Wizz Air

Check-in
online check-in k dispozici 48 hod. až 3 hod. před plánovaným časem odletu (30 dní předem jen při zakoupení sedadla); check-in na letišti za 30 €
Wizz Air
Příruční zavazadlo
max. rozměry 40 x 30 x 20 cm a hmotnost 10 kg
  • Seating při zvolení náhodného seatingu nahodile rozsazuje; poplatek za zvolení sedadla začíná na 2 €
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.wizzair.com

Info o aerolince

Maďarská nízkonákladová letecká společnost, založená v roce 2003. Ceny letenek u této aerolinky začínají v akcích na doslova pár korunách! A v poslední době velmi rychle expanduje, což samozřejmě dělá radost všem cestovatelům.  Jako jedna z mála nízkonákladových společností má věrnostní klub (WDC).

Naše recenze

Podprůměrná nízkonákladová aerolinka, jen o chlup lepší než Ryanair. Málo místa na nohy, při náhodném seatingu záměrně rozsazuje. Letadla jsou ale nová a interiér hezký na pohled. Palec nahoru za nízké ceny a pár super destinací, třeba Reykjavík na Islandu (z Polska, Rakouska nebo Maďarska) a Kutaisi v Gruzii (i z Prahy). V letní sezoně 2020 navíc aerolinka přidala hned 4 nové linky z Prahy.

Zavazadla

Malé příruční zavazadlo o rozměrech max. 40 x 30 x 20 cm a váze 10 kg je ke každé letence zdarma, držitelé WIZZ Priority mohou mít navíc ještě jedno velké kabinové zavazadlo o rozměrech max. 55 x 40 x 23 cm a váze max. 10 kg.

 

Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo je 15-50 €, dle vzdálenosti a sezóny. Poplatek za 32kg odbavené zavazadlo činí 23-72 €.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na stránkách dopravce. Pro ušetření peněz plaťte kartou a vždy v měně originální destinace, např. let z Budapešti do Baku zakupte v maďarských forintech (HUF), nikoliv v českých korunách.

Sepsali jsme pro vás užitečný návod na koupi letenky u Wizz Airu. V druhé části návodu naleznete také informace o členství ve věrnostním klubu Wizz Air Discount Club, které může ušetřit až 270 Kč/os/let.

Akční letenky hledejte v přehledných kalendářích na webu aerolinky. 

Kontakt

Oficiální kontakt ve formě „hotlinky“: 900 140 940, 14 Kč/min.

Telefonní linka v češtině +420 225 850 035; po–ne: 7:00–22:00; běžná sazba – oficiálně pouze pro účely speciální asistence, buďte však milí a dotazy nebo komplikace vám pomůžou vyřešit. 🙂

Služby

Žádné extra služby Wizz Air nenabízí.

 

Destinace

Z Prahy: Bari (BRI), Bukurešť (OTP), Kišiněv (KIV), Kutaisi (KUT), Larnaca (LCA), Varna (VAR), Tirana (TIA). Linka do Londýna (LTN) byla pozastavena v roce 2020.

Obrovské množství zajímavých destinací z Vídně – např: Faro (FAO), Jerevan (EVN), Kutaisi (KUT), Lisabon (LIS), Porto (OPO), Reykjavík (KEF) + řecké ostrovy.
Nejzajímavější destinace z Budapešti jsou: Baku (GYD) & Nursultan (NQZ).
Z blízkých polských letišť jako Wroclaw (WRO) & Katowice (KTW) dobře vychází Reykjavík (KEF).

Flotila

Ve flotile Wizz Airu naleznete následující letadla: Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A321neo.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 2. 7. 2020
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Test

Mě to vyšlo 11.1. na 3186 Kč 🙁

Anonymní

Bohužel na rozdílné dny to vychází dráž, ovšem pokud si chvíli po uveřejnění našeho tarifu letenku rezervujete, dostanete se na naši uvedenou částku. 🙂

Dsgdfg

Mno leta se taky z Bratislavy primo a nemusite prestupovat. Ja se dostam v poho na cenu pod 1500. Je treba si pockat.

Anonymní

Ano, to máte pravdu, akorát v únoru se z Bratislavy zatím do Mallorcy nelétá. 🙂

Libor

Mohu si doplatit zavazadla při check inu on line ? je to drazší ? A pokud zruším let já dostanu něco zpátky ?

GeorGo

Dobrý den Libore, ano, pokud budete dokupovat zavazadla později, je to dražší. Pokud letenku stornujete, často vychází poplatky záporné a nic nedostanete.

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)