orly

Letiště Paříž – Orly (ORY)

Mezinárodní letiště Paříž Orly (ORY) je sekundárním letištěm obsluhujícím oblíbené hlavní město Francie. Jedná se o nejvytíženější letiště v rámci vnitrostátních letů a druhé nejvytíženější v zemi celkově. Svou základnu zde má aerolinka Air France, dále pak easyJet, Transavia a Vueling. V roce 2019 letištěm prošlo více než 31,8 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 13 km
 • Oficiální web letiště airport-orly.com

Letenky do Paříže

Letenky z Prahy (PRG) do Paříže na letiště Orly létají společnosti Transavia a Vueling. Průměrná cena letenky se pohybuje okolo 4 000 Kč, levné letenky ulovíte i okolo 1 800 Kč. Let z Prahy do Paříže trvá 1 hodinu 55 minut. Z Brna (BRQ) ani Ostravy (OSR) se do Paříže přímo nelétá.

Do Paříže na Orly se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Paříže rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava do centra

  Doprava ve dne

  Vlak

  Nejrychlejší způsob dopravy z letiště Orly do centra Paříže je linka B vlaku RER, na který se z terminálů dostanete automatickým vlakem Orlyval. Vlak RER vás odveze na zastávku Antony a cesta zabere asi 40 minut. Vyjde vás na 14,5 €. Ze zastávky Antony se poté pohodlně dostanete do centra města, například na stanici Gare du Nord pojedete asi 30 minut. Služba je v provozu od 6:00 do 11:35.

  Tramvaj

  Levnější variantou je tramvajová linka číslo 7, která vás odveze přímo na jižní okraj centra Paříže, kde můžete přestoupit na metro (stanice Villejuif-Louis Aragon). Tramvaj staví také na vlakové stanici Rungis-La Fraternelle, odkud jezdí vlak RER C. Tramvajovou zastávku naleznete pod terminálem 4. Za jednu jízdenku v tramvaji zaplatíte 2,10 €. Cesta do centra vám zabere něco přes hodinu. Tramvaje jezdí každý den mezi 5:30 a 00:30.

  Autobus

  Během půl hodiny vás zaveze kyvadlový autobus Orlybus z letiště na zastávku Place Denfert-Rochereau, odkud jezdí vlaky RER B a linky metra 4 a 6. Jízda vás vyjde na 11,20 € a autobus jezdí mezi 5:35 a 00:30.

  Další možností svezení se z letiště Orly autobusem je linka 183. Ta jezdí mezi letištěm a staví na Marché International de Rungis. Po cestě staví například na zastávce Orly Ville, odkud jezdí tramvaj 9 (míří na stanici metra Porte de Choisy) či na zastávce Pont de Rungis-Orly Airport, odkud jezdí vlak RER C (ten vás zaveze přímo do centra Paříže). Jízdenka na autobus vás vyjde na 2,5 €

  Z letiště Paříž Orly na vlakovou stanici Saint-Quentin-en-Yvelines jezdí také autobusy Express 91-10. Za jízdenku si připravte 2,5 € a jezdí mezi 5:30 do 23:03.

  Máte-li namířeno do Disneylandu, z letiště Orly vás tam za 24 € přímo zaveze Disneyland Magical Shuttle. Jezdí každou půlhodinu od 9:00 do 19:00.

  Půjčené auto

  Na letišti Orly nechybí ani autopůjčovny. Ideální káru pro vaší dovolenou ve Francii najdete v naší autopůjčovně. 

  Taxi

  Na všech terminálech najdete stání vyhrazená pro taxíky. Jízda na levý břeh řeky vás vyjde na zhruba 35 € a na pravý na cca 41 €. Jízdné je možné si zarezervovat předem na čísle +33 (0)1 45 85 85 85 nebo online reservation.alphataxis.fr.

  Další možností je využít služby Uber nebo Bolt.

  Doprava v noci

  V noci se do centra dostanete pomocí autobusové linky N22, N31, N144 nebo N131.

  • N22 jede do stanic Juvisy sur Orge a Paris Chatelet, jízdenka stojí 2,5 €;
  • N31 vás doveze na Gare de Lyon (vlaková stanice), i tato jízdenka vás vyjde na 2,5 €;
  • N144 také spojuje letiště Orly a Gare de Lyon, zaplatíte 5 €;
  • N131 má stejnou trasu i cenu jako N144.

  Mimo hromadnou dopravu jsou k mání taxíky, Uber nebo Bolt.

   

  Přestup na letišti Paříž Orly

  Letiště má 4 terminály. Gaty A a B najdete na terminálu 1, gaty C na terminálu 2. Terminál 3 má gaty D a E. Gaty E jsou také na terminálu 4 stejně jako gaty F. Všechny terminály jsou pod jednou střechou a jsou spojené automatickým vlakem Orlyval. Minimální doporučená doba na přestup je 1 hodina.

  Přestup si zpříjemníte v některém z letištních salónků. Pro zpestření přestupu nebo ukrácení dlouhé chvíle si můžete zahrát ve vyhrazených zónách na Play Stationu.

  Na letišti Orly se nenachází úschovna zavazadel.

  Přestup na letiště Charles de Gaulle

  Nejlepší variantou je dojet z Orly vlakem OrlyVal na zastávku Antony a odtud pokračovat vlakem RER B na letiště Charles de Gaulle. Cesta vám zabere asi 40 minut a připravte si 15,4 € (kombinace obou vlaků). Spojení není k dispozici v nočních hodinách.

  Další možností je dojet autobusem OrlyBus na zastávku Denfert-Rochereau a poté dojet na letiště Charles de Gaulle vlakem RER B. Toto spojení je možné využít mezi 5:35 a 00:30.

  Poslední variantou je využít tramvaje 7 z letiště Orly na zastávku metra Villejuif-Louis Aragon. Tramvaj jezdí od 5:30 do 00:30 a cesta vám zabere více než hodinu.

  Taxi mezi oběma letišti vás vyjde na 75 – 85 €.

  Další užitečné tipy

  Co na letišti Orly ještě najdete? Samozřejmě celou řadu občerstvení, kaváren a restaurací. Nechybí ani obchody, včetně duty-free.

  Na letišti je možné využít službu balení zavazadel na terminálech 1, 3 a 4.

  Pokud se vám na letišti Paříž Orly cokoliv ztratí, nezapomeňte vyplnit tento online formulář.

  Najdete zde také poštu, bankomaty, místa na nabíjení elektroniky a další. Jak jsme již zmínili, skvělým benefitem jsou také herní zóny či veřejné piano.

  Vyhlídková terasa se nachází v posledním poschodí terminálu 4. Pokud rádi koukáte na letadla nebo fotíte, mrkněte na mapu těch nejlepší spotterských míst.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 30. 1. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)