Letiště Bari (BRI)

Letiště Bari (BRI)

Mezinárodní letiště Bari (BRI) či letiště Palese, oficiálním názvem Bari Karol Wojtyła Airport, leží 8 km severozápadně od městečka Bari v italské Apulii. Je pojmenováno po papeži Janu Pavlovi II., který se narodil jako Karol Józef Wojtyła. Letiště v roce 2021 odbavilo přes 3,2 milionů pasažérů.

Letenky do Bari

Do Bari si z Prahy (PRG) zaletíte přímým letem pouze s Ryanairem. Cena letenek z Prahy se pohybuje mezi 2 000 a 4 000 Kč, v akcích ulovíte i levné letenky pod 1 000 Kč. 

Minulostí je bohužel linka z Prahy provozovaná aerolinkou Wizz Air, na níž byl provoz zastaven v polovině února 2023. Do Bari zatím nelétá žádný dopravce z Brna (BRQ) ani Ostravy (OSR).

Do Bari se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Bari rezervujte přes náš vyhledávač.

 Doprava z letiště do centra

Doprava ve dne

Autobusem:

  • Městskou hromadnou dopravu po Bari, včetně letiště, zajišťuje autobusová společnost AMTAB. Linka 16 spojuje „letiště BRI“ s centrem Bari (nádraží Piazza Moro). Autobusy jezdí od 5:25 ráno do 22:10 a po cestě několikrát staví (detailní jízdní řád naleznete zde). Cena klasické jízdenky je 1 €, která platí pro jednu jízdu. Můžete si však zakoupit i časově omezené jízdenky či balíček deseti jízdenek. Jízdenky si kupte online, u řidiče si budete muset nepatrně připlatit (1,5€ za jízdenku).
  • Další autobusovou společností spojující Bari a jeho letiště je Autostradale. Cesta mezi letištěm a nádražím Piazza Moro trvá asi 25 minut. Link má dvě zastávky (ulice Niccolo Piccini a ulice Quintino Sella) a jezdí 20× za den. První autobus z letiště vyjíždí v 5:35 a poslední v 0:10. Momentálně rezervace online není dostupná, stejně jako informace o cenách jízdenek.
  • Třetí společností zajišťujících autobusovou dopravu z letiště Bari do centra je Tempesta Autoservizi. Jízda trvá 30 minut, autobusy jezdí jednou za hodinu po celý den – první autobus z letiště vyjíždí v 7:30 a poslední v 0:10. Cena jízdenky je 4 € a zakoupit si ji můžete přímo u řidiče.
  • Pokud máte namířeno na další letiště v Apulii, využijte služby společnosti Cotrap. Jejich autobusy spojují letiště Bari s letišti Brindisi a Foggia a také s městy Taranto, Rodi-Peschici a Matera. Jízdenku si rezervujte přímo přes stránky dopravce či přes stránky letiště.

Vlakem:

  • Vlakové spojení zajišťuje společnost Ferrotramviaria. Cena jízdenky z letiště do centra Bari je 5,20 €. Vlaky jezdí od pondělí do pátku a první vlak vyjíždí v 5:01, poslední v 23:33. Detailní jízdní řád naleznete zde.

Taxi:

  • Na letišti naleznete i klasické taxíky. Na hlavní nádraží v Bari se se společností Apulia Taxi dostanete za 23 €, ale nezapomeňte si cenu domluvit s řidičem předem. Telefonní číslo na společnost je +39 080 534 6666.
  • Druhou taxi společností je Nuova Co.Ta.Ba., kterou můžete zkontaktovat na čísle +39 080 554 3333.

Autopůjčovna:

  • Nachází se zde několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Ideální auto pro dovolenou v Apulii si můžete zarezervovat přes naši autopůjčovnu.

Doprava v noci

Noční spojení městskou hromadnou dopravou mezi letištěm Bari a centrem bohužel neexistuje. Pokud do Bari přiletíte v noci, budete muset využít taxíků.

Přestup na letišti

Pokud máte přestup na letišti Bari, můžete si dlouhou chvíli ukrátit ve VIP salonku. Vstup si zarezervujte online, vyjde vás na 25 €.

Minimální doporučený čas na přestup u mezinárodních letů je 90 minut. 

Další užitečné tipy

Letiště Bari nabízí širokou škálu obchodů, restaurací i fastfoodů. Naleznete zde vinárnu i kavárny, duty-free obchody a šperky – na své si opravdu přijde každý. Mimo to se zde nachází i několik bankomatů a směnárna.

Pokud se vám na letišti v Bari ztratí zavazadlo, využijte formuláře kanceláře ztrát a nálezů.

Mapu letiště naleznete pod tímto odkazem.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 3. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)