• Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla; velké o max. rozměrech 56 × 45 × 25 cm, malé o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a celkové váze 10 kg
  • Občerstvení teplé jídlo na dálkových letech a nápoje na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.finnair.com

Info o aerolince

Finnair (AY) je vlajkovou aerolinkou Finska s hubem na letišti Helsinky–Vantaa. Letecká společnost byla založena roku 1923 jako Aero O/Y. Finnair je jednou z nejbezpečnějších aerolinek světa bez jediné vážné nehody za posledních 57 let. Spolu s dánskou aerolinkou DAT provozuje Nordic Regional Airlines neboli Norru, a to pro lety do menších destinací.

Finnair je členem aliance Oneworld (společně např. s American Airlines, British Airways či Iberií).

Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránce aerolinky.

Naše recenze

Finnair je fajn aerolinka s excelentním palubním servisem. Na všech linkách, i těch extra krátkých, se zdarma podává kafe, čaj a Finnair signature drink – borůvkový džus – a je moc dobrý! Finnair spojuje velká letiště s atraktivními destinacemi po celé Skandinávii, kde ale nemá konkurenci, tam ceny stoupají do nebeských výšin. Nyní expanduje na dálkových letech do Asie, výhodně vychází Japonsko (ve spolupráci s British Airways a Japan Airlines), v ceně získáte dokonce 2 ks odbaveného zavazadla.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 56 × 45 × 25 cm a druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm. Součet hmotnosti nesmí přesáhnout 10 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo k tarifu „Economy Light“ začíná na 20 EUR (dle destinace). K vyšším tarifům je odbavené zavazadlo zdarma, na letech z/do Japonska a z Indie do USA 2 ks odbaveného zavazadla při „Economy Class“.

Lyže, snowboard nebo surfboard lze přepravit jako odbavené zavazadlo, není tedy nutné připlácet za sportovní vybavení. Lyže, hůlky i lyžáky ale musí být v jedné tašce.

Nákup letenek

Letenky Finnairu kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka +420 222 253 924; v češtině; po–pá; 7:00–15:00. Kanceláře Finnairu naleznete na adrese Španělská 770/2, Praha 2.

Telefonní linka +358 9 818 0800; v angličtině; 24/7.

Kontaktujte Finnair skrze Facebook nebo Twitter.

Služby

Na krátkých linkách se podávají nápoje zdarma, a to káva, čaj, voda a vyhlášený borůvkový džus. Občerstvení na prodej. Na dálkových letech teplé jídlo zdarma.

Na palubě dálkových letadel se můžete těšit na inflight entertainment se širokou nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Na palubě Airbusů A350 a dalších vybraných letadel se můžete připojit k Wi-Fi, 30 min – 1 hodina je zdarma (dle destinace), poté si vyberete z datových balíčků od 5 EUR.

Destinace

Z Prahy (PRG), Krakowa (KRK), Vídně (VIE) a dalších letišť v blízkosti českých hranic do Helsinek (HEL).

Z Helsinek do široké škály destinací především ve Skandinávii a v Asii,. Letět s Finnairem můžete např. do Tokia (NRT), Bangkoku (BKK), Soulu (ICN), Hongkongu (HKG), Pekingu (PEK + PKX), Xi Anu (XIY),  Chongqingu (CKG) atd.

Dále vnitrostátní spoje po celém Finsku.

Flotila

Ve flotile Finnairu naleznete tato letadla: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A350, ATR 72, Embraer 190.

Chcete se dozvědět více o flotile Finnairu?

 

 

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)