Wizz Air

Check-in
online check-in k dispozici 48 hod. až 3 hod. před plánovaným časem odletu (30 dní předem jen při zakoupení sedadla); check-in na letišti za 30 €
Wizz Air
Příruční zavazadlo
max. rozměry 40 x 30 x 20 cm a hmotnost 10 kg
  • Seating při zvolení náhodného seatingu nahodile rozsazuje; poplatek za zvolení sedadla začíná na 2 €
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.wizzair.com

Info o aerolince

Maďarská nízkonákladová letecká společnost (W6), založená v roce 2003. Ceny letenek u této aerolinky začínají v akcích na doslova pár korunách! A v poslední době velmi rychle expanduje, což samozřejmě dělá radost všem cestovatelům.  Jako jedna z mála nízkonákladových společností má věrnostní klub (WDC).

Na konci roku 2019 byla založena dceřiná společnost Wizz Air Abu Dhabi (5W). Tu Wizz Air Holding vlastní dohromady se státní společností ze Spojených arabských emirátů. Inaugurační let aerolinky se uskutečnil 15. ledna 2021 na trase z Abú Dhabí do řeckých Athén.

Naše recenze

Podprůměrná nízkonákladová aerolinka, jen o chlup lepší než Ryanair. Málo místa na nohy, při náhodném seatingu záměrně rozsazuje. Letadla jsou ale nová a interiér hezký na pohled. Palec nahoru za nízké ceny a pár super destinací, třeba Reykjavík na Islandu (z Polska, Rakouska nebo Maďarska) a Kutaisi v Gruzii (i z Prahy). V letní sezoně 2020 navíc aerolinka přidala hned 4 nové linky z Prahy.

Zavazadla

Malé příruční zavazadlo o rozměrech max. 40 x 30 x 20 cm a váze 10 kg je ke každé letence zdarma, držitelé WIZZ Priority mohou mít navíc ještě jedno velké kabinové zavazadlo o rozměrech max. 55 x 40 x 23 cm a váze max. 10 kg.

Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo je 15-50 €, dle vzdálenosti a sezóny. Poplatek za 32kg odbavené zavazadlo činí 23-72 €.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na stránkách dopravce. Pro ušetření peněz plaťte kartou a vždy v měně originální destinace, např. let z Budapešti do Baku zakupte v maďarských forintech (HUF), nikoliv v českých korunách.

Sepsali jsme pro vás užitečný návod na koupi letenky u Wizz Airu. V druhé části návodu naleznete také informace o členství ve věrnostním klubu Wizz Air Discount Club, které může ušetřit až 270 Kč/os/let.

Akční letenky hledejte v přehledných kalendářích na webu aerolinky. 

Kontakt

Oficiální kontakt ve formě „hotlinky“: 900 140 940, 14 Kč/min.

Telefonní linka v češtině +420 225 850 035; po–ne: 7:00–22:00; běžná sazba – oficiálně pouze pro účely speciální asistence, buďte však milí a dotazy nebo komplikace vám pomůžou vyřešit. 🙂

Služby

Žádné extra služby Wizz Air nenabízí.

 

Destinace

Z Prahy: Bari (BRI), Bukurešť (OTP), Kišiněv (KIV), Kutaisi (KUT), Larnaca (LCA), Varna (VAR), Tirana (TIA). Linka do Londýna (LTN) byla pozastavena v roce 2020.

Obrovské množství zajímavých destinací z Vídně – např: Faro (FAO), Jerevan (EVN), Kutaisi (KUT), Lisabon (LIS), Porto (OPO), Reykjavík (KEF) + řecké ostrovy.

Nejzajímavější destinace z Budapešti jsou:
Baku (GYD) & Nursultan (NQZ).

Z blízkých polských letišť jako Wroclaw (WRO) & Katowice (KTW)
dobře vychází Reykjavík (KEF).

Nově vzniklá aerolinka Wizz Air Abu Dhabi bude ze Spojených arabských emirátů nabízet letenky mj. do Katowic a Budapešti. Zajímavou destinací je také egyptská Alexandria.

Flotila

Ve flotile Wizz Airu naleznete následující letadla: Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A321neo.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 1. 2021
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Libor

Mohu si doplatit zavazadla při check inu on line ? je to drazší ? A pokud zruším let já dostanu něco zpátky ?

GeorGo

Dobrý den Libore, ano, pokud budete dokupovat zavazadla později, je to dražší. Pokud letenku stornujete, často vychází poplatky záporné a nic nedostanete.

Dsgdfg

Mno leta se taky z Bratislavy primo a nemusite prestupovat. Ja se dostam v poho na cenu pod 1500. Je treba si pockat.

Anonymní

Ano, to máte pravdu, akorát v únoru se z Bratislavy zatím do Mallorcy nelétá. 🙂

Test

Mě to vyšlo 11.1. na 3186 Kč 🙁

Anonymní

Bohužel na rozdílné dny to vychází dráž, ovšem pokud si chvíli po uveřejnění našeho tarifu letenku rezervujete, dostanete se na naši uvedenou částku. 🙂

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)