Letiště Göteborg

Letiště Göteborg (GOT)

Mezinárodní letiště Göteborg (GOT), celým názvem Letiště Göteborg Landvetter, je druhým největším švédským letištěm. Letiště bylo otevřeno v roce 1977. V roce 2019 odbavilo přes 6 milionů cestujících a jedná se také velmi důležitý nákladní přístav.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 20 km
  • Oficiální web letiště swedavia.com

Letenky do Göteborgu

Přímé letenky z Prahy (PRG) do Göteborgu nabízí aerolinka Ryanair. Průměrná cena letenek se pohybuje mezi 2 000 a 3 500 Kč, akční letenky můžete ulovit i doslova za pár stovek. Doba letu z Prahy do Göteborgu je 1 hodina 35 minut.

Do Göteborgu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Göteborgu rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

  • Autobus VY: autobus staví před příletovou halou a odveze vás do centra na autobusový terminál Nils Ericson. Cesta vám zabere asi 35 minut a jízdenky si kupte přímo na stránkách dopravce. První autobus vyjíždí z letiště v 7:10 a poslední v 1:10. Jízdenka vás vyjde na 119 SEK (asi 247 Kč).
  • Linka 612 společnosti Västtrafik: touto linkou se dostanete do městečka Landvetter. Autobusy jezdí od 5:17 do 0:21 a za jízdenku zaplatíte od 36 SEK (75 Kč). Jízdenku si můžete koupit nejlevněji v mobilní appce, pak v jízdenkové kanceláři nebo u řidiče.
  • VY Nettbuss Bus4You: autobus jede 5 × denně (v 9:45, 12:40, 14:10, 18:55 a 23:05) z letiště na terminál Nils Ericson. Cesta trvá 30 minut a jízdenku si kupte online přes dopravce. Jednosměrná jízdenka stojí 101 NOK (207 Kč – jedná se o norskou společnost, proto budete muset zaplatit v norských korunách).
  • Flixbus: známý dopravce vás odveze z letiště do centra Göteborgu i do dalších skandinávských měst. Jízdenka z letiště do centra vás vyjde na 149 Kč a kupte si ji přes stránky dopravce.
  • Další možností byl v minulosti autobus LandvetterExpressen, ale jeho provoz je pozastaven z důvodu pandemie.

Půjčené auto

Na letišti naleznete několik mezinárodních autopůjčoven. Auto pro vaši dovolenou ve Švédsku si zarezervujte přes naši autopůjčovnu a na letišti Göteborg si své auto pouze vyzvednete.

Taxi

Taxíky naleznete před příletovou halou. Alternativou k taxíkům může být služba Uber nebo Bolt.

 

Doprava v noci

Pokud přiletíte do Göteborgu v hodinách, kdy nejezdí autobusy, budete si muset vzít taxi, Uber či Bolt.

Přestup na letišti

Při přestupu si odpočiňte v „SAS salónku“, který naleznete u gatu 18. Salónek se otevírá 60 minut před prvním letem se společností SAS a zavírá se 30 minut před posledním letem s touto společností. Dalším letištním salónkem je salónek „Menzies Aviation“, který se nachází uprostřed odletového terminálu, tudíž z něj k žádnému gatu nebudete mít daleko. Otevřen je od 5:00 do 20:00 každý den. Pokud se vám nechce do salónku, ale i tak uvítáte chvíli klidu, můžete zamířit do „tiché místnosti“, která se nachází před bezpečnostní kontrolou.

Využít můžete i letištního hotelu. Landvetter Airport Hotel se nachází asi 200 metrů od letiště a dojdete k němu pohodlně pěšky během pár minut. Přímo na letišti se pak nachází hotel Scandic Landvetter. Najdete v něm mimo jiné i tělocvičnu, relaxační zóny a budete z něj mít výhled na příletové a odletové dráhy.

Během přestupu si můžete uschovat svá zavazadla za 80 SEK za den (cca 165 Kč).

Minimální doporučený čas na přestup je 60 minut, letiště má pouze jeden terminál.

Další užitečné tipy

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Na letišti se nachází duty-free obchody, obchody s oblečením i suvenýry. Po nákupech si skočte do některé z restaurací nebo kaváren. Pro jednodušší orientaci na letišti si stáhněte letištní appku.

Na letišti najdete i směnárnu, kde si můžete směnit švédské koruny.

Pokud se vám na letišti něco ztratí, kontaktujte příslušnou přepážku, kterou naleznete v odletové hale (před bezpečnostní kontrolou). Případně pošlete email na [email protected] nebo vyplňte online formulář.

V odletové hale po bezpečnostní kontrole (u gatu 19 A-B) můžete zabavit své ratolesti v dětském koutku.

Na letišti se také konají svatby, ze které se rovnou můžete vydat na svatební cestu. Více informací včetně ceníku naleznete na stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 5. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)