Palma de Mallorca (PMI)

Palma de Mallorca (PMI)

Letiště Palma de Mallorca je jediné mezinárodní letiště na španělském ostrově Mallorca ve Středozemním moři. Je jedním z nejrušnějších letišť ve Španělsku. Je hlavní základnou pro nízkonákladovou společnost Air Europa.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 8 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky na Mallorcu

Mallorca patří mezi jednu z nejoblíbenějších evropských letních destinací. Zároveň patří mezi ty destinace, kam se (pokud budete mít trošku štěstí) dá dostat doslova „za pár kaček“. V akci od Ryanairu vás totiž vyjdou letenky můžou vyjít na 2 €/zpáteční letenku. Odlety jsou většinou z Berlína nebo z Mnichova, ale i tak je to stále neuvěřitelná akce. Z Vídně se jednou za čas objeví podobná akce za 2 €/zpáteční letenku, ale většinou se akční ceny letenek pohybují okolo tisícovky.

No a Praha? Ta je na tom bohužel nejhůř. Čekání na akci z Prahy na Mallorcu je jak čekání na Godota. Průměrně se ceny pohybují mezi 3 – 5 tisíc ( v sezoně klidně až 7  – 9 tisíc). Přímé linky z Prahy jsou operovány společnostmi Ryanair a Smartwings.

Letenky Smartwings rezervujte u nás v rezervačním systému, letenky od Ryanair můžete bukovat přes web dopravce.

Doprava do centra

Nejlepší variantou, jak se dostat z letiště Palma de Mallorca do centra města, je využít autobusy. Na výběr máte linku A1, která vás zaveze přímo do centra. Jezdí přibližně každých 10 minut mezi 4:45 a 0:42 z letiště (první a poslední jízdy mají intervaly až 30 minut).
Druhou variantou je linka A2, která jezdí přes oblasti Can Pastilla, Playa de Palma a s´Arenal (tudíž druhým směrem od letiště). Ta jezdí každých 30 minut v době mezi 7:00 – 22:00.
Na oba autobusy stojí lístek 5 €/jednu jízdu, který lze zakoupit u řidiče.
Náš tip: z osobních zkušeností doporučujeme vystoupit 1 zastávku před letištěm a zbytek dojít. Na letiště mají nastavený extra příplatek, tudíž pokud vystoupíte o zastávku dřív, měli byste platit jen 1 €:).

Pokud máte zajištěné ubytování někde jinde na Mallorce, můžete využít meziměstské autobusy. Cena se pohybuje mezi 5 – 12 €/jízdu, podle toho, jak daleko jedete.

V neposlední řadě je tu varianta využít místních taxi služeb. Ale doprava po Mallorce je poněkud jednoduchá a příjemná, tudíž domníváme se, že není třeba využívat služeb místních taxíků.

 

Další užitečné tipy

Informace o aktuálních příletech a odletech na letišti na Mallorce najdete na oficiálním webu letiště.

Letiště Palma de Mallorca otevřeno 24/7.

Interaktivní mapu letiště naleznete na oficiálním webu.

Úschovnu zavazadel naleznete v odletové hale v druhém patře. Má otevřeno mezi 6 – 21:00.

Přesná adresa letiště: 07611 Palma, Baleárské ostrovy, Španělsko

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 20. 5. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)