SunExpress

SunExpress

SunExpress (XG) je turecký nízkonákladový dopravce, který byl založen roku 1989 jako společný projekt aerolinek Turkish Airlines a Lufthansa. Zaměřuje se především na lety z vybraných evropských letišť do letovisek ve Středomoří, ale také na vnitrostátní lety v Turecku. Dnes provozuje lety na komerční i charterové bázi. Hlavní základna aerolinky se nachází v tureckém města Antalya.

Služby aerolinky využijí i čeští cestovatelé díky pravidelnému celoročnímu spojení z Prahy do Antayle (AYT).
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 40 × 30 × 20 cm
  • Občerstvení zpoplatněno (vyšší tarify mají v ceně)
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.sunexpress.com/en/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 36 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 3,5 hodiny před odletem (u standardních mezinárodních letů) / 1 hodinu před odletem (v případě odletů z Turecka, Frankfurtu, Mnichova a Düsseldorfu) / 45 minut před odletem (u vnitrostátních letů).

S příchodem letního letového řádu 2023 (od 26. března) dojde ke zpoplatnění odbavení u letištní přepážky. Cena bude ale mírná, 5 €. V případě zakoupení této služby předem vyjde dokonce „jen“ na 3 €. Nový poplatek se nebude týkat vnitrostátních letů po Turecku.

Seating je zpoplatněn. U mezinárodních letů výběr sedadla podléhá poplatku od 3 € výše, u domácích letů je částka za zvolení svého preferovaného sedadla nižší.

Naše recenze

SunExpress je rozhodně jedna z lepších nízkonákladových aerolinek. Velkým plusem je odbavené zavazadlo v ceně úplně všech tarifů, což u konkurenčních dopravců rozhodně nebývá zvykem. Je pravda, že mezinárodní letenky bohužel nejsou nejlevnější. Na druhou stranu to aerolinka kompenzuje svými cenami na vnitrostátních letech po Turecku. Jednosměrné letenky tam pořídíte již za pár stovek.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Příruční zavazadlo je u tohoto dopravce limitováno hmotností 8 kg a max. rozměry 55 × 45 × 23 cm.

Na rozdíl od jiných nízkonákladových aerolinek obsahují všechny tarify u SunExpressu odbavené zavazadlo v základní ceně. V případe nejnižšího tarifu“SunEco“ je jeho limit nastaven na 20 kg, u „SunClassic“ na 25 kg a „SunPremium“ 30 kg u mezinárodních letů.

V případě vnitrostátních letů je každý cestovatel oprávněn bezplatně odbavit 15kg zavazadlo.

Nákup letenek

Nejlevnější letenky pořídíte v našem vyhledávači.

Kontakt

Aerolinka SunExpress nemá v České republice své zastoupení.

Využít můžete kontaktů na hotlinky v Rakousku (0820-898797) či v Německu (069 9023 4000).

Kontaktovat aerolinku můžete také přes WhatsApp – pouze textové zprávy: +90 541 444 0797 (v angličtině/turečtině) nebo +49 171 337 7053 (v němčině).

Další možností je napsat agentovi společnosti přes online chat přímo na stránkách aerolinky (levý spodní roh obrazovky).

Služby

Občerstvení zdarma je zahrnuto pouze u vyšších tarifů „SunClassic“ (snack + 2 nealkoholické nápoje) a „SunPremium“ (teplé jídlo + 2 jakékoliv nápoje) na mezinárodních letech. V případě vnitrostátních i mezinárodních letů (tarify „SunEco“) lze občerstvení dokoupit během rezervace.

Zakoupení služby „SunPriority“ za 9,99 €/let opravňuje cestovatele k přednostnímu odbavení na letišti a dále přednostnímu nástupu i výstupu z letadla. Služba je dostupná na letištích v Turecku, Německu, Švýcarsku a Rakousku.

Zábavní palubní systém vám bude k dispozici pouze pokud si přinesete vlastní zařízení (telefon, tablet či notebook). Přečtěte si více o SunExpress Entertainment.

Destinace

Dopravce pravidelně provozuje linku Praha – Antalya. Od zimní sezony 2022/2023 dokonce celoročně!

Pestřejší škála destinací na vás čeká, pokud za odletem dojedete do některého z nedalekých německých letišť – Berlín (BER), Lipsko (LEJ), Mnichov (MUC) či Norimberk (NUE). Kromě mnoha destinací v Turecku se můžete vydat také do Iráku, Izraele či Libanonu.

SunExpressu provozuje linky také z Vídně (VIE). Např. Vídeň – Antalya, Vídeň – Kayseri (Kappadokie) atd.

Zmínit musíme i širokou nabídku vnitrostátních letů. Zejména z hlavních hubů společnosti ve městech Antalya a Izmir.

Flotila

Flotila aerolinky SunExpress je unifikovaná. Dopravce využívá pouze jeden typ letadla, a to Boeing 737-800. Aktuálně jeho flotila čítá 58 těchto letadel.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)