• Příruční zavazadlo 1 ks o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnostním limitem 8 kg
  • Občerstvení občerstvení a nápoje v ceně letenky
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.airserbia.com/

Info o aerolince

Air Serbia je vlajkovým dopravcem Srbska. Aerolinka byla založena roku 1927, což ji řadí mezi nejstarší aerolinky světa. Sídlo společnosti se nachází v Bělehradě na letišti Nikola Tesly. Letecká společnost byla dříve známá jako Jat Airways, v roce 2013 byla však přejmenována a rebrandingována Etihadem na současnou Air Serbii.

Naše recenze

Air Serbii vnímáme podobně jako domovskou aerolinku ČSA. Strukturou letadel si jsou obě aerolinky také velice podobné. Co se však velice liší je palubní servis. Zatímco ČSA se po roce 2008 uchýlili low-costovým směrem, na palubách Air Serbia dostanou cestující nápoje i občerstvení zdarma. Například i v Airbusech A319 se nachází v přední části regulérní business sedadla, jak je tomu zvykem spíše u amerických aerolinek.

Zavazadla

Na kontinentálních letech lze v nejlevnějším ekonomickém tarifu („Light“) nalézt pouze příruční zavazadlo s váhovým limitem do 8 kg o max. rozměry 55 x 40 x 20 cm. Za odbavené zavazadlo do 23 kg se hradí poplatek 40 €/směr.

Na letech do Severní Ameriky jsou v ceně 2 ks odbavených zavazadel s limitem 23 kg/ks, a to i v nejlevnějším ekonomickém tarifu.

V business třídě jsou povolena 2 příruční zavazadla. Větší s váhovým limitem do 8 kg o rozměry až 55 x 40 x 20 cm a menší do 4 kg o max. rozměrech 55 x 25 x 20 cm.

Nákup letenek

Nejlevnější letenky společnosti Air Serbia kupujte přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

K dispozici je telefonní linka v anglickém jazyce na čísle +381 11 311 21 23.

Pokud raději píšete, můžete zaslat e-mail na adresu [email protected]

Služby

Pokud se bavíme o nejlevnějším tarifu, tak i v něm jsou nápoje i občerstvení v ceně letenky. Připlatit si však musí cestující za oblíbené sedadlo (od 4 €), odbavené zavazadlo (viz výše) nebo check-in na letišti (poplatek 30 €). V proudových letadlech je k dispozici také Wi-Fi síť. 30 minut surfování s limitem 20 MB stojí 4,90 €.

Destinace

V síti destinací lze nalézt spíše evropská města. Aerolinka provozuje také několik spojení do zemí Blízkého východu a Ruska. Létá i za velkou louži do amerického New Yorku (JFK).

V provozu je také linka z Bělehradu do Prahy. Operována je jednou denně ve večerních hodinách, nejčastěji turbovrtulovým letadlem značky ATR.

Flotila

Aerolinka provozuje celkem 18 letadel, průměrného věku 18 let. Jak jsme již zmiňovali výše, Air Serbia je velice podobná tuzemským ČSA, a to i svou flotilou. Nejpočetnějším typem ve flotile jsou Airbusy A319 (9x) a A320 (2x), dále pak provozuje 6 turbovrtulových ATR72 a 1 dálkový Airbus A330-200.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)