Milán - Malpensa (MXP)

Milán – Malpensa (MXP)

Italský Milán má hned tři letiště, těmi jsou Malpensa, Bergamo a Linate. Malpensa je největší ze tří letišť v okolí Milána. Leží 49 km od centra města a je jedním z hubů low-cost aerolinky EasyJet. EasyJet nabízí mimo jiné velmi levné lety mezi Prahou a právě Milánem Malpensou.

Letenky do Milána

Z Prahy na letiště Milán Malpensa létají České aerolinie a low-cost aerolinka EasyJet. Levnější jsou lety od EasyJetu, jehož ceny klesají i pod 2 000 Kč za zpáteční letenku. Z Prahy do Milána létá EasyJet dvakrát denně a doba letu je 1h25.

Letenky rezervujte v našem vyhledávači >>

Letenky z Milána

Z Milána jsou velmi oblíbené lety na ostrovy Indického oceánu, a to Madagaskar, Mauricius a Zanzibar. Do těchto destinací vás na svých křídlech dopraví Turkish Airlines, Kenya Airways nebo Emirates. Ulovili jsme takové letenky za ceny již od 10 000 Kč. Sledujte naše akční letenky tady a už vám nikdy žádná neunikne.

Pro fanoušky Afrického kontinentu jsou určitě atraktivní také lety z Milána do Guinejského zálivu (Ghana, Nigérie, Pobřeží slonoviny) na křídlech Air Italy.

Přestup na letišti

Pro přestup na letišti je nutné vědět, na který terminál letíte a ze kterého odlétáte. V Milánu je to jednoduché, terminál 2 využívá jen a pouze EasyJet, terminál 1 pak všechny ostatní aerolinky. Mezi terminály jezdí shuttle bus zdarma, a to každých 7 minut.  Minimální čas na přestup mezi lety v rámci terminálu 1 je 50 minut a v rámci terminálu 2 je 90 minut. Minimální čas na přestup mezi lety mezi terminály jsou 2 hodiny. Z naší zkušenosti probíhá přestup na letišti Milán Malpensa hladce a tyto časy jsou pro přestup naprosto dostačující.

Oba terminály můžete nastudovat na mapkách na oficiálních stránkách letiště

Doprava do centra

Ve dne

Nejlevnějším dopravním spojením z letiště Milán Malpensa do centra města Milán je autobus. Jezdí každých 20 minut od obou terminálů letiště až k hlavnímu nádraží, cesta mu trvá hodinu (jízdní řád k nahlédnutí tady). Jednosměrná jízdenka stojí 8 €, zpáteční 14 €, takže 2 € ušetříte. Rezervujte přes Terravision. S Terravision můžete jet i pozdějším než rezervovaným spojem, kdyby mělo vaše letadlo zpoždění. To proto ji tu doporučujeme nad jiné autobusové společnosti, které tuto linku obsluhují.

Rychlejším spojením je doprava vlaková, do centra Milána vás doveze za 45 minut. Vlak Malpensa Express rezervujte zde. Vlaky jezdí od obou terminálů každých 30 minut opět na hlavní nádraží, po cestě staví i na dalších stanicích. Jednosměrná jízdenka stojí 13 €, zpáteční 20 €, takže 6 € ušetříte.

V noci

Mezi půlnocí a pátou hodinou ranní nejezdí mezi letištěm a centrem města Milán žádné vlaky ani autobusy, jedinou možností je tak taxi. Cena taxi se ale pohybuje kolem astronomických 100 €.

Další užitečné tipy

Na obou terminálech se nachází spoustu kaváren, barů a občerstvení. Na terminálu 1 najdete McDonald’s, na terminálu 2 zase Burger King. Úschovnu zavazadel leží v příletové hale terminálu 1. Je otevřená od 6 ráno do 10 večer a úschovné na 24 hodin je 5 €.
Salónky, do nichž můžete s Priority Pass bezplatně, jsou na letišti Milán Malpensa hned tři. Club S.E.A. Sala Monteverdi a Club S.E.A. Sala Pergolesi disponují sprchou za poplatek 15 €. Club S.E.A. Sala Respighi nedoporučujeme.

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště Malpensa najdete na oficiálních stránkách letiště

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 8. 6. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)