letiště Sabiha Gökcen

Letiště Istanbul Sabiha Gökcen (SAW)

Mezinárodní letiště Istanbul Sabiha Gökcen (SAW) je sekundárním letištěm v tureckém Istanbulu a míří sem hlavně nízkonákladové aerolinky. Své jméno nese po první ženské bojové pilotce v historii. Slouží jako základna pro aerolinky AnadoluJet a Pegasus Airlines. Jedená se o jedno z největších letišť v zemi a v roce 2018 letištěm prošlo více než 22,5 milionu cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 32 km
 • Oficiální web letiště sabihagokcen.aero

Letenky do Istanbulu

Letenky z Prahy (PRG) do Istanbulu na letiště Sabiha Gökcen bývají často levnější, než na hlavní istanbulské letiště (IST). Přímé lety operuje aerolinka Pegasus Airlines, u které se průměrná cena letenky z Prahy do Istanbulu pohybuje okolo 5 000 Kč. Levné letenky ulovíte i okolo 2 500 Kč. Doba letu z Prahy do Istanbulu na letiště Sabiha Gökcen je 2 hodiny 35 minut.

Na letiště Istanbul Sabiha Gökcen se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Turecka rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava do centra

  Doprava v Istanbulu ve dne

  Metro

  Do centra Istanbulu se z letiště Sabiha Gökcen dostanete linkou metra M4, která končí na stanici Kadiköy. Metro jezdí od 6:00 do půlnoci a jízdenka vás vyjde na 15 TRY (asi 12 Kč). Jízdenku si koupíte v automatu na letišti.

  Autobus

  Z letiště Istanbul Sabiha Gökcen jezdí hned několik linek autobusů, které vás odvezou do téměř všech koutů města. Přímo do centra se však dostanete s přestupem. Více informací o linkách jezdící z letiště se dozvíte přímo na stránkách letiště. I v tomto případě za přepravu zaplatíte 15 TRY.

  Další možností je Havabus shuttle, který vás odveze do centra na náměstí Taksim za 52,5 TRY (asi 44 Kč). Bus jede z letiště do centra 90 minut, jezdí od 03:30 ráno do 22:00, každých 30 minut.

  Taxi

  Nejrychleji se z letiště Sabiha Gökcen se dostanete do centra Istanbulu taxíkem, a to za přibližně jednu hodinu (to samozřejmě závisí to na provozu). Za taxík zaplatíte přibližně 125 TL (328 Kč).

  Alternativně využijte služby Uber.

  Půjčené auto

  Pokud si chcete v Turecku půjčit auto, na letišti Sabiha Gökcen má své pobočky hned několik autopůjčoven. Perfektní auto si zarezervujte předem online přes naši autopůjčovnu.

  Doprava v Istanbulu v noci

  Nejspolehlivější je vzít si taxík nebo Uber, v noci však z letiště jezdí i pár autobusů. Linka E10 jezdí celou noc kromě okna mezi 3:30 – 5:00. Linka SG2 vyjíždí z letiště v 3:30, pokryje tím tedy alespoň brzké ranní přílety.

  Přestup na letišti

  Letiště má jeden terminál, při přestupu na letišti Istanbul Sabiha Gökcen však čekejte klasický turecký zmatek – některé neaktualizované odletové/příletové tabule a chaos. Když máte přestup krátký, pomohou vám místní zaměstnanci s orientací a se stihnutím letadla. I tak bezpečný čas na garantovaný přestup je alespoň jedna hodina.

  Dlouhý přestup si zpříjemníte v letištním salónku. Baterky dobijete také v letištním hotelu ISG nebo v tzv. „spacích jednotkách“ Kepler Club.

  Pokud přestupujete mezi letištěm Sabiha Gökcen a letištěm Istanbul (IST), využijte autobusové linky IST-13, která jezdí s intervalem 1,5 hodiny po celý den i noc a za jízdenku zaplatíte 172 TRY (asi 145 Kč). Cesta mezi oběma letišti vám zabere asi 120 minut v  závislosti na dopravní situaci.

  Další užitečné tipy

  Pokud se vám na letišti Sabiha Gökcen něco ztratí, nezapomeňte vyplnit formulář na stránkách letiště.

  Dlouhou chvíli si ukrátíte v některém z letištních obchodů, včetně duty-free. Hlad utišíte v letištních restauracích, kavárnách a fastfoodech.

  Nechybí ani bankomaty a směnárny, kde si vyberete hotovost v místní měně.

  WiFi je po registraci pouze na 60 minut zdarma.

  Mapu letiště najdete na oficiálních stránkách.

  Přesná adresa letiště: Sanayi, 34906 Pendik, İstanbul

  Informace o odletech a příletech na letišti Istanbul Sabiha Gökcen (SAW) najdete na webových stránkách letiště.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 2. 4. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)