Air Cairo

Air Cairo

Air Cairo (SM) je relativně mladá egyptská aerolinka, založena byla teprve v roce 2003. Létá z Hurghady, Káhiry a Šarm aš-Šajchu do řady evropských měst. Hlavní sídlo společnosti je v Káhiře. Air Cairo sdílí své lety s klasickou aerolinií Egypt Air. Aerolinku vlastní z 60 % právě Egypt Air, zbývajících 40 % je ve vlastnictví egyptských bank.

Od roku 2020 provozuje také pravidelnou linku z Prahy do Hurghady. A od jara 2023 se počítá také s novou linkou z Prahy do Marsa Alam.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla o celkové hmotnosti do 7 kg
  • Občerstvení lehký snack a nápoje zdarma; teplé občerstvení od 275 Kč
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.aircairo.cz

Online check-in a seating

Online check-in je k dispozici 48 hodin až 90 minut před plánovaným časem odletu a to na webu Air Cairo. Bezplatně se můžete odbavit také na letištní přepážce.

Včasná rezervace sedadla podléhá poplatku od 280 Kč. Při odbavení si můžete vybrat sedadlo zdarma, a to jak při online odbavení, tak na letištní přepážce.

Naše recenze

Hledáte-li letenky do Egypta, pak je Air Cairo určitě dobrý výběr. Aerolinka vás neoškube na dodatečných poplatcích, protože v ceně letenky máte už klasické kabinové zavazadlo i to 23kg k odbavení. Oproti Smartwings se můžete těšit na nealko nápoje a lehké občerstvení zdarma. Za nás tedy do Egypta jasná volba.

Zavazadla

V ceně letenky je vždy 7kg kabinové + jedno osobní zavazadlo (taška na notebook) a 23kg zavazadlo k odbavení. Dodatečná kila můžete přikoupit před odletem online.

Nákup letenek

Letenky z Prahy do Egypta s Air Cairo zakoupíte přímo na stránkách aerolinky.

Kontakt

V Čechách tradičně menší společnosti zastupuje Blue Sky Travel s.r.o.

Telefonní číslo na pevnou linku: +420 224 220 224.

Alternativně mobilní telefon  +420 777 306 993 nebo e-mail: [email protected]

Služby

V ceně letenky máte vždy lehký snack a nealko nápoje, teplé občerstvení lze objednat před odletem za 275 Kč.

Letadla nejsou vybavena žádným zábavním systémem, filmy a hudbu tedy s sebou do mobilu či tabletu.

Destinace

Air Cairo provozuje charterové lety mezi Egyptem a Evropou. Letecká společnost nyní provozuje lety do České republiky, Německa, Dánska, Norska, Gruzie, Srbka a plánuje další rozšíření spojů mezi Evropou a letovisky u Rudého moře. Během sezóny nabízí také charterové spojení z Prahy (PRG), Bratislavy (BTS), Katowic (KTW), Mnichova (MUC) a Budapešti (BUD). Cílovými destinacemi v Egyptě jsou Hurghada (HRG), Marsa Alam (RMF) a Sharm El Sheikh (SSH).

Nejzajímavější pro české cestovatele budou jistě letenky z Prahy do Hughady a nově i Marsa Alam (viz podrobnosti o nové lince) nebo letenky z Bratislavy do Hurghady.

Flotila

V současné době ve flotile aerolinky naleznete 7 letadel A320-214 s kapacitou 174 sedaček (letadla mají pouze turistickou třídu). V budoucnu bude flotila letadel rozšířena o 3 další Airbusy A320 Neo.

Podívejte se na více informací o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)