Letiště Leeds Bradford

Letiště Leeds Bradford (LBA)

Mezinárodní letiště Leeds Bradford (LBA) se nachází v hrabství Západní Yorkshire, nedaleko měst Leeds a Bradford. Otevřeno bylo v roce 1931 a dnes slouží jako základna pro aerolinky Jet2.com a Ryanair. V roce 2017 letištěm prošlo téměř 4,1 milionu cestujících.

Letenky do Leedsu/Bradfordu

Letenky z Prahy (PRG) do Leedsu ulovíte pouze u aerolinky Jet2.com, která provozuje sezónní spojení mezi oběma městy. Průměrná cena zpátečních letenek na této lince se pohybuje od 5 do 7 tisíc Kč, akční letenky ulovíte i okolo 4 000 Kč. Délka letu z Prahy do Leeds je 2 hodiny 15 minut.

Do Leeds se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Anglie rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Autobusové linky spojují letiště Leeds/Bradford s městy Leeds, Bradford, Harrogate a Otley. Spojení zajišťuje společnost Flyer. Zpáteční jízdenka do Leedsu a Bradfordu vás vyjde na 6 GBP, do Harrogate na 8,90 GBP. Koupíte si je přes stránky dopravce.

  • A1 – Leeds: jezdí od 5:10 do 00:05 a odveze vás na vlakové i autobusové nádraží v Leedsu. Interval mezi autobusy je 20 minut.
  • A2 – Bradford a Harrogate: touto linkou se svezete jednou za hodinu od 5:00 do 23:10 ve směru na Harrogate a od 5:27 do 23:27 v opačném směru do Bradfordu.
  • A3 – Bradford a Otley: jednou za hodinu jezdí také linka A3, která spojuje Bradford a Otley a staví také na letišti. Je v provozu od 6:46 do 23:51 ve směru na Otley a od 6:50 do 22:55 ve směru do Bradfordu.

Půjčené auto

Na letišti se nachází autopůjčovny Avis a Enterprise. Perfektní auto pro vaši dovolenou v Anglii si zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Oficiální taxi společností operující na letišti Leeds Bradford je Arrow Cars. Jejich stání naleznete před příletovou halou a můžete si je objednat i dopředu – online, telefonicky (na čísle 0113 258 5888) či přes mobilní aplikaci. Další možností je využít služby Uber.

 

Doprava v noci

V nočních hodinách se z letiště svezte taxíkem či Uberem.

Přestup na letišti

Letiště Leeds Bradford má jeden terminál rozdělený na dvě haly. Hala A je využívána všemi dopravci kromě Jet2.com, pro něhož je vyhrazena hala B.

Na letišti se nachází dva salónky, které vám zpříjemní čekání na váš let. Otevřeny jsou od 4:00 do 20:00 a více informací naleznete na stránkách letiště.

Minimální doporučený čas na přestup na letišti Leeds Bradford je 60 minut.

Další užitečné tipy

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Nechybí zde obchody, včetně těch duty-free a možností občerstvení. Mapu letiště naleznete pod tímto odkazem.

Pokud se vám na letišti cokoliv ztratí, nebo něco zapomenete, kontaktujte příslušnou kancelář na emailu [email protected], nebo vyplňte formulář na konci této stránky.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 16. 2. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)