Norwegian

Norwegian

Norwegian (DY), celým názvem Norwegian Air Shuttle, je norská lowcost aerolinka a zároveň největší norská letecká společnost. Na evropském trhu se mezi nízkonákladovými leteckými společnostmi řadí hned za Ryanair, Wizz Air a easyJet. Založena byla v roce 1993. Jako jedna z mála lowcost aerolinek nabízí lety s garantovanými přestupy.
  • Příruční zavazadlo základní tarif "LowFare" = zdarma přeprava malého příručáku á 38 × 30 × 20 cm s max. hmotností 10 kg
  • Občerstvení při tarifu "LowFare" pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.norwegian.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zpoplatněný. Cena za výběr sedadla začíná na 7 €.

Naše recenze

Za nás jedna z nejlepších nízkonákladovek. Skvělý servis, hezká letadla, vždy na čas, velmi zajímavé ceny letů do zámoří. Nicméně s nejlevnějšími tarify nedostanete ani na dlouhých letech občerstvení. WiFi je super nápad, bohužel často zlobí. Celkově ale na čtyři hvězdičky z pěti.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Základní tarif „Lowfare“ obsahuje bezplatnou přepravu malého příručního zavazadla s max. rozměry 38 × 30 × 20 cm.  Vyšší tarif „LowFare+“ dovolí cestovateli navíc přepravit i větší příruční zavazadlo s max. rozměry 55 × 40 × 23 cm (např. palubní kufr). Celková hmotnost všech příručních zavazadel nesmí přesáhnout 10 kg dohromady.

Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo začíná na 10 € (dle destinace) při rezervaci online. Odbavené zavazadlo si v případě potřeby určitě přikupte online (lze to až 4 hodiny před plánovaným časem odletu). Na letišti vás doplatek vyjde na dvojnásobek.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo přes náš vyhledávač.
Norwegian nabízí lety s garantovanými přestupy, proto kupujte všechny úseky letu dohromady, v rámci jedné rezervace. Často docílíte lepší ceny při nákupu v norských korunách nebo v Eurech. Po vyhledání letenky stačí napravo změnit currency a podle kurzu banky spočítat, co vyjde aktuálně levněji. Cestovatelé pod 26 let věku mohou využít slevový kód UNDER26 při nákupu na stránkách dopravce pro levnější přelety napříč Skandinávií. Plaťte debetními kartami, kreditní karty jsou zpoplatněny 1,99 % z celkové částky.

Kontakt

Telefonní linka +44 (0)330 828 0854, 24/7.

Alternativně můžete využít Live Chat, skrze něj ale nelze rezervovat lety ani provádět změny letenek.

V Praze bohužel aerolinka své přímé zastoupení nemá.

Služby

WiFi zdarma na většině letech napříč Evropou i mezi kontinenty. Na chytrém telefonu nebo laptopu lze surfovat na internetu nebo si vybrat z katalogu filmů a TV pořadů. Na dálkových letech sledujte filmy a TV pořady na vestavěných obrazovkách, kde navíc můžete hrát hry, prohlížet 3D mapy destinací a objednat si občerstvení.

Věrnostní program Norwegian Reward je velice výhodný a při každém šestém letu získáte bonus třeba v podobě bezplatného seatingu nebo zavazadla k odbavení. Nemůžete nic ztratit.

Destinace

Z Prahy (PRG) aktuálně aerolinka Norwegian operuje přímé linky do dánské Kodaně (CPH), do norského Osla (OSL) a také do švédského Stockholmu (ARN).

S garantovanými přestupy pak do široké škály destinací po celé Evropě a USA.

Flotila

Letecká společnost Norwegian disponuje ve své flotile těmito letadly: Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8, Boeing 787 Dreamliner.

Podívejte se na kompletní informace o flotile dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)