Croatia Airlines

Croatia Airlines

Croatia Airlines (OU) jsou chorvatským národní dopravcem. Aerolinka byla založena v roce 1989 jako Zagal – Zagreb Airlines, o rok později poté změnila jméno na současnou podobu. Své sídlo má aerolinka v hlavním městě Chorvatska, Záhřebu. Tamtéž, na Letišti Franja Tudmana (ZAG), se nachází i hlavní základna dopravce. Další báze naleznete v Dubrovníku a ve Splitu.

Od roku 2004 je aerolinka členem letecké aliance Star Alliance.

S chorvatským dopravcem se můžeme setkat i v Praze. Během letní sezony provozuje přímé letecké spojení do Záhřebu.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 40 × 20 cm a hmotnost 8 kg (+ osobní věc s limitem 40 × 30 × 10 cm)
  • Občerstvení malé občerstvení (bageta + nealko pití) na mezinárodních letech zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.croatiaairlines.com/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 36 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadla je během check-inu zdarma. Dřívější seating podléhá poplatku.

Naše recenze

Průměrná aerolinka s průměrnými službami. Pro české cestovatele představuje alternativu v případě cest na dovolenou do Chorvatska. Letenky do Chorvatska u této společnosti pořídíte za ceny kolem 5 tisíc Kč, čímž může být aerolinka pro někoho zajímavější než tuzemský dopravce Smartwings.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Všechny tarify dopravce obsahují kabinové zavazadlo s váhovým limitem 8 kg a max. rozměry 55 × 40 × 20 cm. Dále si na palubu každý cestující smí vzít malou osobní věc (kabelka, laptop atd.) s max. rozměry 40 × 30 × 10 cm.

S výjimkou základního tarifu „FlyEasy“ obsahují ostatní tarify –“FlyOpti“ a „FlyFlexi“ – také odbavené zavazadlo s hmotnostním limitem 23 kg.

Cestující v „business třídě“ (tarif „FlyBizz“) si s sebou na palubu smí vzít 2 ks kabinových zavazadel + osobníc věc a mohou odbavit 2 ks zavazadel s váhovým limitem 32 kg.

Nákup letenek

Letenky do Chorvatska od letecké společnosti Croatia Airlines nakupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V České republice je Croatia Airlines zastupována CK Blue Sky Travel. Její pobočka se nachází na adrese: Opletalova 57, Praha 1.

Tuzemské zastoupení aerolinky můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 222 222 235 nebo e-mailu: [email protected]. Pracovní hodiny jsou každý všední den od 9:00 do 17:00.

Využít lze také přímý kontakt na dopravce: + 385 1 66 76 555 a [email protected]. Tyto komunikační kanály jsou dostupné od pondělí do pátku (08:00 – 20:00) a o víkendu či státních svátcích (09:00 – 15:00).

Služby

Na mezinárodních letech je servírováno občerstvení zdarma, které se skládá z bagety a nealkoholického nápoje.

Destinace

Aerolinka se specializuje na lety po Evropě (zejména v letní sezoně je její nabídka relativně široká) a vnitrostátní letecké spojení. Podívejte se kompletní síť obsluhovaných destinací.

Z Letiště Václava Havla v Praze (PRG) je v letních měsících provozována pravidelná linka do Záhřebu (ZAG). S jedním přestupem se pak dostanete i do dalších oblíbených chorvatských destinací jako Dubrovník, Pula, Split, Zadar atd.

Flotila

Croatia Airlines má ve své flotile celkem 13 letadel. Jedná se o Airbusy A319 a A320 a vrtulová letadla De Havilland Canada Dash 8.

Přečtěte si více o flotile dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)