Flynas_logo

Flynas

Flynas (XY) je největší saúdskoarabská nízkonákladová aerolinka a zároveň druhá největší letecká společnost v zemi. Založena byla v roce 2007, tehdy jako Nas Air. V roce 2013 došlo k jejímu přejmenování právě na Flynas. Hlavní základnu má dopravce v Rijádu (RUH) a dalšími velkými huby jsou Dammán (DMM) a Džidda (JED).
  • Příruční zavazadlo hmotnost max. 7 kg + max. rozměry: 56 × 36 × 23 cm
  • Občerstvení na mezinárodních letech je servírován drobný snack a lahev vody
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.flynas.com/en#

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin a zavírá 2 hodiny před plánovaným časem odletu u mezinárodních letů a 1 hodiny před odletem vnitrostátních letů. Tato služba je ale dostupná pouze při odletech ze Saúdské Arábie nebo Dubaje. Odbavení na letišti je případně také zdarma.

Vývěr sedadla je zpoplatněn a jeho cena závisí na preferovaném místě a konkrétní trase. Náhodně přidělené sedačky se dočkáte během check-inu.

Naše hodnocení

Flynas je solidní nízkonákladová aerolinka. Plus získává především za velmi širokou paletu domácích destinací a solidní ceny na vnitrostátních linkách nebo trasách po Blízkém východě. Ceny letenek do destinací v Evropě (vč. Prahy) již tak lákavé bohužel nejsou…

Zavazadla

Všichni cestující si mohou vzít zdarma na palubu 1 ks příručního zavazadla s hmotnostním limitem 7 kg a max. rozměry 56 × 36 × 23 cm.

Možnost cestovat s odbaveným zavazadlem závisí na zvoleném tarifu a konkrétní trase. Grafický přehled dostupných možností naleznete na stránkách dopravce.

Nákup letenek

Letenky od aerolinky Flynas kupujte přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

Aerolinka Flynas nemá své zastoupení na území České republiky. Můžete ji kontaktovat na telefonním čísle +966114349000 nebo skrze platformu WhatsApp na čísle +966592001234.

Další možností, jak leteckou společnost kontaktovat, je využití některé ze sociálních sítí (Facebook, Instagram, Twitter).

Více informací o možnostech kontaktovat aerolinku naleznete na jejím webu.

Služby

Na vnitrostátních letech nenabízí aerolinka žádné extra služby.

Na mezinárodních letech zahrnuje i nejnižší tarif „Light“ drobné občerstvení v ceně. Většinou se jedná o lahev vody a sendvič.

Od začátku roku 2023 nabízí dopravce bezplatná tranzitní víza, umožňující zůstat v zemi až 96 hodin, všem cestovatelům.

Destinace

Kromě husté sítě domácích destinací nabízí aerolinky Flynas také lety do zahraničí (mezinárodní lety jsou vypravovány z Burajdá, Dammánu, Džiddy a Rijádu). V nabídce nalezneme destinace na Blízkém a Středním východě (Jordánsko, Kuvajt, Libanon a SAE), v Přední Indii (Indie a Pákistán), v severní Africe (Egypt a Súdán), na Kavkaze (Ázerbájdžán a Gruzie) a dále také Turecko a několik evropských měst (Mykonos, Praha, Salcburk, Santorini, Sarajevo, Tirana a Vídeň) – viz kompletní portfolio destinací.

Pro české cestovatele je jistě nejzajímavější linka z Prahy do Rijádu, která je obsluhována od května 2022.

Flotila

Flotila letecké společnosti Flynas je unifikovaná a naleznete v ní téměř čtyři desítky letadel Airbus A320 (resp. Airbus A320neo).

Podívejte se na více informací o leteckém parku dopravce.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)