Letiště Krabi

Letiště Krabi (KBV)

Mezinárodní letiště Krabi (KBV) se nachází poblíž stejnojmenného města v Thajsku. Jedná se o letiště obsluhující jednu z nejoblíbenějších dovolenkových destinací na světě. Letiště bylo otevřeno v roce 1999 a v současné době je plánováno jeho rozšíření. V roce 2018 letištěm prošlo přes 4 miliony cestujících.

Letenky na Krabi

Přímým letem se z Prahy (PRG) na Krabi dostanete díky nabídce cestovní kanceláře Čedok. Délka přímého letu z Prahy na Krabi je 11 hodin 40 minut.

Po vlastní ose se na Krabi dostanete z Bangkoku (Suvarnabhumi – BKK i Don Mueang – DMK). Průměrná cena zpáteční letenky z Bangkoku na Krabi je 2 000 Kč a letenky ulovíte u společností Bangkok Airways, Nok Air, Thai AirAsia, Thai Lion Air, Thai Smile či Thai VietJet Air.

Potenciálně na Krabi můžete letět také malajského hlavního města Kuala Lumpur (KUL) na křídlech AirAsia nebo z Dubaje (DXB) s flyDubai.

Letenky na Krabi rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Na autobusovou zastávku Krabi Taladkao i do přístavů Klong Jilad Pier, Hua Hin Pier a dalších destinací se dostanete autobusem či minivanem. Všechny dopravní prostředky odjíždí ze zastávky před příletovou halou terminálu 1 a jezdí od 6:00 do 22:00. Z terminálu 2 jezdí od 6:00 do půlnoci. Jízdenky si kupte v jízdenkové kanceláři, která se nachází na obou terminálech. Za jízdenku na autobusové nádraží Krabi zaplatíte okolo 100 THB (asi 63 Kč). Za minivan si mírně připlatíte, jedná se ale o pár korun. Případně si můžete jízdu zarezervovat dopředu online.

Další možností je zarezervovat si privátní transfer do vaší destinace. Cena za 1 – 2 osoby z letiště do města Krabi vyjde na 449 THB (asi 284 Kč). Jízdu si objednejte předem online přes stránky společnosti.

Půjčené auto

Letiště disponuje také pobočkami několika mezinárodních autopůjčoven (v přízemí terminálu 1). Auto si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Další možností dopravy z letiště jsou taxíky. Cena za taxík z letiště do města se pohybuje okolo 600 THB (asi 380 Kč).

 

Doprava v noci

Pokud přiletíte na Krabi v noci, budete si muset do své cílové destinace vzít taxík.

Přestup na letišti

Máte-li přestup na letišti Krabi, můžete zamířit do některého ze salónků („Bangkok Airways Boutique“ a „Thai Airways Royal Silk“ – oba naleznete na terminálu 2). Na letišti se nachází i úschovna zavazadel, kam si během přestupu můžete odložit svá zavazadla. Za účelem přestupu si ponechte alespoň 45 minut.

Na letišti se nachází dva terminály – „terminál 1“ pro mezinárodní lety i domácí lety a „terminál 2“, který je vyhrazen výhradně pro lety po Thajsku. Terminály jsou spolu propojeny přes krátký průchod (asi 50 metrů).

Další užitečné tipy

Využít lze také služeb několika restaurací, kaváren a menších obchůdků. Většina obchodů má v noci zavřeno.

V přízemí terminálu 1, které je vyhrazeno pro přílety, naleznete směnárnu, bankomat, autopůjčovny a informace. Modlitebnu naleznete ve druhém patře terminálu 1.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 5. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)