• Příruční zavazadlo 7 kg kabinové a taška na notebook v ceně letenky
  • Občerstvení lehký snack a nealko zdarma; teplé občerstvení od 275 Kč
  • Hodnocení
  • Oficiální web http://www.aircairo.cz/

Info o aerolince

Air Cairo (SM) je relativně mladá egyptská aerolinka. Založena teprve v roce 2003. Létá ze tří hubů – z Hurghady, Káhiry a Sharm el Sheiku do řady evropských měst. Hlavní sídlo společnosti je v Káhiře. Air Cairo sdílí svoje lety (codeshare) s klasickou aerolinkou Egypt Airem. Aerolinku vlastní z 60 % právě Egypt Air, zbývajících 40 % je ve vlastnictví egyptských bank.

Od roku 2020 provozuje také pravidelnou linku z Prahy do Hurghady.

Test na COVID-19: dle cílové destinace.

Naše recenze

Hledáte-li letenky do Egypta, pak je Air Cairo určitě dobrý výběr. Aerolinka vás neoškube na dodatečných poplatcích, protože v ceně letenky máte už klasické kabinové zavazadlo i to 23kg k odbavení. Oproti Smartwings se můžete těšit na nealko nápoje a lehké občerstvení zdarma. Za nás tedy do Egypta jasná volba.

Zavazadla

V ceně letenky je vždy 7kg kabinové + jedno osobní zavazadlo (taška na notebook)  a 23kg zavazadlo k odbavení. Dodatečná kila můžete přikoupit před odletem online.

Nákup letenek

Letenky s Air Cairo zakoupíte skrze rezervační formulář na stránkách aerolinky.

Kontakt

V Čechách tradičně menší společnosti zastupuje Blue Sky Travel s.r.o.

Telefonní číslo na pevnou linku: +420 224 220 224.

Alternativně mobilní telefon  +420 777 306 993 e-mail: praha@aircairo.cz

Služby

V ceně letenky máte vždy lehký snack a nealko nápoje, teplé občerstvení lze objednat před odletem za 275 Kč.

Letadla nejsou vybavena žádným zábavním systémem, filmy a hudbu tedy s sebou do mobilu či tabletu.

Destinace

Air Cairo provozuje charterové lety mezi Egyptem a Evropou. Letecká společnost nyní provozuje lety do České republiky, Německa, Dánska, Norska, Gruzie, Srbka a plánuje další rozšíření spojů mezi Evropou a letovisky u Rudého moře. Během sezóny nabízí také charterové spojení z Prahy (PRG), Bratislavy (BTS), Katowic (KTW), Mnichova (MUC) a Budapešti (BUD). Cílovými destinacemi v Egyptě jsou Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh.

Nejzajímavější pro cestovatele budou aktuálně letenky z Prahy do Hughady (lety 2× týdně vždy v pátek a sobotu) a letenky z Bratislavy do Hurghady.

Flotila

V současné době ve flotile aerolinky naleznete 7 letadel A320-214 s kapacitou 174 sedaček (letadla mají pouze turistickou třídu). V budoucnu bude flotila letadel rozšířena o 3 další Airbusy A320 Neo.

Více o flotile Air Cairo.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)