Letiště Madrid (MAD)

Letiště Madrid (MAD)

Mezinárodní letiště Madrid (MAD), oficiálním názvem Letiště Alfréda Suáreze Madrid-Bajaras, je hlavním letištěm obsluhujícím španělské hlavní město. Jedná se o významný dopravní uzel při cestách do Latinské Ameriky. Po pařížském letišti Charlese de Gaulla se jedná o druhé největší letiště v Evropě dle rozlohy, a do počtu pasažérů je páté nejvytíženější v Evropě. Své jméno nese po španělském premiérovi. Svou základnu zde mají aerolinky Air Europa, Iberia, Plus Ultra Líneas Aéreas, Wamos Air a World2Fly. V roce 2019 letištěm prošlo více než 61,7 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 13 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Madridu

Letenky z Prahy (PRG) do Madridu pořídíte u Czech Airlines, Iberie a nízkonákladového Ryanairu. Díky němu se průměrná cena zpátečních letenek z Prahy do Madridu pohybuje okolo 3 000 Kč. Levné letenky do Madridu pořídíte i pod hranicí 2 000 Kč. Délka letu z Prahy do Madridu je 3 hodiny a 5 minut.

Do Madridu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Madridu rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Metro

Z letiště Madrid vede do centra linka č. 8, a to až na zastávku Nuevos Ministerios, odkud se pak můžete přesunout pěšky nebo nasednout na autobus či jinou linku metra a dopravit se do cílové destinace. Metro jezdí přibližně každých 12 – 15 minut v časech mezi 6:05 a 1:33 a jízdenka vás vyjde cca na 5 €. Koupíte si ji v automatu u vstupu do metra. Plánek celého madridského metra si prohlédněte na této mapce.

Vlak

Na letiště zajíždí vlaky č. C1 a C10. Těmi se dostanete přes centrum Madridu (zastávka Atocha) až do zastávek Principe Pio nebo Villalba. Single jízdenka vás vyjde na 2,60 €, zpáteční na 5,20 €. Jízdenky kupujte v automatech na letišti, případně v ticket counters. Vlaky odjíždí pouze z terminálu č.4, ovšem mezi všemi terminály je k dispozici autobus zdarma. Vlaky jezdí od 6:02 do půlnoci a do centra města se dostanete za půl hodiny.

Autobus

Na letiště zajíždí 3 městské autobusy. Linka 101 staví na terminálech 1, 2, 3 a jede do zastávky Canillejas, linka 200 odjíždí navíc také z terminálu 4 a jede až do Avenida de América. Jízdenky vyjdou na 1,5 € za cestu. Tyto dvě linky jezdí mezi 6:05 a 23:45 (101) a 5:50 a 23:30 (200).

Linka 203 je speciální letištní autobus, který jezdí mezi letištěm a zastávkou Atocha (se zastávkami na O´Donnell a Cibeles). Jízdenka stojí 5 € a cesta trvá cca 40 minut. Jezdí pouze od terminálů č. 1, 2 a 4. Tento autobus jezdí 24 hodin denně.

Dále z letiště Madrid jezdí autobusové linky do přilehlých čtvrtí, jako je San Fernando de Henares (linka 822), Alcalá de Henares (linka 824), či na Univerzitu Autónoma (linka 828).

Pokud máte z letiště namířeno do dalších měst po celém Španělsku, mrkněte se na společnosti Alsa, Flixbus, Avanzabus či Socibus, které z letiště odjíždí.

Půjčené auto

Své pobočky na terminálech 1 a 4 má hned několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Perfektní auto pro vaši dovolenou ve Španělsku si zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Před všemi letištními terminály najdete stání taxíků. Cesta mezi letištěm a centrem Madridu (ulicí Calle 30) vás vyjde na 30 €. Alternativně využijte služby Uber nebo Bolt.

Pěšky

Pokud je vaší cílovou destinací čtvrť Bajaras, dojdete sem pohodlně i po svých.

Doprava v noci

V nočních hodinách z letiště jezdí autobus 203. Další možností je vzít si taxík, Uber nebo Bolt.

Přestup na letišti

Letiště Madrid má celkem 4 terminály (terminál 4 má dvě části) a mezi nimi jezdí kyvadlový autobus zdarma celý den i noc. Pokud míříte na T4s, tedy satelitní terminál terminálu 4, budete muset využít automatický vlak. Mezi terminály 1, 2 a 3 je možné se pohybovat i pěšky.

Terminál 4 je vyhrazen pro aerolinku Iberia, Air Nostrum a jejich partnery z aliance Oneworld. Ostatní aerolinky míří na terminály 1 – 3.

Na přestup v rámci terminálu vám postačí cca 55 minut. Pokud přestupujete mezi terminály, doporučujeme si vyhradit pro jistotu cca 2 hodiny. Mapu letiště a dopravu mezi terminály si můžete prohlédnout na této stránce.

Dlouhý přestup si zpříjemněte v některém z letištních salónků. Jejich seznam a ceny najdete na stránkách letiště. Další možností je využít tzv. Air Rooms, které najdete na terminálu 4. Můžete je využít přes noc, na 3 nebo 6 hodin či se zde pouze osprchovat.

Úschovnu zavazadel najdete na terminálech č. 1 a 4. Denní sazba za zavazadlo je 15 €.

Další užitečné tipy

Letiště Madrid je otevřené 24/7.

Na letišti najdete širokou škálu obchodů, včetně těch duty-free. Hlad zažene v některé z restaurací, kaváren či fast-foodech.

Nechybí ani směnárna, bankomaty, či modlitebna.

Informace o aktuálních odletech a příletech z/na letiště Madrid naleznete na oficiálním webu letiště.

Přesná adresa letiště: Av de la Hispanidad, s/n, 28042 Madrid, Španělsko

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 24. 10. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)