Letiště Lamezia Terme

Letiště Lamezia Terme (SUF)

Mezinárodní letiště Lamezia terme (SUF), je letecký přístav nacházející se v jihoitalském regionu Kalábrie. Nevelký letecký přístav je využíván především během letní sezony, kdy je cílem mnoha turistů mířících na dovolenou u Tyrhénského moře. Pravidelná celoroční spojení jsou nabízena především do destinací na severu Apeninského poloostrova.

Letenky do Lamezia Terme

Letenky z Prahy (PRG) do Lamezia Terme na přímých letech pořídíte během letní sezony u tuzemské aerolinky Smartwings. Stejný dopravce létá do italské Kalábrie také z Brna (BRQ). Od léta 2024 míří do Kalábrie lety také z Ostravy (OSR) a Českých Budějovic (JCL). Průměrné cena zpátečních letenek se pohybuje okolo 7 tisíc Kč. Doba letu z České republiky na jih Itálie je 2 hodiny a 15 minut.

Za levnými letenkami do Lamezie Terme musí cestovatelé zamířit za hranice České republiky. Nízkonákladová aerolinka Ryanair nabízí letenky z Norimberku, Krakova či Vídně již za několik stokorun.

Do Lamezia Terme se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Lamezia Terme rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

V nedaleko letiště se nachází železniční stanice, odkud se vlakem dostanete do několika italských měst. Na nádraží vás zaveze autobus provozovaný společností Lamezia Multiservizi. Jízda trvá přibližně 5 minut a jízdné vyjde 2 €. Jízdenky si koupíte na letišti v prodejních místech nebo u řidiče.

Půjčené auto

Na letišti Lamezia Terme najdete několik půjčoven aut. Auťák pro vaši dovolenou v Itálii si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Alternativou k přepravě z letiště je taxi, které vás odveze nejen do samotného města Lamezia Terme ale i do okolních vesnic a resortů.

V oblasti můžete využít také služeb společnosti Uber.

Pěšky

Vzdálenost z centra města Lamezia Terme na letiště je 9,5 kilometru. Pokud se rozhodnete pro cestu pěšky, neměla by vám zabrat více než 2 hodiny.

Doprava v noci

Taxi služba a Uber jsou k dispozici 24 hodin denně.

Přestup na letišti

Letiště není využíváno jako přestupní letiště.

Na letišti se nachází salónek „Flexible Lounge Access“.

Další užitečné tipy

Letiště Lamezia Terme je malé a odpovídá tomu i nabídka služeb.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 27. 8. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)