Letiště Girona (GRO)

Letiště Girona (GRO)

Mezinárodní letiště Girona Costa Brava (GRO), někdy označované jako Letiště Barcelona Girona, leží nedaleko města Girona v Katalánsku. Vzdálenost mezi letištěm Girona a oblíbenou Barcelonou je 74 km. Míří sem zejména sezónní a charterové lety. Nejvíce rušným rokem pro letiště Girona byl rok 2008, kdy jím prošlo přes 5,5 milionu cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 12,5 km
 • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Girony

Lety z Prahy (PRG) do Girony operuje na sezónních charterových letech dopravce Smartwings. Po vlastní ose se do Girony dostanete s jedním přestupem, který je negarantovaný (jelikož do Girony létají především nízkonákladoví dopravci).

Do Girony se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Girony rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus do Barcelony

  Nejjednodušší je cesta autobusem 602 či 604 společnosti Sagales, z letiště Girony na autobusovou zastávku v Barceloně Estació del Nord. Doba jízdy je jedna hodina. Autobus jezdí několikrát denně mezi 8:15 a 23:15. Jednosměrná jízdenka stojí 19,5 EUR a doporučujeme je koupit online, ušetříte po příletu čas a hlavně budete mít jistotu, že bude v autobuse volno.

  Nejlevnější spojení je busem 602 či 607 do centra Girony na stanici vlakové nádraží a následně vlakem do Barcelony, vyjde vás to na přibližně 10 EUR za jednu cestu.

  Autobus na Costa Brava a dalších destinací

  Chystáte-li se na Costa Brava k Lloret de Mar, za 10 EUR se tam dostanete linkou 613, která jezdí z letiště v 9:00, 13:45, 15:45 a 22:15. Do měst Blanes a Callela vás autobus odveze za 10 EUR v 10:30 a 17:00.

  Autobusová linka společnosti Moventis jezdí z letiště Girona do Lloret de Mar a Tossa de Mar několikrát denně mezi 9:00 a 22:15. Jízdní řád najdete na stránkách dopravce.

  Máte-li namířeno do nedaleké Francie, využijte známého Flixbusu.

  Půjčené auto

  V příletové hale najdete několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou v oblasti Costa Brava si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Před příletovou halou naleznete stání taxíků, kteří vás pohodlně odvezou do cílové destinace. Na letiště nejezdí Uber ani Bolt.

  Doprava v noci

  V nočních hodinách si z letiště Girona vezměte taxík.

  Přestup na letišti

  Letiště Girona nemá tranzitní prostor, tudíž po příletu musíte projít znovu bezpečnostní kontrolou. Na letišti není žádný salónek ani hotel.

  Mezi letištěm Girona s hlavním letištěm v Barceloně El Prat jezdí autobus společnosti Sagalés.

  Minimální doporučený čas na přestup na letišti Girona je 45 minut.

  Další užitečné tipy

  Pokud vás na letišti Girona přepadne hlad, zamiřte do některého z fastfoodů nebo letištních kaváren. Obchodů je na letišti v Gironě poskromnu, určitě si ale vyberete v duty-free obchodě.

  Na letišti Girona se nachází několik bankomatů, kde si vyberete hotovost.

  Letiště Girona je otevřeno 24 hodin denně.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 7. 9. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)