Letiště Lisabon

Lisabon (LIS)

Letiště Lisabon - Portela, je hlavním a největším mezinárodním letištěm Portugalska. Je hlavní základnou pro portugalskou aerolinkou TAP.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 7 km
  • Oficiální web letiště aeroportolisboa.pt

Letenky do Lisabonu

Žádná nízkonákladová společnost bohužel z Prahy do Lisabonu nelétá. Jediná varianta, jak se do hlavního portugalského města dostat, je přímým letem s TAPem. Bohužel ceny ovšem nebývají moc přívětivé – v akci za letenku dáte okolo 2 500 Kč, ale za normální situace stojí okolo 4 000 Kč. Mnohem výhodněji to vychází z okolních měst a to například z Vídně. Odtud totiž létá nízkonákladovka Wizz Air, kde se cenově dostáváte v akci na 600 Kč za letenku, jinak průměrně okolo 1 500 Kč.

Poslední dobou se často objevují akce z Prahy nebo z Vídně na Madeiru nebo na Azory s příjemným stopoverem v Lisabonu. Můžete tak sfouknout dvě destinace během jedné cesty. Více informací naleznete u nás v akčních nabídkách.

Letenky s TAPem a nebo s jinými aerolinkami s přestupem (například KLM, Swiss, atd.) můžete rezervovat u nás v rezervačním systému.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Letiště Lisabon je pravdu „co by kamenem dohodil“ vzdálené od centra města.  Během 20 minut se dostanete veřejnou dopravou no oblíbených míst Lisabonu.
A jak se do centra dostat?

  1. Metremnejjednodušší a nejrychlejší varianta. Během 20 minut jste bez přestupu v centru. Jízdenku si koupíte v automatu u vstupu do metra na letišti (nebo u pána/paní u okénka). Ta vás vyjde na 1,50 €/jednu cestu. Mapku metra naleznete na webu veřejné dopravy.
  2. Aerobusy = autobusy určené speciálně pro přepravu z letiště do centra. Jedná se o službu 24/7 a jízdenky je možné kupovat online, tak i na letišti a nebo u řidiče.
  3. Městské autobusy. Na letiště zajíždí několik linek (pří)městských autobusů. Pokud by pro někoho bylo výhodnější využít tento způsob přepravy, tak si může koupit jízdenku u řidiče za 1,8 €/jízdu. Jízdní řády a trasy naleznete na stránkách veřejné dopravy.
  4. Taxi/Uber/Bolt – klasické taxíky jsou, jako z každého jiného letiště, strašně předražené. Pokud tedy dáváte přednost soukromé přepravě, doporučujeme zvolit spíše služby Uberu nebo Boltu.

Doprava v noci

Bohužel metro v noci nejezdí, tudíž v případě nočního odletu/příletu budete muset využít služeb aerobusů (viz výše) nebo taxíků/Uberů. 

Přestup na letišti

Letiště je tvořeno 2 terminály. Terminál 1 slouží pro všechny NE lowcostové aerolinky  s výjimkou Vuelingu. Terminál 2 je určen pro nízkonákladovky jako je Ryanair, easyJet, Norwegian, Transavia, Blue Air, Wizz  Air atd.

Pokud máte garantovaný přestup, postačí vám na přestup klidně hodina. Pokud ale máte přestup negarantovaný, doporučujeme si na přestup vyhradit alespoň 2 hodiny.

Mapku letiště a naleznete na webu města.

Další užitečné tipy

Více informací o aktuálních příletech a odletech z letiště v Lisabonu naleznete na oficiálních webových stránkách letiště.

Pokud někoho vyzvedáváte/odvážíte na letiště, můžete  využít parkování Kiss and Fly, kde je 10 minut zdarma. Pokud na parkovišti zůstanete déle, budete muset už za parkování zaplatit.

Přesná adresa letiště: Alameda das Comunidades Portuguesas, 1700-111 Lisabon, Portugalsko

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 5. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)