Letiště Korfu

Letiště Korfu (CFU)

Mezinárodní letiště Korfu (CFU), oficiálním názvem Ioannis Kapodistrias (Capodistrias) International Airport, leží na stejnojmenném řeckém ostrově. Od dubna do října na Korfu míří spoje z celé Evropy, jelikož se jedná o velmi oblíbenou dovolenkovou destinaci. Letiště bylo pojmenováno po řeckém diplomatovi Ioannisovi Kapodistriasovi, který se stal i prvním řeckým guvernérem.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 2 km
  • Oficiální web letiště cfu-airport.gr

Letenky na Korfu

Letenky z Prahy (PRG) na letiště Korfu můžete pořídit sezónně u aerolinek Smartwings, Ryanair a Eurowings (novinka od 10. června 2023). Se Smartwings si také sezónně zaletíte na Korfu z dalších českých letišť, a to z Brna (BRQ) či Ostravy (OSR). Cena letenky z Prahy na Korfu se pohybuje mezi 4 000 a 6 000 Kč. Akční letenky na Korfu můžete pořídit i za 3 000 Kč v hlavní sezóně. Délka letu z Prahy na Korfu je 2 hodiny 15 minut.

Do Korfu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky na Korfu naleznete v našem vyhledávači.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Z letiště Korfu se dostanete autobusem, který staví před příletovou halou. Linka 15 spojuje letiště s přístavem Korfu a projíždí přes autobusové nádraží a hlavní město Kerkyru (náměstí San Rocco). Jízdenky pořídíte v automatech nebo si je můžete zakoupit u řidiče (za příplatek). Jednosměrná jízdenka vás vyjde na 1,10 €. Za 5 € si můžete zakoupit i denní jízdenku. První autobus vyjíždí v 7:00 a poslední ve 21:45. Detailní jízdní řád naleznete zde.

Naproti příletové hale je také stání taxíků, které vás odvezou do destinací po celém ostrově. Alternativou k taxíkům může být také služba Uber.

Poslední možností je půjčit si na letišti auto. Naleznete zde několik mezinárodních autopůjčoven, jejichž přepážky se nachází v příletové hale. Předem si můžete zarezervovat auto pro vaši dovolenou na Korfu přes naši autopůjčovnu.

Doprava v noci

Noční městská doprava na Korfu neexistuje, pokud přiletíte v noci a nemáte hotelový transfer, budete si muset vzít taxi nebo si zavolat Uber.

Přestup na letišti

Letiště na Korfu je relativně malé, tudíž nemusíte mít strach, že něco nenajdete. Na letišti naleznete místa na nabití elektroniky, kde si během čekání či přestupu můžete nabít svá elektronická zařízení.

Další užitečné tipy

Na letišti najdete jeden duty-free obchod a pár restaurací a kaváren. Pokud jste si nesměnili eura před příletem do Řecka, můžete tak učinit ve směnárně na letišti, která funguje 24 hodin denně. Případně můžete využít tří bankomatů.

Letiště je známé taky díky pozorování letadel. Nejlepší místo pro pozorování je z hráze na jižní straně přistávací dráhy, kde můžete i bezproblémově zaparkovat. Než se tam však vydáte, nezapomeňte si zkontrolovat časy odletů a příletů.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 11. 10. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)