavia
 • Terminál 4: Aigle Azur, Air Algeria, Air Caraibes, Corsair, Flybe, French Bee, Norwegian, Rossiya, Royal Air Maroc, TUI Fly, Tunisair

Mezi terminály jezdí zdarma automatický vlak. Pro přestup doporučujeme si vyhradit alespoň 60 minut. 

Přestup na letiště CDG

 • Pokud máte přestup v rámci dvou letišť s aerolinkou Air France, můžete využít přímo linek autobusů Air France. Pokud máte přestup na jedné letence, je přesun autobusem zdarma. Ostatní cestující musí využít linky 3 dopravce Le Bus Direct. Z vlastních zkušeností doporučujeme si vyhradit čas na přesun alespoň 3 hodiny.

Jak se dostat na letiště

Letecky
 • Na letiště se z Prahy dostanete přímým letem aerolinky Transavia. Průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 2 000 Kč. Tento spoj však nelétá každý den. V tomto případě můžete využít hlavního pařížského letiště CDG. Jak se pak přesunout mezi letišti, naleznete níže.

Další možností je využít vlastního auta nebo autobusové společnosti Flixbus (přestup v Lille) nebo Regiojet (staví pouze v centru nebo na letišti CDG)

>

Doprava do centra

Doprava ve dne

Nejrychlejší variantou je linka B vlaku RER. K nejbližší vlakové stanici (Antomy) jezdí z Orly automatický vlak. Cesta do centra Paříže zabere 45 minut a vyjde vás na 12 €.

Levnější variantou je tramvajové linka číslo 7, která vás odveze přímo na jižní okraj centra Paříže, kde můžete přestoupit na metro, které vás zaveze blíž do centra. Tramvajovou zastávku naleznete pod terminálem 4. Za jednu jízdenku v jednom dopravním prostředku MHD zaplatíte 1,90 €. Cesta vám zabere přibližně hodinu.

Na letiště Charles de Gaulle

 • Pokud máte přestup v rámci dvou letišť s aerolinkou Air France, můžete využít přímo linek autobusů Air France. Pokud máte přestup na jedné letence, je přesun autobusem zdarma.
 • Pro ostatní cestující je zde k dispozici autobusová linka 3 dopravce Le Bus Direct. Cesta vám zabere asi 80 minut a vyjde vás na 21 €/směr. Upozorňujeme však, že doba jízdy je čistě orientační, neb vše závisí na hustotě provozu. Raději počítejte s větší časovou rezervou.

Doprava v noci

V noci se do centra dostanete pomocí autobusové linky N22, N31 nebo N131.

Parkování na letišti

Nejlevněji zaparkujete na parkovišti Orly Discount. Za 1 až 2 denní stání zaplatíte 35 €, za týden 64 €, za 10 dní 79 €. Od Parkoviště jezdí k terminálu autobusová linka 183.

Další užitečné tipy

Wi-fi je po celém letišti zdarma a bez omezení. 

Na letišti není k dispozici úschovna zavazadel.
Vyhlídková terasa se nachází v posledním poschodí terminálu 4.
V bezcelní zóně terminálů se také nachází zdarma přístupné PlayStationy. Několikahodinový přestup vám tak uteče raz dva.
Pokud rádi koukáte na letadla nebo fotíte, mrkněte na mapu těch nejlepší spotterských míst.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 12. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)