Letiště Stockholm-Arlanda (ARN)

Letiště Stockholm-Arlanda (ARN)

Mezinárodní letiště Stockholm-Arlanda (ARN) je letiště ležící 42 km severně od Stockholmu a 40 km jižně od Uppsaly. Arlanda je hlavním ze tří letišť, která se v okolí Stockholmu nacházejí. Jedná se o největší letiště ve Švédsku a v roce 2018 odbavilo 26,8 milionů cestujících. Je základnou pro skandinávské aerolinky SAS Airlines a Norwegian Air Shuttle.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 42 km
 • Oficiální web letiště swedavia.com

Letenky do Stockholmu

Možností, jak se dostat z Prahy (PRG) na letiště Stockholm-Arlanda letecky, je hned několik. Přímé lety mezi Prahou a švédskou metropolí operují Eurowings, Norwegian Air Shuttle a SAS Scandinavian Airlines. Cena letenek z Prahy se pohybuje mezi 2 000 a 4 000 Kč. V akcích můžete pořídit letenky i pod 1 500 Kč. Délka letu mezi Prahou a Stockholmem je 2 hodiny 15 minut.

Z Brna, Ostravy, Pardubic a dalších českých letišť se na letiště Stockholm-Arlanda zatím přímo nelétá.

Do Stockholmu na letiště Arlanda (ARN) se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Stockholmu si rezervujte v přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště Arlanda do centra Stockholmu

Doprava ve dne

Vlakem:

 • Arlanda Express – nejrychlejší
  • Přímé vlakové spojení mezi letištěm Arlanda a centrem Stockholmu obsluhuje Arlanda Express a cesta trvá 18 minut. Vlak staví na obou stanicích na letišti (Arlanda North u terminálu 5 i Arlanda South u terminálů 2, 3 a 4) a ve špičce jezdí každých 10 minut. Přesné časy odjezdů naleznete na stránkách dopravce, kde si také můžete zakoupit jízdenku.
  • Jízdenky ve vlaku jsou dražší, tudíž doporučujeme zakoupení online či v automatech na letišti. Cena jednosměrné jízdenky pro dospělého je přibližně 320 SEK (cca 700 Kč), za zpáteční zaplatíte 600 SEK (cca 1 300 Kč). Pokud cestujete ve více lidech, je možné si zakoupit skupinovou jízdenku pro 2 – 4 osoby. Děti do 17 let, mladiství do 25 let osoby starší 65 let mají zvýhodněné jízdné. Více informací o jízdenkách naleznete zde.
  • Vlaky jezdí každý den od 4:50 do 1:05.
 • Vlaky SL
  • Jedná se o městské vlaky, které také jezdí až na letiště Arlanda, konkrétně linka 40. Na letiště jezdí dvakrát za hodinu a délka cesty z letiště do centra Stockholmu je 38 minut, do Uppsaly 18 minut (se zastávkami). Jízdenku si můžete zakoupit přes mobilní aplikaci dopravce, ve stáncích dopravce nebo jednoduše bezkontaktní platební kartou u turniketu. Další možností je nákup jízdenky v příletové hale terminálu 5.
  • Jednosměrná jízdenka vás vyjde asi na 39 SEK (cca 82 Kč) a je platná po 75 minut. Můžete si také zakoupit kartu, kdy můžete neomezeně cestovat po určitý čas (24 hodin – 90 dní). Vlak staví v Arlanda Central Station, která se nachází mezi terminály 4 a 5.

