Nová linka z Prahy do albánské Tirany od Wizz Airu
7.7.2023

Nová linka z Prahy do albánské Tirany od Wizz Airu

EDIT (7. července 2023): Wizz Air na staronové lince z Prahy do Tirany začne létat již od 18. prosince 2023, což je o tři měsíce dříve, než bylo původně oznámeno. Navíc přidá i nedělní rotaci. Letenky na závěr letošního roku a první kvartál kalendářního roku 2024 se objevily v rezervačním systému aerolinky na začátku července.

Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air do svého rezervačního systému dnes v odpoledních hodinách nahrála další novou linku z Prahy. Konkrétně se nejedná o spojení zbrusu nové, jako spíše staronové. Z Prahy do albánské Tirany totiž dopravce již v minulosti létal. Další detaily se dočtete uvnitř našeho čerstvého článku níže.

Na trase mezi Prahou a Tiranou již Wizz Air krátce létal v letní sezoně 2020. Následné další vlny pandemie nemoci „COVID-19“ ale znamenaly dočasné pozastavení provozu na trase, k jehož obnově později už nedošlo. Aktuálně mezi oběma metropolemi létá pouze tuzemská aerolinka Smartwings, která cestovatelům nabízí sezónní lety od června do září (frekvence dvou letů týdně – úterý a sobota). Ceny jsou ale tradičně vystřeleny do dalekého vesmíru (čti cca 9 tisíc Kč za zpáteční letenku a více).

Letový řád

Provoz na staronové lince z Prahy (PRG) do Tirany (TIA) bude znovu zahájen již v pondělí 18. prosince 2023 (původně byl anoncován až na konec března 2024, nicméně na začátku července aerolinka do svého rezervačního systému nahrála i dřívější lety). Dopravce počítá se čtyřmi rotacemi týdně – na lince bude létat vždy v pondělí, středu, pátek a neděle.

 • Tirana – Praha -> 10:45 – 12:40
 • Praha – Tirana -> 13:15 – 15:10

Prozatím jsou v rezervačním systému vypsané pouze lety v poslední březnovém a prvním dubnovém týdnu. To by na první pohled mohlo svádět k myšlence, že obnovení letů bude pouze dočasné a počítá se jen s provozem linky kolem Velikonočních svátků. Reálnějším důvodem je ale skutečnost, že Wizz Air zatím nemá vypsané lety od dubna 2024 dále ani na dalších stabilních trasách, které v letních měsících z Prahy každoročně operuje.

Ceny letenek

Jak bylo v článku avizováno, letenky jsou již nahrány v rezervačním systému letecké společnosti. Jejich aktuální výše ale směle konkuruje předražené nabídce potenciálně konkurenčních Smartwings. V případě nově nahraných tras je to ovšem u Wizz Airu klasika. Na levné letenky si budeme muset počkat.

Až se jakékoliv akční letenky z Prahy na Albánie objeví, budeme vás o tom neprodleně informovat. Stáhněte si naši vychytanou aplikaci a nastavte příslušní hlídače. Jen díky tomu získáte jistotu, že vám levné letenky do Tirany neuletí.

Další nové linky z Tirany

Součástí balíčku dnes oznámených nových linek z Tirany jsou také následující destinace.

 • 🇷🇴 Bukurešť (OTP) – od 29. října 2023
 • 🇬🇧 Edinburgh (EDI) – od 18. prosince 2023
 • 🇧🇬 Sofie (SOF) – od 18. prosince 2023
 • 🇬🇧 Liverpool (LPL) – od 19. prosince 2023
 • 🇬🇧 Birmingham (BHX) – od 21. prosince 2023
 • 🇬🇷 Chania (CHQ) na ostrově Kréta – od 25. března 2024
 • 🇵🇱 Krakov (KRK) – od 25. března 2024
 • 🇲🇹 Malta (MLA) – od 25. března 2024
 • 🇮🇹 Palermo (PMO) – od 25. března 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)