Emirates

Check-in
Online check-in k dispozici 48 h až 1,5 h před plánovaným časem odletu. Check-in na letišti je zdarma.
Emirates
Příruční zavazadlo
Velké příruční zavazadlo o max. rozměrech 55 x 38 x 20 cm a hmotnosti 7 kg. U first a business class navíc malé příruční zavazadlo.
  • Seating včasné zvolení sedadla v economy class od 15 $, při online check-inu zdarma
  • Občerstvení teplé občerstvení a alko i nealko nápoje zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.emirates.com

Info o aerolince

Emirates jsou letecká společnost Spojených arabských emirátů, ve vlastnictví emirátu Dubaj. Založené roku 1985. Dnes patří k největším leteckým společnostem a pyšní se zcela největší flotilou letadel Airbus A380  a Boeing 777 na světě. V roce 2016 Emirates stály na první příčce žebříčku Skytrax.

Naše hodnocení

Kdysi naprostá špička, nyní se ztrácí mezi dalšími aeroliniemi. Sezení v economy class není příliš pohodlné a zavazadlová politika je nyní přísnější než kdysi. Na druhou stranu, na občerstvení si na křídlech Emirates opravdu pochutnáme a v ceně letenky je i prémiový alkohol jako třeba Bombay Sapphire a jedny z nejlepších whiskey. Inflight entertainment nabízí opravdu široké možnosti zábavy. Portfolio destinací je také velmi obsáhlé a to se nám líbí.

Zavazadla

Velké příruční zavazadlo nesmí přesáhnout rozměry 55 x 38 x 20 cm a hmotnost 7 kg. Cestující first a business class mohou mít navíc malé příruční zavazadlo do rozměrů 45 x 35 x 20 cm a hmotnosti 7 kg.
Odbavená zavazadla jsou limitovaná buď hmotností, nebo počtem kusů, dle destinace. Na lety z/do Severní a Jižní Ameriky a lety z Afriky se vztahuje koncept počtu kusů. Při economy class jsou povolené 1-2 kusy zavazadel, každý do 23 kg, dle tarifu. Při first a business class jsou povolené 2 kusy zavazadel, každý do 32 kg. Na ostatní lety se vztahuje koncept hmotnosti zavazadel. Při economy class je povoleno 15 – 35 kg, dle tarifu. Při business class je povoleno 40 kg a při first class 50 kg. Počet kusů zavazadel u konceptu hmotnosti zavazadel není omezen.

Nákup letenek

Letenky Emirates kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka +420 239 016 320, 24/7.
Emirates má svou přepážku na Terminálu 1 Letiště Václava Havla.

Služby

Wi-Fi připojení OnAir na palubě letadla. Prvních 20 MB je bezplatných a to na první 2 hodiny od přihlášení. Poté je možné zakoupit větší datový balíček. Skvělý inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů, a to i ty zbrusu nové. Dále můžete sledovat seriály, poslouchat hudbu nebo hrát hry. Občerstvení je podáváno zdarma. Na výběr bývá ze tří variant teplého jídla včetně jednoho vegetariánského. Alkoholické i nealkoholické nápoje jsou podávány také zdarma a to včetně prémiového alkoholu.
Díky věrnostnímu programu Skywards můžete sbírat míle a měnit je za bonusy jako jsou letenky, upgrade do vyšší třídy a vstupenky na sportovní a kulturní akce po celém světě. Nemůžete nic ztratit.

Destinace

Z Prahy do Dubaje (DXB).
Z Dubaje do opravdu široké škály destinací po celém světě, mezi oblíbené destinace patří: Bangkok (BKK), Colombo (CMB), Kuala Lumpur (KUL), Melbourne (MEL), Phuket (HKT), Singapur (SIN), Sydney (SYD)…

Flotila

Airbus A380-800, Boeing 777-300ER, Boeing 777-200LR. Emirates vlastní světově největší flotilu prvních dvou zmíněných letadel. Chcete se dozvědět více o flotile Emirates?

    Zapoj se do diskuze

    avatar
    Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)