Emirates

Emirates

Emirates (EK) jsou leteckou společností ze Spojených arabských emirátů, ve vlastnictví emirátu Dubaj. Aerolinka byla založena roku 1985. Dnes patří k největším leteckým společnostem a pyšní se největší flotilou letadel Airbus A380  a Boeing 777 na světě. V roce 2016 Emirates stály na první příčce žebříčku Skytrax.
 • Příruční zavazadlo velké příruční zavazadlo o max. rozměrech 55 × 38 × 20 cm a hmotnosti 7 kg; u first a business class navíc malé příruční zavazadlo
 • Občerstvení teplé jídlo + alko i nealko nápoje zdarma
 • Hodnocení
 • Oficiální web www.emirates.com

Check-in a seating

Online check- in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 90 minut před odletem. Odbavené na letišti je zdarma.

Včasný výběr sedadla podléhá poplatku od 15 USD (dle konkrétního místa a trasy). Seating během online check-inu je zdarma.

Test na COVID-19: dle odletové země & cílové destinace (za účelem pouhého tranzitu v Dubaji není potřeba, nevyžaduje-li ho finální destinace). Kompletní podmínky pro cestování do, z a přes Dubaje naleznete na webu dopravce.

Naše recenze

Kdysi naprostá špička, nyní se ztrácí mezi dalšími aeroliniemi. Sezení v economy class není příliš pohodlné a zavazadlová politika je nyní přísnější než kdysi. Na druhou stranu, na občerstvení si na křídlech Emirates opravdu pochutnáme a v ceně letenky je i prémiový alkohol jako třeba Bombay Sapphire či jedny z nejlepších whiskey. Inflight entertainment nabízí opravdu široké možnosti zábavy. Portfolio destinací je také velmi obsáhlé a to se nám líbí.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Velké příruční zavazadlo nesmí přesáhnout rozměry 55 × 38 × 20 cm a hmotnost 7 kg. Cestující first a business class mohou mít navíc malé příruční zavazadlo do rozměrů 45 × 35 × 20 cm a hmotnosti 7 kg.

Odbavená zavazadla jsou limitovaná buď hmotností, nebo počtem kusů (dle destinace).

 • Na lety z/do Severní a Jižní Ameriky a lety z Afriky se vztahuje „koncept počtu kusů“. Letenky zakoupené v ekonomické třídě zahrnují 1-2 kusy zavazadel, každý do 23 kg (dle tarifu). Letenky ve vyšších třídách (business nebo first) zahrnují přepravu 2 kusů zavazadel, každý do 32 kg.
 • Na ostatní lety se vztahuje „koncept hmotnosti zavazadel.“ Letenky zakoupené v ekonomické třídě zahrnují odbavené zavazadlo s limitem 15 – 35 kg (dle tarifu). Letenky ve vyšších třídách pak zahrnují přepravu zavazadla á 40 kg (obchodní třída), resp. 50 kg (první třída). Počet kusů zavazadel u konceptu hmotnosti zavazadel není omezen.

Nákup letenek

Letenky s Emirates kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka +420 239 016 320, 24/7.

Emirates má svou přepážku na Terminálu 1 Letiště Václava Havla.

Služby

Wi-Fi připojení OnAir na palubě letadla. Prvních 20 MB je bezplatných a to na první 2 hodiny od přihlášení. Poté je možné zakoupit větší datový balíček. Skvělý inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů, a to i ty zbrusu nové. Dále můžete sledovat seriály, poslouchat hudbu nebo hrát hry. Občerstvení je podáváno zdarma. Na výběr bývá ze tří variant teplého jídla včetně jednoho vegetariánského. Alkoholické i nealkoholické nápoje jsou příjemnou cabin crew podávány také zdarma, a to včetně prémiového alkoholu.

Díky věrnostnímu programu Skywards můžete sbírat míle a měnit je za bonusy jako jsou letenky, upgrade do vyšší třídy a vstupenky na sportovní a kulturní akce po celém světě. Nemůžete nic ztratit.

Služba Dubai Connect umožňuje v případě přestupu delšího 8 hodin (a neexistenci rychlejšího návazného spojení do cílové destinace), získat zdarma hotelové ubytování, stravu i transfer k hotelu a zpět.

Destinace

Přímá linka z pražského letiště (PRG) do Dubaje (DXB) je v provozu každý den. Pozor však na vzájemné codeshare lety s dceřinou společností Flydubai, která zdaleka nenabízí tak kvalitní servis jako právě Emirates.

Z Dubaje se s EK  dostanete do opravdu široké škály destinací po celém světě. Mezi oblíbené cíle patří: Bangkok (BKK), Colombo (CMB), Kuala Lumpur (KUL), Melbourne (MEL), Phuket (HKT), Singapur (SIN), Sydney (SYD) atd.

Flotila

Airbus A380-800, Boeing 777-300ER, Boeing 777-200LR. Emirates vlastní světově největší flotilu prvních dvou zmíněných letadel. Chcete se dozvědět více o flotile Emirates?
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)