letiště Aqaba

Letiště Aqaba (AQJ)

Letiště Aqaba (AQJ), celým názvem King Hussein International Airport, je druhým největším leteckým přístavem na území Jordánského království. Své jméno nese po třetím jordánském králi – Husajnovi I. Letiště se nachází na strategickém místě poblíž hranice s Egyptem, Izraelem a Saúdskou Arábií. Nejvíce pohybů na letišti provádí domácí aerolinka Royal Jordanian, která odsud létá každý den do hlavního města, Ammánu (AMM), a provozuje také několik charterových letů do Evropy. Prostory letiště rovněž využívá jako svou základnu královská letecká akademie Royal Jordanian Air Force.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 10 km
 • Oficiální web letiště khiaops.com

Letenky do Aqaby

Letenky z Prahy (PRG) do jordánské Aqaby (AQJ) nabízí domácí letecká společnost Smartwings. Jedná se ovšem charterové lety, které nejsou v běžné nabídce dopravce dostupné – tj. letenky na ně zakoupíš pouze u cestovních kanceláří ve formě zájezdu do dané destinace. 

Kromě domácích Royal Jordanian do Aqaby létá jediný síťový dopravce, a to Turkish Airlines. Zpáteční letenky z Prahy do Aqaby na jejich křídlech vyjdou zpravidla na 8 – 10 tisíc Kč.

V zimní sezoně 2023/2024 nabízel Wizz Air letenky do Aqaby (AQJ) s odletem z polských Katovic (KTW). Vzhledem k neklidné situaci v sousedním Izraeli a jeho okolí, ale provoz na této lince zastavil. Do Aqaby se proto aktuálně z okolí České republiky napřímo nelétá.

  Letenky na letiště Aqaba rezervuj přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Na letiště v Aqabě nejezdí žádné spoje veřejné dopravy.

  Za účelem dopravy do centra města využij shuttle autobusů, které zajišťuje spojení do všech hotelů ve městě. Cena jedné jízdenky vyjde na 5 USD.

  Jakmile se dopravíš do centra Aqaby, můžeš využít sítě autobusové dopravy JETT Bus (Jordan Express Tourist Transportation.) Pro přesné a aktuální informace ohledně cen a jízdních řádů navštiv přímo stránky dopravce.

  Půjčené auto

  Prozkoumej Jordánsko na vlastní pěst a vyraz za zážitky přímo z letiště zapůjčeným vozidlem. Ten si snadno vybereš  v naší autopůjčovně.

  Taxi

  Pohodlnou formou přepravy z letiště do centra města bude využití vozů místní taxi služby. Taxíky stojí před východem z terminálu. Cesta do centra Aqaby trvá cca 15 minut a jízdní vyjde na cca 12 JOD (cca 400 Kč) – na finální částce se ale domluv ještě před cestou.

  Žádná z moderních taxi platforem v Aqabě zatím nepůsobí.

  Pokud dáváš přednost pohodlí před cenou, taxi službu můžeš využít rovněž k dopravě do oblíbených turistických destinací Wadi Rum a Petra.

  Doprava v noci

  Pro bezpečný a pohodlný přesun z letiště Aqaba v nočních hodinách doporučujeme využít taxi služby nebo soukromého letištního transferu Airport Transfer.

  Přestup na letišti

  Na letišti v Aqabě s největší pravděpodobností přestupovat nikdy nebudeš. A kdyby náhodou, není se čeho obávat. V prostoru jediného terminálu se prostě nemůžeš ztratit.

  Pro maximální pohodlí při čekání na svůj let či přestup máš k dispozici letištní salónek Pearl Lounge Aqaba.

  • Salónek je k dispozici všem cestujícím za poplatek 25 USD (cca 560 Kč). Své místo si zarezervuj předem na stránkách Pearl Assist.
  • Nachází se v příletové hale v blízkosti odletové brány (gatu) 3.
  • Můžeš zde čerpat neomezené Wi-Fi připojení, nonstop otevřený bufet zahrnující široký výběr teplých i studených nápojů a zabořit se do pohodlných křesílek.
  • Součástí salónku je i kuřácký koutek.

  Další užitečné tipy

  Na letišti se můžeš připojit k bezplatné internetové síti „Airport-Free-Wifi“.

  V prostoru letiště se nachází dva podniky s možností občerstvení (jeden ve veřejné části a druhý za bezpečnostní kontrolou). Dále také jeden duty free obchod.

  Mapu letiště, jeho fotografie a obrázky a přesné informace o příletech a odletech nalezneš na webu letiště.

  ✈️ Přílety/Odlety

  Přílety – letiště Aqaba

  Odlety – letiště Aqaba

  Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 6. 5. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)