Air Dolomiti

Air Dolomiti

Air Dolomiti (EN) je italská regionální aerolinka, která byla založena v roce 1989. Jedná se o dceřinou společnost německé Lufthansy, jejíž regionální lety často operuje. Létá na vybraných linkách po Itálii a Německu, setkat se jejími letouny můžete i v Rakousku, Dánsku, Švédsku a Polsku. Svou základnu má na letišti v italské Veroně (VRN).
  • Příruční zavazadlo příruční zavazadlo o rozměrech 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti do 8 kg na všech letech zdarma
  • Občerstvení voda a sušenky na všech letech
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.airdolomiti.eu/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 23 hodin před plánovaným odletem. Můžete si ho udělat přes stránky společnosti Lufthansa, se kterou Air Dolomiti spolupracují. Check-in je možný také na letišti zcela zdarma.

Sedadla si můžete vybrat během check-inu bez příplatku. V předstihu si můžete vybrat sedadla už 52 hodin před plánovaným odletem, za tuto službu si ale budete muset připlatit. Cena začíná na 12 €.

Naše recenze

Air Dolomiti je regionální aerolinka, která se zaměřuje na krátké lety po Evropě. Oceňujeme, že na letech dostanete drobné občerstvení v podobě sušenky a vody.

Čeští cestovatelé se touto aerolinkou mohou setkat na letech do Itálie z německých a rakouských letišť či polských Katovic (KTW).

Zavazadla

V tarifu „Economy Light“ máte příruční zavazadlo o rozměrech 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti do 8 kg zdarma. V „business třídě“ si na palubu Air Dolomiti můžete vzít dvě příruční zavazadla.

Odbavené zavazadlo do 23 kg máte zdarma u tarifů „Economy Classic“, „Economy Flex“ a dvě odbavená zavazadla máte zdarma v rámci letů v „business třídě“.

Nákup letenek

Letenky si můžete zarezervovat přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

  • telefon: + 39 045 2886140 (z Německa: +49 089 97580497)
  • email: [email protected]
  • skrze formulář
  • v případě ztráty zavazadla, zpoždění letu a dalších můžete vyplnit formulář dle potřeby na tomto rozcestníku. Kontakty jsou dostupné od pondělí do pátky od 8:30 do 20:00. V sobotu a neděli můžete Air Dolomiti kontaktovat od 9:00 do 17:00.

Služby

Na letech vám v „ekonomické třídě“ bude nabídnuta voda a sušenky. Pestřejší menu je za příplatek.

Air Dolomiti nabízí na svých letech zdarma zábavu během letu. Můžete si číst vybraná média, dívat se na videa, hrát hry či poslouchat hudbu.

Změna či zrušení letu je za příplatek, který se liší dle situace. Jeho výši zjistíte ve správě rezervace.

Destinace

Air Dolomiti spojuje vybraná italská letiště s dalšími destinacemi v Evropě –  hlavně Německem a také s Rakouskem, Polskem, Dánskem a Švédskem. Setkat se s nimi můžete například v Drážďanech (DRS), Katovicích (KTW), Linci (LNZ), Vratislavi (WRO), Innsbrucku (INN), Štýrským Hradci (GRZ), Berlíně (BER) a Mnichově (MUC). 

Flotila

Ve flotile Air Dolomiti naleznete letouny typu Embraer 190 a Embraer 195.

Podívejte se na kompletní informace o flotile leteckého dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)