Barcelona - Girona (GRO)

Barcelona – Girona (GRO)

Letiště Girona se nachází 74 km od Barcelony a slouží coby vedlejší letiště, na které létají především nízkonákladové aerolinky jako je Ryanair. Můžete sem také zavítat na palubě charterového letu Smartwings z Katowic či z Varšavy.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 74 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Girony

Velmi pravděpodobně budete cestovat do Barcelony a nikoliv do Girony, která je od Barcelony vzdálená 74 km. Letiště Girona ale s oblibou prohlašuje Ryanair jako barcelonské, byť do samotné Barcelony je to 74 km. Pokud sem přeci jen zamíříte, budete pravděpodobně na palubě Ryanairu z Košic nebo z Krakowa nebo na nějakém charterovém letu se Smartwings z Varšavy či Katowic. Ceny letenek do Girony se tak pohybují okolo 2000 – 3000 Kč. Dříve létal Ryanair na toto letiště z Bratislavy, ale toto spojení bylo zrušené.

Letenky rezervujte v našem vyhledávači >>

Doprava do centra

Doprava ve dne do Barcelony

Nejjednodušší je cesta autobusem 602 či 604, z letiště Girony na autobusovou zastávku Fabra i Puig. Doba jízdy je jedna hodina. Autobus je načasovný na přílety letadel Ryanairu. Jednosměrná jízdenka stojí 16 EUR, zpáteční vyjde potom na 25 EUR. Jízdenky doporučujeme koupit online, ušetříte po příletu čas a hlavně budete mít jistotu, že bude v autobuse volno.

Nejlevnější spojení je busem 601 či 607 do centra Girony na stanici vlakové nádraží (12 km za 25 minut) a následně vlakem do Barcelony, vyjde vás to na přibližně 10 EUR za jednu cestu.

Doprava v noci do Barcelony

Velmi brzké či pozdní přílety musíte vyřešit jedině přímým autobusem do/z centra, který na zpožděná letadla počká.

Doprava na pobřeží Costa Brava

Chystáte-li se na Costa Brava k Lloret de Mar, za 5 EUR se tam dostanete linkou 86, která jezdí každé 2 hodiny v časech 9-21 ve směru z letiště, a 04:30-19 ve směru na letiště.

 

Přestup na letišti

Letiště Girona nemá tranzitní prostor, tudíž po příletu musíte projít znovu bezpečnostní kontrolou.

Další užitečné tipy

Pokud nemíříte cíleně na pobřeží Costa Brava, zvažte, jestli se vám opravdu vyplatí letět do Girony a ne rovnou na hlavní barcelonské letiště El Prat (BCN). Zpáteční jízdenka do Barcelony totiž často stojí stejně, jako letenka s Ryanairem. 🙂

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 12. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)