Finnair

Check-in
Online check-in k dispozici 36 h až 45–75 min před plánovaným časem odletu. K dispozici také automatický check-in a mobilní palubní vstupenka. Check-in na letišti je zdarma.
Logo aerolinky Finnair
Příruční zavazadlo
2 příruční zavazadla, velké o max. rozměrech 56 x 45 x 25 cm, malé o max. rozměrech 40 x 30 x 15 cm a celkové váze 10 kg.
  • Seating včasné zvolení sedadla od 12 €, při check-inu zdarma
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a nápoje na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.finnair.com

Info o aerolince

Finnair je vlajkovou aerolinkou Finska s hubem na letišti Helsinky–Vantaa. Založen roku 1923 jako Aero O/Y. Finnair je jednou z nejbezpečnějších aerolinek světa bez jediné vážné nehody za posledních 57 let. Spolu s dánskou aerolinkou DAT provozuje Nordic Regional Airlines neboli Norru, a to pro lety do menších destinací. Finnair je členem aliance Oneworld.

Naše hodnocení

Finnair je fajn aerolinka s excelentním palubním servisem. Na všech linkách, i těch extra krátkých, se zdarma podává kafe, čaj a Finnair signature drink – borůvkový džus – a je moc dobrý! Finnair spojuje velká letiště s atraktivními destinacemi po celé Skandinávii, kde ale nemá konkurenci, tam ceny stoupají do nebeských výšin. Nyní expanduje na dálkových letech do Asie, výhodně vychází Japonsko (ve spolupráci s British Airways a Japan Airlines), v ceně získáte dokonce 2 ks odbaveného zavazadla.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 56 x 45 x 25 cm a druhé malé o rozměrech max. 40 x 30 x 15 cm. Součet hmotnosti nesmí přesáhnout 10 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo k tarifu Economy Light začíná na 20 EUR, dle destinace. K vyšším tarifům je odbavené zavazadlo zdarma, na letech z/do Japonska a z Indie do USA 2 ks odbaveného zavazadla při Economy Class.

Lyže, snowboard nebo surfboard lze přepravit jako odbavené zavazadlo, není tedy nutné připlácet za sportovní vybavení. Lyže, hůlky i lyžáky ale musí být v jedné tašce.

Nákup letenek

Letenky Finnairu kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka +420 222 253 924, v češtině, po–pá, 7–15 h.

Telefonní linka +358 9 818 0800, v angličtině, 24/7.

Kontaktujte Finnair skrze Facebook nebo Twitter.

Služby

Na krátkých linkách se podávají nápoje zdarma, a to káva, čaj, voda a vyhlášený borůvkový džus. Občerstvení na prodej. Na dálkových letech teplé jídlo zdarma.

Na palubě dálkových letadel se můžete těšit na inflight entertainment se širokou nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Na palubě Airbusů A350 a dalších vybraných letadel se můžete připojit k Wi-Fi, 30 min – 1 hodina je zdarma, dle destinace, poté si vyberete z datových balíčků od 5 EUR.

Destinace

Z Prahy (PRG), Krakowa (KRK), Vídně (VIE) a dalších letišť v blízkosti českých hranic do Helsinek (HEL).

Z Helsinek do široké škály destinací především ve Skandinávii a v Asii, navštivte Tokio (NRT), Bangkok (BKK), Soul (ICN), Hongkong (HKG), Peking (PEK + PKX), Xi An (XIY),  Chongqing (CKG).

Dále vnitrostátní spoje po celém Finsku.

Flotila

Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A350, ATR 72, Embraer 190.

Chcete se dozvědět více o flotile Finnairu?

 

 

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)