• Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 45 × 23 cm a hmotnost 8 kg
  • Občerstvení zpoplatněno (vyšší tarify mají v ceně)
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.sunexpress.com/en/

Info o aerolince

SunExpress (XG) je turecký nízkonákladový dopravce, který byl založen roku 1989 jako společný projekt aerolinek Turkish Airlines a Lufthansa. Zaměřuje se především na lety z vybraných evropských letišť do letovisek ve Středomoří, ale také na vnitrostátní lety v Turecku. Dnes provozuje lety na komerční i charterové bázi. Hlavní základna aerolinky se nachází v tureckém města Antalya.

V letní sezoně se s touto aerolinkou setkáme také na Letišti v Praze, odkud létá na pravidelné lince do Antalye.

Naše recenze

SunExpress je rozhodně jedna z lepších nízkonákladových aerolinek. Velkým plusem je odbavené zavazadlo v ceně úplně všech tarifů, což u konkurenčních dopravců rozhodně nebývá zvykem. Je pravda, že mezinárodní letenky bohužel nejsou nejlevnější. Na druhou stranu to aerolinka kompenzuje svými cenami na vnitrostátních letech po Turecku. Jednosměrné letenky tam pořídíte již za pár stovek.

Zavazadla

Příruční zavazadlo je u tohoto dopravce limitováno hmotností 8 kg a max. rozměry 55 × 45 × 23 cm.

Na rozdíl od jiných nízkonákladových aerolinek obsahují všechny tarify u SunExpressu odbavené zavazadlo v základní ceně. V případe nejnižšího tarifu“SunEco“ je jeho limit nastaven na 20 kg, u „SunClassic“ na 25 kg a „SunPremium“ 30 kg u mezinárodních letů.

V případě vnitrostátních letů je každý cestovatel oprávněn bezplatně odbavit 15kg zavazadlo.

Nákup letenek

Nejlevnější letenky pořídíte přímo na webu aerolinky. Letenky do Turecka můžete také rezervovat přímo v našem vyhledávači.

Kontakt

Aerolinka SunExpress nemá v České republice své zastoupení.

Využít můžete kontaktů na hotlinky v Rakousku (0820-898797) či v Německu (069 9023 4000).

Kontaktovat aerolinku můžete také přes WhatsApp – pouze textové zprávy: +90 541 444 0797 (v angličtině/turečtině) nebo +49 171 337 7053 (v němčině).

Další možností je napsat agentovi společnosti přes online chat přímo na stránkách aerolinky (levý spodní roh obrazovky).

Služby

Občerstvení zdarma je zahrnuto pouze u vyšších tarifů „SunClassic“ (snack + 2 nealkoholické nápoje) a „SunPremium“ (teplé jídlo + 2 jakékoliv nápoje) na mezinárodních letech. V případě vnitrostátních i mezinárodních letů (tarify „SunEco“) lze občerstvení dokoupit během rezervace.

Zábavní palubní systém vám bude k dispozici pouze pokud si přinesete vlastní zařízení (telefon, tablet či notebook). Přečtěte si více o SunExpress Entertainment.

Destinace

V letní sezoně provozuje dopravce linku Praha – Antalya. V roce 2021 se bude z Prahy do Turecka létat od 1. června do 31. října s frekvencí dvou letů týdně (úterý a neděle).

Pestřejší škála destinací na vás čeká, pokud za odletem dojedete do některého z nedalekých německých letišť – Berlín (BER), Lipsko (LEJ), Mnichov (MUC) či Norimberk (NUE). Kromě mnoha destinací v Turecku se můžete vydat také do Iráku, Izraele či Libanonu.

SunExpressu provozuje linky také z Vídně (VIE). Např. Vídeň – Antalya, Vídeň – Kayseri (Kappadokie) atd.

Zmínit musíme i širokou nabídku vnitrostátních letů. Zejména z hlavních hubů společnosti ve městech Antalya a Izmir.

Flotila

Flotila aerolinky SunExpress je unifikovaná. Dopravce využívá pouze jeden typ letadla, a to Boeing 737-800. Aktuálně jeho flotila čítá 58 těchto letadel.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)