Letiště Tallinn

Letiště Tallinn (TLL)

Mezinárodní letiště Tallinn (TLL), neboli Letiště Lennarta Meriho Tallinn, je největším letištěm v Estonsku. Je pojmenováno po estonském lídrovi a druhém prezidentovi. Dnes slouží jako základna pro aerolinky Nordica, airBaltic a SmartLynx Airlines Estonia. V roce 2022 jím prošlo přes 2,7 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 5 km
 • Oficiální web letiště tallinn-airport.ee

Letenky do Tallinnu

Na přímé lince z  Prahy (PRG) do Tallinnu (TLL) začne s příchodem letního letového řádu 2024 létat aerolinka Eurowings. Průměrná cena zpátečních letenek se zatím pohybuje kolem 4 tisíc Kč. V akcích je ale pořídíte za ceny nižší 3 tisícovek. Doba letu z Prahy do Tallinnu je cca 2 hodiny.

S jedním přestupem pořídíte letenky také například u Air Baltic (via Riga – RIX), LOTu (via Varšava – WAW). Cena letenky s přestupem se průměrně pohybuje okolo 5 000 Kč. Akční letenky ulovíte i pod hranicí 3,5 tisíce Kč.

Do Tallinnu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Tallinnu rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Zastávka většiny autobusů se nachází nedaleko příletové haly – výjimkou je linka 2, která staví na zastávce Tartu Highway (asi 100 metrů od letiště). Do centra vás odvezou linky 15 a 2, cesta vám zabere asi 20 minut. Linka 15 jezdí od 5:43 do 23:34, o víkendech končí již v 22:56. Autobus číslo 2 jezdí od 5:27 do 23:23 ve všední dny a o víkendech od 5:41 do 23:23. Detailní jízdní řád naleznete na stránkách dopravního podniku v Tallinnu.

  Pokud máte namířeno do městečka Viimsi, využijte autobus 49. Ten jezdí od 6:05 do 22:43 ve všední dny a o víkendech od 6:55 do 22:20. Je vaší cílovou destinací městská část Lasnamäe? Tak šup do autobusu 65, který jezdí od 5:19 do 23:40 a o víkendech od 6:47 do 22:57.

  Hodinová jízdenka vás vyjde na 2 € a zakoupíte si ji online, nebo ve stáncích na letišti. Další možností zakoupení jízdenky je bezkontaktně přímo v autobuse. Celodenní jízdenka vás vyjde na 5,50 €.

  Tramvaj

  Na letiště jezdí také tramvajová linka 4, která je momentálně mimo provoz.

  Půjčené auto

  V hlavní letištní hale se nachází několik mezinárodních autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou v Estonsku si rezervujte přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Na letiště Tallinn jezdí samozřejmě i taxíky, které staví před příletovou halou. Mimo ně si objednejte Uber či Bolt.

  Pěšky

  Letiště Tallinn se nachází v blízkosti města, do přilehlých oblastí se proto dostanete pohodlně i pěšky.

  Doprava v noci

  V nočních hodinách si z letiště vezměte taxík, Uber nebo Bolt.

  Přestup na letišti

  Letiště má jeden terminál, nicméně v plánu je výstavba nového moderního.

  Při čekání na váš let zamiřte do letištního salónku. Za vstup zaplatíte 35 € a těšit se budete z občerstvení, nápojů a venkovní terasy s výhledem na letiště. Otevřen je od 4:30 do 22:00.

  V přízemí letištního terminálu se nachází skříňky, kde si uložíte svá zavazadla. Zaplatíte 2 – 3 € v závislosti na velikosti skříňky.

  Na přestup na letišti v Tallinnu si ponechte alespoň 1 hodinu.

  Další užitečné tipy

  Letiště Tallinn je v nočních hodinách uzavřeno.

  Přepadne-li vás hlad, zamiřte do některého z letištních bufetů, fastfoodů či kaváren. Poslední nákupy před odletem vyřídíte v obchodech se suvenýry a v duty-free obchodech.

  Nechybí zde ani bankomaty, modlitebna, kuřácké zóny, dětské zóny či směnárna.

  Pokud se vám na letišti něco ztratí, kontaktujte příslušnou kancelář na čísle (+372) 605 8888 nebo na emailu [email protected].

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 18. 1. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)