letiště Šarm aš-Šajch

Letiště Šarm aš-Šajch (SSH)

Mezinárodní letiště Šarm aš-Šajch (SSH), celým názvem: Maṭār Sharm El-Sheikh El Dawli, je hlavní letiště na Sinajském poloostrově. Na letišti má základnu egyptský dopravce Air Cairo. V blízké budoucnosti se bude otevírat Terminál 3, který by měl kapacitu letiště navýšit na 18 milionů cestujících za rok.

Letenky do Šarm aš-Šajch

Letenky z Prahy (PRG) do Šarm aš-Šajchu (neboli Sharm el-Sheikhu) v Egyptě operuje na sezónních charterech aerolinka Smartwings. Doba přímého letu z Prahy do Šarm aš-Šajchu se pohybuje okolo 4 hodin a 30 minut. Budete-li cestovat po vlastní ose, bude pro Vás nejzajímavější možností letět na křídlech aerolinky Pegasus Airlines (přestup v Istanbulu – SAW). Průměrná cena těchto zpátečních letenek se pohybuje kolem 7 000 Kč.

Pravděpodobně nejlevnější variantou cestování do Šarm aš-Šajchu budou přímé lety Wizz Airu z Vídně. Tyto letenky v akcích pořídíte klidně za 1 500 Kč.

Do Sharm el-Sheikh se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Šarm aš-Šajchu rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Dle oficiálních stránek jezdí na letiště Šarm aš-Šajch minibus. Doba jízdy do centra je 15 minut do centra. Spoj nemá pevné zastávky a po domluvě s řidičem můžete vystoupit kdekoliv během jízdy. Recenze cestovatelů ale hovoří o vrtkavosti jízdního řádu…

  Půjčené auto

  Na letišti Šarm aš-Šajch se nachází několik mezinárodních autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou na Sinajském poloostrově si rezervujte předem v našem srovnávači.

  Taxi

  Taxi služba se nachází vedle Terminálu 1. Je k dispozici 24 hodin denně. Cenu je lepší dohodnout předem, abyste o ní nemuseli nepříjemně licitovat až před vysazením. Zavazadlo je zpravidla zahrnuto v ceně transferu. Doba jízdy z letiště do centra města obvykle trvá 10 minut. Cena jízdného bývá cca 16 € (ve dne) a 20 € (ve večerních / nočních hodinách).

  Uber ani Careem v Šarm aš-Šajch nejezdí.

  Doprava v noci

  Taxi služba je k dispozici 24 hodin denně.

  Přestup na letišti

  Letiště Šarm aš-Šajch disponuje dvěma terminály, které jsou od sebe vzdáleny asi 200 metrů. „Terminál 2“ je starý, zatímco „Terminál 1“ je označován jako nový (do provozu byl uveden v roce 2007). Právě na T1 směřuje většina komerčních letů.

  Během čekání můžete jít do salónku VIP Pearl Lounge, kde vás vstup vyjde v základním balíčku na 27 €.

  Letiště není využíváno k přestupům na mezinárodní spoje. Pokud byste přestupovali a letěli do některé z domácích destinací, nechte si na přestup minimálně 60 minut.

  Další užitečné tipy

  Na letišti naleznete duty free zónu, kavárny a restaurace rychlého občerstvení.

  Pokud svou celou dovolenou strávíte pouze na Sinajském poloostrově a její délka nepřesáhne 14 dnů, budete zproštěni platby za egyptské vízum. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 22. 6. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)