Letiště Toronto

Letiště Toronto Pearson (YYZ)

Pearsonovo mezinárodní letiště v Torontu (YYZ), oficiálním názvem Lester B. Pearson International Airport, je největším a zároveň nejvytíženějším letištěm v Kanadě. Je pojmenováno po 14. ministrovi Kanady, který získal Nobelovi cenu (v roce 1957). Má celkem pět ranvejí. V roce 2019 jím prošlo téměř 50,5 milionů cestujících. Slouží jako základna pro aerolinky Air Canada, Porter Airlines, WestJet a FedEx Express.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 22,5 km
 • Oficiální web letiště torontopearson.com

Letenky do Toronta

Z Prahy (PRG) se do Toronta přímo nelétá. Výhodné lety s jedním přestupem nejčastěji pořídíte s Lufthansou, Air Canada či polským LOTem. Cena zpáteční letenky z Prahy do Toronta se průměrně pohybuje okolo 14 000 Kč, akční letenky ulovíte i kolem hranice 10 000 Kč.

Do Toronta se však přímo létá z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Toronta rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Vlak

  Vlakem (UP Express) se z letiště dostanete do centra Toronta (na zastávku Union Station) za 25 minut.  Zastávka vlaku se nachází na terminálu 1. Jednosměrná jízdenka pro dospělého vás vyjde na 12,35 CAD (asi 204 Kč). Koupíte si je online na webu společnosti / v mobilní aplikaci / u automatů na stanici nebo v okýnku v příletové hale terminálu 1 a 3. Od pondělí do pátku jezdí vlak od 5:27 do 23:27 / o víkendech od 6:27 do 23:27.

  Autobus

  Z letiště do centra města a přilehlých oblastí se dostanete také autobusy. Například autobus 900 Express (který jezdí z terminálu 1 a 3) společnosti TTC vás odveze do centra za 45 minut. Za jízdenku zaplatíte 3,35 CAD (asi 55 Kč). Koupíte je v automatech na letišti nebo přímo u řidiče.

  Společnost GO Transit míří do příměstských oblastí Toronta. Brampton Transit vás odveze do města Brampton. Poslední autobusovou společností operující na letišti Toronto je MiWay. 

  Z letiště jezdí také meziměstské autobusy do dalších měst v Ontariu či USA. Zde je seznam společností a destinací, kam se s nimi dostanete:

  • Airlink – Brantford, Cayuga, Hagersville, Port Dover a Tillsonburg;
  • Airways Transit – region Hamilton-Wentworth (Ancaster, Dundas, Mount Hope, Stoney Creek, Waterdown, Burlington a Oakville) a region Waterloo (Kitchener, Waterloo, Cambridge a další);
  • Century Airline Service – Bobcaygeon, Cavan, Millbrook a přilehlé oblasti;
  • Megabus – Belleville, Kingston, Napanee, Port Hope a Trenton;
  • Flixbus – Kingston, Kitchener, Belleville, Universita Waterloo, Ottawa, London, Windsdor a další;
  • Grey-Bruce Airbus – Port Elgin, Southampton, Owen Sound a Orangeville;
  • Niagara Airbus – Beamsville, Fort Erie, Grimsby, Niagara Falls, St. Catharines, Welland a Buffalo;
  • Northern Airport Service – North Bay, Huntsville, Bracebridge a Gravenhurst;
  • Ontario Coachway – region Kingston, Napanee, Bancroft, Tweed, Prince Edward, Belleville, Trenton, Coburg a Port Hope;
  • Red Car Airport Service – Guelph, Fergus, Elora a Campbellville;
  • Robert Q Airbus – London, St. Thomas, Chatham, Sarnia, Woodstock, Tilbury, Widsor a Detroit;
  • Simcoe Country Airport Service – region Simcoe, Alliston, Barrie, Bracebridge, Bradford, Collingwood, Innisfil, Midland, Orillia, Wasaga Beach a Port Seven;
  • Stratford Airporter – Stratford, Exeter, Goderich a přilehlé oblasti;
  • TOK Coachlines – Orangeville, Palmerston, Southampton, Hanover, Walkerton, Kincardine a Port Elgin.

  Půjčené auto

  Na letišti Toronto Pearson se nachází hned několik mezinárodních autopůjčoven, další pak sídlí v blízkosti letiště. Ideální auto pro vaši dovolenou v Ontariu, potažmo celé Kanadě, si rezervujte přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  U příletové haly terminálů 1 a 3 se nachází stání taxíků a limuzín, díky nimž se dostanete přesně kam potřebujete. Za cestu do centra Toronta zaplatíte přibližně 61 CAD (asi 1 000 Kč). Alternativně využijte služby Uber či Lyft.

   

  Doprava v noci

  V noci se dostanete z letiště autobusy 300, 352 a 332 společnosti TTC.

  Další možností je vzít si taxík, Uber či Lyft.

  Přestup na letišti

  Letiště má dva terminály – terminál 1 a 3. Mezi oběma terminály a Viscount Station jezdí bezplatný vlak (Terminal Link) – 24 hodin denně. Cesta vám zabere mezi 2 a 8 minutami.

  • Terminál 1 využívá Air Canada a další aerolinky ze Star Alliance. Dále pak Air North, Canadian North, Emirates a Lynx Air.
  • Terminál 3 využívají ostatní aerolinky.

  Během dlouhého přestupu si odpočiňte v letištních hotelech – ALT Hotel nebo Sheraton Gateway Hotel. Terminal Link jezdí k ALT Hotelu a Sheraton se nachází přímo na terminálu 3. Další možností odpočinku je zamířit do některého z letištních salónků, které najdete na obou terminálech.

  Doporučený minimální čas na přestup je 1 hodina u mezinárodních letů. 

  Na letiště Billy Bishop Toronto City (YTZ) se dostanete s jedním přestupem na Union Station. Pokud tedy přestupujete mezi těmito torontskými letišti, využijte vlak UP Express a poté tramvaj do zastávky Bathurst Street.

  Další užitečné tipy

  Letiště Toronto Pearson je otevřeno 24 hodin denně.

  Na letišti hlady určitě trpět nebudete, jelikož se zde nachází široká nabídka restaurací, kaváren a fastfoodů. Nákupy hravě vyřešíte v některém z obchodů s kosmetikou, oblečením či duty-free obchodech. Naleznete zde také banku CIBC, lékárnu, směnárnu, kapli, zónu pro mazlíčky a další. Na vaší cestě letištěm Toronto můžete také narazit na výstavy různých uměleckých děl.

  Mapu letiště naleznete pod tímto odkazem.

  Ztratí-li se vám něco na letišti v Torontu, nezapomeňte zkontaktovat příslušnou kancelář (na terminálu 1) či vyplnit online formulář.

  Před cestou do Kanady, i za účelem pouhé tranzitu v Torontu, si nezapomeňte obstarat elektronickou registraci eTA.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 15. 8. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)