Letiště Dubrovník

Letiště Dubrovník (DBV)

Mezinárodní letiště Dubrovník (DBV), chorvatsky Zračna luka Dubrovnik, je třetí nejvytíženější letiště v Chorvatsku. Na letiště létají především sezónní lety. Disponuje nejdelší přistávací dráhu v zemi, díky čemuž zde mohou přistávat i větší letadla (zpravidla dálkové lety). Letiště v roce 2019 odbavilo přes 2,5 milionu cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 15,5 km
  • Oficiální web letiště airport-dubrovnik.hr

Letenky do Dubrovníku

Z Prahy a okolních letišť se do Dubrovníku dostanete pouze na sezónních linkách. Na trase mezi Prahou (PRG) a letištěm Dubrovník nově (od roku 2023) operuje chorvatský dopravce Croatia Airlines. Průměrná cena letenek se pohybuje mezi 5 500 a 6 500 Kč. Akční letenky ale můžete ulovit dokonce i za 3 500 Kč. Délka letu z Prahy do Dubrovníku je 1 hodina 30 minut.

Do Dubrovníku se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Dubrovníku naleznete jednoduše v našem vyhledávači. 

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Společnost Platanus provozuje kyvadlovou dopravu z letiště Dubrovník do centra města. Autobus odjíždí každých 30 minut po příletu letadla a staví ve Starém městě a na autobusovém nádraží Gruž. Jízdenku si můžete koupit v okýnku u výdeje zavazadel nebo online. Cena za jednosměrnou jízdenku je 9 € a za zpáteční 12 €.

Pokud míříte na ostrov Korčula a do dalších destinací, využijte kyvadlový autobus Korkyra. Jízdenku si zarezervujte online a jízdné se liší dle cílové destinace. Autobus vás může odvézt do míst jako Orašac, Slano, Prapratno, Trpanj, Orebic, Korčula, Lumbarda, Brna a Vela Luka. Autobus jezdí několikrát denně podle letového řádu.

Taxi

Stání taxíků se nachází před příletovou halou. Taxi si můžete objednat dopředu na čísle +385 (20) 640100. Alternativou může být služba Uber či Bolt.

Půjčené auto

Na letišti se nachází několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Auto pro vaši dovolenou v Chorvatsku si můžete jednoduše zarezervovat přes naši autopůjčovnu.

Doprava v noci

Noční hromadná doprava z letiště Dubrovník prakticky neexistuje. Přiletíte-li v noci, budete si muset vzít taxi, Uber či Bolt.

Přestup na letišti

Letiště má tři teminály – terminál A se nyní využívá pro třídění zavazadel, terminál B je pro přílety a nový terminál C je vyhrazen pro odlety.

Na letišti v Dubrovníku se nachází jeden salónek, jehož otevírací doba se podřizuje letovému řádu. Pokud máte přestup na letišti v Dubrovníku, minimální doporučený čas na přestup je 60 minut. 

Další užitečné tipy

Jedná se o malé letiště – naleznete tu jednu kavárnu, jednu trafiku a jeden duty-free obchod. Mimo ně se tu nachází i směnárna, banka a kancelář cestovní kanceláře Atlas.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 4. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)