Letiště Belfast

Letiště Belfast (BFS)

Mezinárodní letiště Belfast (BFS) leží nedaleko největšího města v Severním Irsku. Dříve byl letecký přístav známý také jako "letiště Aldergrove" (pojmenování po nedaleké vesnici). Letiště v roce 2019 odbavilo více než 6 milionů cestujících. Své základny zde mají nízkonákladoví dopravci jako easyJet, Jet2 a Ryanair.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 24 km
  • Oficiální web letiště belfastairport.com

Letenky do Belfastu

Letenky z Prahy (PRG) do Belfastu na přímých letech ulovíte u aerolinky Jet2.com. Ta v předvánočním období roku 2023 vypraví několik speciálních letů a od listopadu 2024 zahájí na trase pravidelné lety. Průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje mezi 4 000 až 6 000 Kč, akční letenky ulovíte i za ceny kolem 2 500 Kč. Délka přímého letu z Prahy do Belfastu je 2 hodiny 40 minut.

Do Belfastu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Belfastu rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Autobusovou dopravu zajištuje společnost Translink, která provozuje expresní linku 300. Linka je k dispozici 24 hodin denně. Interval spojení ve špičce je 15-20 minut. Jízdenky lze koupit u přepážky turistických informací nebo u řidiče. Jednosměrná jízdenka vás vyjde na 8,50 GBP a zpáteční na 12,50 GBP.  Přibližná doba jízdy 30-40 minut v závislosti na dopravní situaci.

Půjčené auto

Na letišti se nachází několik lokálních i mezinárodních autopůjčoven. Auto pro vaši dovolenou v Severním Irsku si jednoduše rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Stání taxíků se nachází vpravo od terminálu. Taxi služba je k dispozici 24 hodin denně. Cena cesty do centra se pohybuje okolo 30 až 40 GBP. Rezervaci lze udělat i online přes stránku www.belfastairporttaxis.com.

 

Doprava v noci

Taxi služba je k dispozici 24 hodin denně. 

Přestup na letišti

Na letišti Belfast se nachází salonek Causeway Lounge, kde si můžete v případě přestupu odpočinout. Vstup do salonku stojí 30 GBP. Salonek je otevření od 5:00 do 20:00 a naleznete ho v odletové hale.

Další užitečné tipy

Letiště Belfast je otevřeno 24 hodin denně. 

Nachází se zde několik obchodů, včetně duty-free. Hlad utišíte v některé z kaváren, restaurací či barů.

Připojení k internetu díky místní wifi síti je k dispozici pouze v tranzitní zóně. Sosat data můžete zdarma po dobu 2 hodin.

Nechybí ani bankomaty, kde si snadno vyberete britské libry.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 1. 12. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)