Logo aerolinky Finnair

Finnair

Finnair (AY) je vlajkovou aerolinkou Finska s hubem na letišti Helsinky–Vantaa (HEL). Letecká společnost byla založena roku 1923 jako Aero O/Y. Finnair je jednou z nejbezpečnějších aerolinek světa bez jediné vážné nehody za posledních 57 let. Spolu s dánskou aerolinkou DAT provozuje Nordic Regional Airlines neboli Norru, a to pro lety do menších destinací.

Finnair je také členem letecké aliance Oneworld.
  • Příruční zavazadlo malé příruční zavazadlo (40 × 30 × 15 cm a max. 8 kg) / na mezikontinentálních letech navíc druhý příručák á 55 × 40 × 23 cm
  • Občerstvení teplé jídlo na dálkových letech a nápoje na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.finnair.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 36 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 75 (45) minut před odletem (dle destinace). Odbavení na letišti je zdarma.

Včasné zvolení sedadla podléhá poplatku (od 12 € dle konkrétního místa a destinace). Seating během check-inu je zdarma.

Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránce aerolinky.

Naše recenze

Finnair je fajn aerolinka s excelentním palubním servisem. Na všech linkách, i těch extra krátkých, se zdarma podává kafe, čaj a Finnair signature drink – borůvkový džus – a je moc dobrý! Finnair spojuje velká letiště s atraktivními destinacemi po celé Skandinávii, kde ale nemá konkurenci, tam ceny stoupají do nebeských výšin. Nyní expanduje na dálkových letech do Asie, výhodně vychází Japonsko (ve spolupráci s British Airways a Japan Airlines), v ceně získáte dokonce 2 ks odbaveného zavazadla.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Od 1. června 2023 platí nová zavazadlová politika, kterou shrnujeme v tomto článku.

Na vnitrokontinentálních letech obsahuje nejnižší tarif „Superlight“ pouze jedno příruční zavazadlo s max. rozměry 40 × 30 × 15 cm (hmotnost do 8 kg). Na dálkových letech je v tarifu „Light“ možné zdarma přepravit i druhé větší palubní zavazadlo (max. 55 × × 40 × 23 cm).

Odbavené zavazadlo do 23 kg je k dispozici pouze u vyšších tarifů s označením „Classic“ nebo „Flex“. Na letech z/do Japonska základní tarif obsahuje dokonce 2 ks odbavených zavazadel.

Lyže, snowboard nebo surfboard lze přepravit jako odbavené zavazadlo, není tedy nutné připlácet za sportovní vybavení. Lyže, hůlky i lyžáky ale musí být v jedné tašce.

Nákup letenek

Letenky Finnairu kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka +420 222 253 924; v češtině; po–pá; 7:00–15:00. Kanceláře Finnairu naleznete na adrese Španělská 770/2, Praha 2.

Telefonní linka +358 9 818 0800; v angličtině; 24/7.

Kontaktujte Finnair skrze Facebook nebo Twitter.

Služby

Na krátkých linkách se podávají nápoje zdarma, a to káva, čaj, voda a vyhlášený borůvkový džus. Občerstvení na prodej. Na dálkových letech teplé jídlo zdarma.

Na palubě dálkových letadel se můžete těšit na inflight entertainment se širokou nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Na palubě Airbusů A350 a dalších vybraných letadel se můžete připojit k Wi-Fi, 30 min – 1 hodina je zdarma (dle destinace), poté si vyberete z datových balíčků od 5 €.

Destinace

Z Prahy (PRG), Krakowa (KRK), Vídně (VIE) a dalších letišť v blízkosti českých hranic do Helsinek (HEL).

Z Helsinek do široké škály destinací především ve Skandinávii a v Asii. Letět s Finnairem můžete např. do Tokia (NRT), Bangkoku (BKK), Soulu (ICN), Hongkongu (HKG), Pekingu (PEK + PKX), Xi Anu (XIY),  Chongqingu (CKG) atd.

Po uzavření ruského vzdušného prostoru pro evropské dopravce se Finnair částečně přeorientoval a zaměřil na lety do Severní Ameriky (USA).

Z Helsinek dopravce samozřejmě nabízí pestrou síť destinací po celém Finsku i dalších skandinávských zemích.

Flotila

Ve flotile Finnairu naleznete tato letadla: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A350, ATR 72, Embraer 190.

Chcete se dozvědět více o flotile Finnairu?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)