Autobusem:

 • Flygbussarna Airport Coaches
  • Kyvadlový autobus mezi centrem Stockholmu a letištěm Arlanda. Jezdí do tří destinací ve městě – Stockholm C, Liljeholmen a Brommaplan. Po cestě dělá několik zastávek. Délka cesty je 45 – 55 minut dle hustoty dopravy.
  • Jízdenku si můžete zakoupit v kioscích na letišti, online nebo přímo u řidiče autobusu (online jízdenka vyjde levněji). Jednosměrná jízdenka zakoupená online vyjde na 129 SEK (cca 280 Kč) a u řidiče na 149 SEK (cca 320 Kč). Zpáteční jízdenka online stojí 209 SEK (cca 450 Kč) a u řidiče zaplatíte 239 SEK (cca 520 Kč). K dispozici jsou zvýhodněné jízdenky a skupinové slevy, více informací o jízdném naleznete na stránkách dopravce.
  • Autobus jezdí z letiště od 5:00 do 1:40.
 • Flixbus
  • Mezi letištěm a centrem Stockholmu se také můžete svézt Flixbusem, který jezdí do zastávek Stockholm C a Liljeholmen několikrát denně. Jízdenky si zakoupíte online na stránkách dopravce. Jízdenky za jeden směr stojí okolo 200 Kč.

Taxíkem:

 • Cesta taxíkem do Stockholmu vám zabere okolo 40 – 45 minut v závislosti na dopravě. Stanice taxíků je před příletovou halou terminálu 2 a 5.
 • Alternativou k taxíkům může být například společnost Uber či Bolt.

Doprava v noci

V noci se z letiště do centra Stockholmu dopravíte autobusem č. 592. Noční autobus 593 jezdí mezi centrem Stockholmu a Uppsalou a staví také na letišti.

Alternativně si můžete vzít taxi nebo Uber či Bolt.

Přestup na letišti

Letiště Stockholm-Arlanda má 4 terminály:

 •  Arlanda South (Terminál 2) – pro mezinárodní lety, využíván aerolinkami Air France, easyJet, KLM, Transavia a Vueling;
 •  Arlanda South (Terminál 3) – pro vnitrostátní lety, momentálně uzavřen;
 • Terminál 4 – pro vnitrostátní i mezinárodní lety (využíván Ryanairem);
 • Arlanda North (Terminál 5) – pro mezinárodní i vnitrostátní lety (využíván ostatními aerolinkami).

Mezi terminálem 2 a 5 jezdí bezplatný autobus, kdy nemusíte znovu procházet kontrolou. Mapu letiště naleznete zde.

Na letišti také naleznete tzv. SkyCity. Jedná se o místo, kde je alokováno nejvíce obchodů a restaurací, mimo jiné také i hotely a dokonce kadeřnictví. Pokud máte delší přestup, zkraťte si čekání právě tady. Doporučený minimální čas na přestup na letišti Stockholm-Arlanda je 40 minut. Pokud hledáte hotel v blízkosti letiště či dokonce na letišti, podívejte se na tuto stránku.

Pro vaše pohodlí při přestupu naleznete také několik salónků. Více informací o salóncích na letišti Arlanda naleznete zde. Pokud se během přestupu chcete podívat do města a nechcete si s sebou brát zavazadlo, uzamykatelné skříňky na zavazadla naleznete na terminálech 2, 4 a 5 .

Další užitečné tipy

Letiště nabízí širokou škálu obchodů od duty free přes obchody s oblečením po suvenýry. O hladu na letišti také nezůstanete, jelikož se zde nachází hned několik restaurací, bister i obchod s potravinami.

Ve SkyCity pak naleznete vše potřebné, na co si vzpomenete. Nachází se zde doktor, modlitebny, směnárnu, masáže či kadeřnictví. Na terminále 5 jsou ztráty a nálezy a zázemí pro děti, kde se mohou zábavnou formou dozvědět, jak to například funguje v kontrolní věži.

Letiště Stockholm-Arlanda disponuje také půjčovnami aut, jak těch mezinárodních, tak i lokálních. Auto si jednoduše můžete zarezervovat přes naši autopůjčovnu.

Nejbližší odlety z letiště Stockholm naleznete pod tímto odkazem.

Nejbližší přílety na letiště Stockholm naleznete zde.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 5. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)