Letiště Boloňa

Letiště Boloňa (BLQ)

Mezinárodní letiště Boloňa (BLQ), neboli také Letiště Guglielma Marconi Boloňa, je letištěm v severní Itálii obsluhující stejnojmenné město Boloňa. Pojmenováno je po inženýrovi a laureátovi na Nobelovu cenu Guglielmu Marconim, který se v Boloni narodil. V roce 2018 letištěm prošlo více než 8,5 milionu cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 6 km km
  • Oficiální web letiště bologna-airport.it

Letenky do Boloni

Letenky z Prahy (PRG) do Boloni na přímém letu pořídíte u aerolinky Ryanair. Cena letenek z Prahy do Boloni se pohybuje kolem 3 000 Kč, akční letenky ulovíte i pod 2 000 Kč. Doba letu z Prahy na letiště Boloňa (či Bologna) je 1 hodina 25 minut.

Do Boloni se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Boloni rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Vlak

Nejrychlejším způsobem, jak se dostat do Boloni, je využít vlaku (tzv. Marconi Express). Ten jezdí od 5:40 do půlnoci každý den. Jízdenka stojí 11 € a koupíte si ji online, na zastávce či v příletové hale.

Autobus

Autobusem se dostanete do dalších měst v okolí Boloni. Společnost Appennino Shuttle jezdí z letiště Boloňa do Florencie několikrát denně od 5:30 do 00:30. Detailní jízdní řád naleznete na stránkách dopravce. Jízdenka vás vyjde na 20 € a kupte si ji online.

Společnost Ferrara Bus&Fly vás doveze do města Ferrara. Autobus jede několikrát denně od 6:15 do 0:15 a přesné časy odjezdů naleznete zde. Jízdenku si kupte online a připravte si 17 €. U řidiče vás vyjde o 3 € dráž.

Do města Modena se dostanete díky společnosti Saca. Autobusy jezdí od 5:30 do 0:55 s dvouhodinovým intervalem. Za jízdenku zaplatíte 15 € a kupte si ji online přes stránky dopravce.

Míříte-li do přímořské destinace Rimini, využijte společnosti Shuttle Italy Airport. Jízdenka vás vyjde na 25 € a kupte si ji online. Autobusy jezdí od 9:00 do 1:00.

 

Půjčené auto

Na letišti Boloňa naleznete několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Auto pro vaši dovolenou v Itálii si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Stání taxíků naleznete klasicky před příletovou halou. Cesta do centra Boloni taxíkem vás vyjde zhruba na 15 – 20 €. Alternativně využijte služby Uber.

Pěšky

Letiště se nachází v blízkosti města Boloňa, sportovněji založení cestovatelé se mohou do města vydat pěšky.

Doprava v noci

Autobus Marconi Express 940 jede v 1:15 a 4:30 z letiště Boloňa do centra města. Jízdenky si obstaráte stejně jako na vlak, který jezdí přes den.

Alternativně využijte taxi či Uber.

Přestup na letišti

Letiště má pouze jeden terminál.

Během přestupu na letišti Boloňa zamiřte do letištního salónku „Marconi Business“. Vstupné vychází na 30 €.

Na přestup na letišti Boloňa si nechte alespoň 45 minut. 

Další užitečné tipy

Letiště je otevřeno od 3:00 do půlnoci.

Na letišti se nachází dva duty-free obchody a také několik dalších obchodů. Dále zde naleznete několik restaurací a kaváren.

Dále nechybí ani bankomaty, banka či směnárna.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 5. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)