letiště Ženeva

Letiště Ženeva (GVA)

Mezinárodní letiště Ženeva (GVA), známé také jako "Letiště Cointrin", obsluhuje druhé největší město Švýcarska a nachází se u hranic s Francií. Slouží jako základna pro aerolinku easyJet Switzerland a bylo otevřeno již roku 1919. Na letiště Ženeva míří linky z celé Evropy i ze zaoceánských destinací (ze Severní Ameriky, Číny, Afriky a Blízkého východu). V roce 2019 letištěm Ženeva prošlo téměř 18 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 4 km
  • Oficiální web letiště gva.ch

Letenky do Ženevy

Letenky z Prahy (PRG) do Ženevy na přímých letech ulovíte u aerolinek easyJet, Eurowings a Swiss International Air Lines. Průměrná cena letenek z Prahy do Ženevy je 3 000 Kč, akční letenky ulovíte i okolo 1 500 Kč. Délka letu z Prahy do Ženevy je 1 hodina 30 minut.

Do Ženevy se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Ženevy rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Vlak

Letiště Ženeva má vlastní vlakové nádraží, že kterého se pohodlně a rychle dostanete do centra města i dalších míst po celém Švýcarsku. Jízdenka do centra Ženevy vás vyjde na 3 CHF (asi 72 Kč) a jízda vám zabere 7 minut. Bez přestupu se dostanete také do Bernu, Bienne, Fribourgu, Lausanne, Lucernu, Montreux, Neuchatel, Sionu, Curychu a dalších destinací. Jízdenky si kupte přes oficiální appku SBB, online, či v automatu na letišti. Vlaky do Ženevy jezdí od 4:54 do 00:39.

Autobus

Autobusy spojují letiště Ženeva s centrem města. Autobusem se dostanete i do nedaleké Francie. Společnost TPG provozuje hned několik linek (5, 10, 23, 28, 50, 56, 57, 59, 66, 272 a 274). Jízdenku si koupíte v automatech na autobusové zastávce a připravte si 3 CHF. Více informací o linkách naleznete na stránkách dopravce.

Vybraná ubytování v Ženevě nabízí tzv. Geneva Transport Card, díky které se po městě (včetně letiště) můžete dopravovat zdarma. Více informací naleznete zde.

Půjčené auto

Na letišti Ženeva se nachází několik mezinárodních autopůjčoven. Super auto pro vaši dovolenou ve Švýcarsku si rezervujte přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Stání taxíků se nachází před příletovou halou a odvezou vás po celé Ženevě i regionu. Za jízdu z letiště do centra Ženevy zaplatíte 50 – 60 CHF (1 200 – 1 440 Kč). Alternativně využijte služby Uber.

Pěšky

Letiště se nachází nedaleko centra města, dojdete tam i pohodlně pěšky (do 1 hodiny).

Doprava v noci

Letiště Ženeva nabízí cestujícím ranní autobus (linky A1 – A6), který slouží cestovatelům s brzkým ranním odletem. Jízdné je zdarma a jako jízdenka vám poslouží palubní lístek. Linky zpravidla jezdí od 4:00 do 6:00. Více informací naleznete zde.

Pokud se potřebujete z letiště dostat mimo hodiny, kdy jezdí autobusy, budete si muset vzít Uber či taxík.

Přestup na letišti

Letiště Ženeva má dva terminály. Hlavní, a novější, terminál 1 je rozdělen do několika částí. Terminál 2 je využíván charterovými lety během zimní sezóny.

Při přestupu využijte některého ze salónků. Informace o nich, včetně odkazu na rezervaci, naleznete na stránkách letiště. Svá zavazadla si během přestupu uložte v zamykatelných skříňkách, které se nachází na vlakové zastávce. Letištní sprchy se nachází v transitní zóně a příletové hale.

Minimální doporučený čas na přestup je 40 minut.

Další užitečné tipy

Poslední nákupy suvenýrů doženete v některém z letištních obchodů. Naleznete zde obchody s čokoládou, hodinkami, kosmetikou, oblečením i duty-free obchody. Po nákupech dočerpejte síly v některé z restaurací či kaváren.

Potřebujete-li si směnit za švýcarské franky, využijte letištní směnárny, banky či bankomatů.

Pro děti (3 – 12 let) je vyhrazeno hřiště, které se nachází mezi gaty A5 a A8.

Na letišti také naleznete panoramatickou terasu, která je otevřena pro veřejnost během dne (od poloviny března do konce října). Nachází se ve čtvrtém podlaží terminálu 1 a k dispozici je i bar s občerstvením.

Zónu pro kuřáky najdete v transitní zóně terminálu 1, jinak je letiště nekuřácké.

Pro lepší orientaci na letišti a aktuální info si stáhněte letištní appku.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 19. 10. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)