helsinky

Helsinky – Vantaa (HEL)

Letiště Vantaa na severním cípu Helsinek je největším leteckým uzlem Finska. Letiště má 2 terminály. Svou základnu zde mají aerolinky Finnair, Norra a Norwegian. Z Prahy do Helsinek létá ČSA, Finnair a Norwegian.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 18 km
  • Oficiální web letiště finavia.fi

Letenky do Helsinek

Letiště Vantaa na severním cípu Helsinek je největším leteckým uzlem Finska. Své lety zde provozují jak klasičtí tak nízkonákladoví dopravci. Svou základnu zde mají aerolinky Finnair, Norra Thomas Cook Scandinavia, Tui Fly a Norwegian. Z Prahy do Helsinek létají hned tři společnosti, ČSA, Finnair a Norwegian. Cena za zpáteční letenku přímým letem se však pohybuje zpravidla kolem 4 000 Kč. Daleko víc se vyplatí letět s přestupem například s aerolinkami Air Baltic (s mezipřistáním v Rize) nebo s KLM (s mezipřistáním v Amsterdamu), u kterých vás zpáteční letenka může vyjít i o polovinu levněji. Přímý let Praha – Helsinky trvá přibližně 127 minut.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Nejrychlejším způsobem dopravy do centra je vlak. Na letiště jezdí dvě vlakové linky “I“ a “P“. Cesta do centra zabere přibližně 30 minut a vyjde vás na 4,10 €. Vlaky jezdí po 10 – 15 minutových intervalech.

Za stejnou cenu můžete využít také autobusové linky 615, která vždy po hodinových intervalech míří z letiště též na helsinské hlavní nádraží. Cesta však zabere cca 45 minut.

Doprava v noci

Stejně jako ve dne je i v noci v provozu každou hodinu autobusová linka 615.

Více o dopravě v Helsinkách naleznete na webu dopravního podniku.

Přestup na letišti

<

Helsinky jsou oblíbeným přestupním bodem díky husté síti dálkových letů tamní aerolinky Finnair. Letiště má dva terminály, které hravě přejdete zhruba za 15 minut. Pro pohodlný přestup by tak mělo stačit cca 35 minut.

Další užitečné tipy

Wi-Fi připojení je neomezené a zdarma

Úschovna zavazadel je umístěna v obou terminálech. V provozu 24/7 a za denní odložení zde zaplatíte od 5 €.

Na letišti se také nachází odpočinková zóna, která je pro všechny cestující zdarma. Tu naleznete na terminálu 2.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 17. 11. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)