Cyprus Airways

Cyprus Airways

Cyprus Airways (CY) je staronová kyperská aerolinka, která byla založena teprve v roce 2016. Krátce po svém založení nesla název "Charlie Airlines", nicméně následně převzala značku po zkrachovalé aerolince Cyprus Airways, která zbankrotovala v roce 2015. Svůj provoz oficiálně zahájila 1. června 2017. Hlavní základna dopravce se nachází na mezinárodním letišti v Larnaca (LCA).

Aerolinka je to zajímavá také pro české cestovatele, neboť provozuje pravidelnou linku z Prahy do Larnaky.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 35 × 20 × 20 cm
  • Občerstvení zpoplatněn
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.cyprusairways.com/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 50 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadla neboli seating je vždy zpoplatněný. Sedadlo vám bude zdarma přiděleno během check-inu.

Naše recenze

Velice průměrná letecká společnost, která vás pravděpodobně ničím nenadchne. V porovnání se tuzemskou aerolinkou Smartwings nabízí levné letenky na Kypr. Po vstupu dalšího dopravce (Wizz Airu) na trasu z Prahy do Larnaky ale už první volbou na dané trase rozhodně nebude…

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Základní tarif aerolinky s názvem „Economy Basic“ obsahuje pouze přepravu malého příručního zavazadla s max. rozměry 35 × 20 × 20 cm. Veškerá ostatní zavazadla (příruční i odbavená podléhají dodatečným poplatkům). Větší příruční zavazadlo s hmotnostním limitem 10 kg a max. rozměry 55 × 40 × 20 cm vyjde na 20 € a lze ho zakoupit pouze na check-in přepážce před odletem na letišti. Odbavená zavazadla lze zakoupit v následujících kategoriích: první odbavené zavazadlo (max. 10 kg) za 15 €, druhé a třetí odbavené zavazadlo (každé max. 23 kg) za 35 € (nákup více než 30 hodin před odletem) / 45 € (nákup v rozmezí 30 – 4 hodiny před odletem) / 60 € (méně než 4 hodiny před odletem) – ceny jsou uváděny za kus.

Víte-li, že budete rovnou potřebovat větší příruční i větší odbavené zavazadlo, vyplatí se vám zakoupit letenky v tarifu „Economy Flex“. Ten je oproti „Economy Basic“ dražší o 41 €/směr, ale zahrnuje dvě příruční zavazadla (malé i velké) a navíc také 1 ks odbaveného zavazadla s limitem 23 kg.

Kočárek je cestujícím s malým dítětem nebo kojencem odbaven vždy zdarma.

Více o zavazadlové politice dopravce se dočtete přímo na jeho stránkách.

Nákup letenek

Levné letenky na Kypr do Larnaky kupujte přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

Nově (od léta 2023) je Cyprus Airways v ČR zastoupena svým generálním agentem ve formě společnosti APG Czechia & Slovakia.

  • adresa: Dlouhá 733/29 , 110 00 Praha 1, Česká Republika
  • telefon: +420 224 239 250
  • e-mail: [email protected]

Případně můžete leteckou společnost kontaktovat také na mezinárodní telefonní lince: + 357 24 00 00 53 nebo e-mailu: [email protected].

Dopravce můžete sledovat také na sociálních sítích Facebook a Instagram. 

Služby

Aerolinka Cyprus Airways neposkytuje během svých letů žádné extra služby.

Občerstvení na palubě je zpoplatněno a standardně si můžete vybrat z tohoto menu (vč. objednání svého oblíbeného pokrmu ještě před samotným odletem).

Destinace

Nejzajímavější je z pohledu českých cestovatelů rozhodně linky z Prahy (PRG) do Larnaky (LCA).

Dopravce dále celoročně obsluhuje ze svého hubu v Larnace následující destinace: Bejrút (BEY), Heraklion (HER), Moskva – Domodědovo (DME), Petrohrad (LED), Soluň (SKG) a Tel Aviv (TLV). Během letní sezony létá také na Maltu (MLA) a řecké ostrovy Lefkada (PVK) a Skiathos (JSI).

Flotila

Flotilu aerolinky tvoří dva Airbusy A319-100 s kapacitou 144 míst k sezení. Jedná se o letouny s registracemi 5B-DCW a 5B-DCX.

Podívejte se na více informací o flotile dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)