Air Serbia

Air Serbia

Air Serbia (JU) je vlajkovým dopravcem Srbska. Aerolinka byla založena roku 1927, což ji řadí mezi nejstarší aerolinky světa. Sídlo společnosti se nachází v Bělehradě na letišti Nikola Tesly (BEG). Letecká společnost byla dříve známá jako Jat Airways, v roce 2013 však došlo k jejímu přejmenování a rebrandingu na současnou Air Serbii.
  • Příruční zavazadlo 1 ks o rozměrech 55 × 40 × 20 cm a hmotnostním limitem 8 kg
  • Občerstvení občerstvení a nápoje v ceně letenky
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.airserbia.com/

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá se 1 hodinu před odletem. Doporučujeme možnost online využít, neboť odbavené na letišti podléhá dodatečnému poplatku á 30 €.

Výběr sedadla je zpoplatněn a ceny začínají na 4 € (dle destinace).

Naše hodnocení

Air Serbia je porovnatelná s Českými aeroliniemi (při pohledu pár let zpět). Co se však velice liší je palubní servis. Zatímco ČSA se po roce 2008 uchýlili low-costovým směrem, na palubách Air Serbia dostanou cestující nápoje i občerstvení zdarma. Například i v Airbusech A319 se nachází v přední části regulérní business sedadla, jak je tomu zvykem spíše u amerických aerolinek.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Kontinentální letenky vystavené v nejnižším tarifu („Eco Light“) obsahují bezplatnou přepravu příručního zavazadla – max. 55 × 40 × 20 cm a hmotností do 8 kg. Odbavené zavazadlo vyjde na cca 40 € /let.

Na letech do Severní Ameriky jsou v ceně 2 ks odbavených zavazadel s limitem 23 kg/ks, a to i v nejlevnějším ekonomickém tarifu.

V „business třídě“ jsou povolena 2 příruční zavazadla. Větší s váhovým limitem do 8 kg o rozměry až 55 × 40 × 20 cm a menší do 4 kg o max. rozměrech 55 × 25 × 20 cm.

Nákup letenek

Nejlevnější letenky společnosti Air Serbia kupujte přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

K dispozici je telefonní linka v anglickém jazyce na čísle +381 11 311 21 23.

Pokud raději píšete, můžete zaslat e-mail na adresu [email protected].

Služby

Pokud se bavíme o nejlevnějším tarifu, tak i v něm jsou nápoje i občerstvení v ceně letenky. Připlatit si však musí cestující za oblíbené sedadlo (od 4 €), odbavené zavazadlo (viz výše) nebo check-in na letišti (poplatek 30 €). V proudových letadlech je k dispozici také Wi-Fi síť. 30 minut surfování s limitem 20 MB stojí 4,90 €.

Destinace

V síti destinací lze nalézt převážně evropské destinace. Aerolinka provozuje také několik spojení do zemí Blízkého východu a Ruska. Létá i za velkou louži do amerického New Yorku (JFK).

Našince bude jistě nejvíce zajímat přímá linka z Bělehradu (BEG) do Prahy (PRG).

Flotila

Aerolinka provozuje celkem 18 letadel, průměrného věku 18 let. Nejpočetnějším typem ve flotile jsou Airbus A319 (11×)  dále pak provozuje 5 turbovrtulových ATR72 a 1 dálkový Airbus A330-200 a ještě jeden Airbus A320-200.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti Air Serbia.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)