Madrid (MAD)

Madrid (MAD)

Letiště v Madridu, s oficiálním názvem Mezinárodní letiště Adolfo Siaréz, Madrid - Barajas, je největším letištěm Španělska a 6. nejrušnějším letištěm v Evropě. Často bývá přestupní stanicí při cestě do Latinské Ameriky. Je hlavní základnou pro národní aerolinku Iberia.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 13 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Madridu

Z Prahy se do Madridu dostanete s aerolinkami ČSA, Iberia a Ryanair. Ceny se pohybují okolo 2 – 4 tisíc, v akci se můžete dostat na ceny okolo tisícovky.  Z Vídně pak létají navíc Eurowings. Zde se akce do Madridu objevují trošku častěji a dostanete se občas i pod tisícovku.

Letenky rezervujte u nás v rezervačním systému, v případě Ryanairu můžete letenky bukovat na webu dopravce.

Doprava do centra

Existuje několik variant, jak se dostat z Letiště Madrid (MAD) do centra města:

  1. metrem. Z letiště vede linka č. 8 až na zastávku Nuevos Ministerios, odkud se pak můžete přesunout pěšky nebo nasednout na autobus/jinou linku metra (10, 6, případně 4) a dopravit se do cílové destinace. Metro jezdí přibližně každých 12 – 15 minut a jízdenka vás vyjde cca na 5 €. Plánek celého madridského metra si prohlédněte na této mapce.
  2. vlakem. Na letiště zajíždí vlaky č. C-1 a C-10. Těmi se dostanete přes centrum Madridu (zastávka Atocha) až do zastávek Principe Pio nebo Villalba. Single jízdenka vás vyjde na 2.60 €, zpáteční na 5.20 €. Jízdenky kupujte v automatech na letišti, případně v ticket counters. Vlaky odjíždí pouze z terminálu č.4, ovšem mezi všemi terminály je k dispozici autobus zdarma.
  3. městským autobusem. Na letiště zajíždí 3 městské autobusy, linka 101 (staví na terminálech 1,2,3 a jede do zastávky Canillejas), linka 200 (staví na terminálech 1,2,3,4 a zajíždí přes Canillejas ažb do Avenida de América). Jízdenky vyjdou na 1,5 €/cestu.
  4. Línea Exprés alias linkou 203. Speciální letištní autobus jezdí pouze mezi letištěm a zastávkou Atocha ( se 2 dalšími zastávkami cestou na O´Donnell a Cibeles). Jízdenka stojí 5 € a cesta trvá cca 40 minut. Jezdí pouze od terminálů č. 1,2 a 4.
  5. taxi, případně taxi služby společností Uber, Bolt. 

Velice pěkně a přehledně je zpracovaná mapa městské dopravy s ohledem na dopravu z/na letiště. 

Přestup na letišti

Letiště Madrid má 4 terminály.
Mezi jednotlivými terminály jezdí shuttle zdarma. Pro využívání těchto autobusů zdarma je třeba mít u sebe boarding pass. Busy jezdí  každých 40 minut od 5:00 – 21:00. Terminály 1,2,3 nejsou od sebe nikterak daleko vzdálené, tudíž můžete se mezi nimi pohybovat i pěšky (cca 5 minut chůze). Terminál č. 4 je rozdělen do dvou částí, mezi kterými jezdí vláček (cesta trvá cca 3 minuty) a to 24/7.

Na přestup v rámci terminálu vám postačí cca 45 minut. Pokud přestupujete mezi terminály, doporučujeme si vyhradit pro jistotu cca 2 hodiny.

Mapu letiště a dopravu mezi terminály si můžete prohlédnout na této mapě.

Další užitečné tipy

Letiště Madrid je otevřené 24/7.

Úschovnu zavazadel najdete na terminálech č. 1 a 4. Denní sazba za zavazadlo je cca 10 €.

Informace o aktuálních odletech a příletech na letiště v Madridu naleznete na oficiálním webu letiště.

Přesná adresa letiště: Av de la Hispanidad, s/n, 28042 Madrid, Španělsko

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 20. 5. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)