letiště Kavala

Letiště Kavala (KVA)

Letiště Kavala (KVA), celým názvem "Kavala International Airport of Alexander the Great", se nachází 30 km východním směrem od stejnojmenného města v severním Řecku. Díky své poloze, cca 10 km od přístavu Keramoti, je hojně využíváno turisty mířícími na oblíbený ostrov Thassos. Letiště je v provozu primárně během letní sezony, kdy sem míří mnoho charterových letů z celé Evropy. Jedinou celoroční linku představuje spojení s Athénami (ATH) provozované domácí aerolinkou Aegean Airlines.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 30 km
 • Oficiální web letiště kva-airport.gr

Letenky do Kavaly

Letenky z Prahy (PRG) na letiště Kavala (KVA) nabízí domácí letecká společnost Smartwings. Jedná se ovšem charterové lety, které nejsou v běžné nabídce dopravce dostupné – tj. letenky na ně zakoupíte pouze u cestovních kanceláří ve formě zájezdu do dané destinace. V letní sezoně 2024 začnou do Kavaly létat Smarwings také z Ostravy (OSR). Turisté mířící do Řecka s cestovními kancelářemi často využijí trajekt na nedaleký ostrov Thassos, který se stane jejich cílovou destinací. Délka letu z České republiky do Kavaly se pohybuje kolem jedné hodiny a 30 minut.

Na letiště Kavala se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Kavaly rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Mezi letištěm Kavala a centrem stejnojmenného města funguje pravidelná přímá autobusová linka zajišťovaná společností KTEL Kavala.

  • Autobusovou zastávku naleznete hned před letištní halou.
  • Jízdenky zakoupíte přímo u řidiče.
  • Pro časy odjezdů navštivte přímo stránky dopravce.

  Půjčené auto

  Pro nezávislou dopravu a váš maximální komfort při cestování po severním Řecku se určitě vyplatí zapůjčení auta. Autobusové spoje do města Kavala jezdí z letiště jen několikrát za den a cesta do dalších destinací je pak ještě o to složitější.

  Naplánujte si vlastní road-trip po Řecku a vyberte si jedno z mnoha vozidel z naší autopůjčovny.

  Taxi

  Pro dopravu do 30 km vzdáleného centra města Kavala, přístavu Keramoti s trajekty na ostrov Thassos a dalších okolních destinací můžete samozřejmě využít rovněž místní taxi služby. Taxíky parkují hned před východem z letištní haly.

  Přestup na letišti

  Letiště Kavala disponuje jedním vcelku malým a přehledným terminálem. Jelikož se jedná o letiště zaměřené především na sezónní a charterové linky plné turistů mířícími za teplým počasím a krásami severního Řecka, s největší pravděpodobností vás zde přestup nečeká.

  Další užitečné tipy

  Během noci je letiště uzavřené, případné přespání zde tedy není možné.

  V letištním areálu se nachází dvě kavárny a duty free obchod.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 23. 4. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)