Letiště Barcelona-Girona (GRO)

Letiště Barcelona-Girona (GRO)

Mezinárodní letiště Girona-Costa Brava (GRO), někdy označované jako "Letiště Barcelona Girona", leží nedaleko města Girona v Katalánsku. Vzdálenost mezi letištěm Girona a oblíbenou Barcelonou je 74 km. Míří sem zejména sezónní a charterové lety. Nejvíce rušným rokem pro letiště Girona byl rok 2008, kdy jím prošlo přes 5,5 milionu cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 12,5 km
 • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Girony

Lety z Prahy (PRG) do Barcelony-Girony operuje na sezónních charterových letech dopravce Smartwings. Po vlastní ose se do Girony dostanete s jedním přestupem, který je negarantovaný (jelikož do Girony létají především nízkonákladoví dopravci).

Od letní sezony 2024 je českým cestovatelům k dispozici také novinka v podobě přímé linky Ryanairu s odletem z Pardubic (PED). Více informací o novém spojení se dočtete v našem magazínovém článku.

Do Girony se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Girony rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus do Barcelony

  Nejjednodušší je cesta autobusem 602 či 604 společnosti Sagales, z letiště Girony na autobusovou zastávku v Barceloně Estació del Nord. Doba jízdy je jedna hodina. Autobus jezdí několikrát denně mezi 8:15 a 23:15. Jednosměrná jízdenka stojí 19,5 EUR a doporučujeme je koupit online, ušetříte po příletu čas a hlavně budete mít jistotu, že bude v autobuse volno.

  Nejlevnější spojení je busem 602 či 607 do centra Girony na stanici vlakové nádraží a následně vlakem do Barcelony, vyjde vás to na přibližně 10 EUR za jednu cestu.

  Autobus na Costa Brava a dalších destinací

  Chystáte-li se na Costa Brava k Lloret de Mar, za 10 EUR se tam dostanete linkou 613, která jezdí z letiště v 9:00, 13:45, 15:45 a 22:15. Do měst Blanes a Callela vás autobus odveze za 10 EUR v 10:30 a 17:00.

  Autobusová linka společnosti Moventis jezdí z letiště Girona do Lloret de Mar a Tossa de Mar několikrát denně mezi 9:00 a 22:15. Jízdní řád najdete na stránkách dopravce.

  Máte-li namířeno do nedaleké Francie, využijte známého Flixbusu.

  Půjčené auto

  V příletové hale najdete několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou v oblasti Costa Brava si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Před příletovou halou naleznete stání taxíků, kteří vás pohodlně odvezou do cílové destinace. Na letiště nejezdí Uber ani Bolt.

  Doprava v noci

  V nočních hodinách si z letiště Girona vezměte taxík.

  Přestup na letišti

  Letiště Girona-Costa Brava nemá tranzitní prostor, tudíž po příletu musíte projít znovu bezpečnostní kontrolou. Na letišti není žádný salónek ani hotel.

  Mezi letištěm Girona s hlavním letištěm v Barceloně El Prat jezdí autobus společnosti Sagalés.

  Minimální doporučený čas na přestup na letišti Girona je 45 minut.

  Další užitečné tipy

  Letiště Girona-Costa Brava je otevřeno 24 hodin denně.

  Pokud vás na letišti Girona přepadne hlad, zamiřte do některého z fastfoodů nebo letištních kaváren. Obchodů je na letišti v Gironě poskromnu, určitě si ale vyberete v duty-free obchodě.

  Na letišti Girona se nachází několik bankomatů, kde si vyberete hotovost.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 5. 12. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)