letiště DXB

Dubaj (DXB)

Dubajské mezinárodní letiště patří mezi pět nejrušnějších letišť na světě. s více jak 88 mil pasažéry za rok. Svojí základnu zde mají prémiové aerolinky Emirates i nízkonáladové FlyDubai.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 4 km
  • Oficiální web letiště dubaiairports.ae

Letenky do Dubaje

Do Dubaje se lze dostat přímo s několika aerolinkami z Prahy, Vídně, Mnichova atd., nebo i s přestupem. Vybírat si lze mezi klasickými aerolinkami jako Emirates, Turkish Airlines, Lufthansa, nebo nízko-nákladovými např. FlyDubai, Smartwings.
Ceny se u tradičních aerolinek – bez přestupu – pohybují kolem 12-13 tisíci Kč. Ušetřit zhruba 2-3 tisíce lze při letech s přestupem (např. Istanbul). S nízkonákladovými společnostmi se pak ceny při speciálních akcí dají ceny srazit ještě hlouběji, mezi 8-10 tisíci Kč.

Aktuální ceny si můžete ověřit v našem vyhledávači.

Ještě připomeneme, že v Dubaji se také nachází letiště Šardžá (SHJ), které leží asi 30 km od centra města a je hubem největším sídlem nadnárodní low-cost aerolinky 
Air Arabia

Doprava do centra

Doprava ve dne

Jak se dostat z letiště Dubaj do centra (a zpět) existuje poměrně slušná řádka možností.

Nejrychlejší a nejméně ekonomická (v případě, že váš hotel nenabízí dopravu v ceně) je taxi. Nástupní sazba je 25 dirhamů a pak necelé 2 dirhamy za 1 km.

Další možností, díky které už nebudete muset sáhnout tak hluboko do peněženky je MHD – autobusy, nebo metro.
Pokud zvolíte tuto variantu, budete si potřebovat pořídit předplacenou kartu NOL, kterou si před-nabijete a budete hradit jízdné. Platit u řidiče v hotovosti nelze. Veškeré informace o kartě naleznete na tomto portálu

Autobusy odjíždějí v poměrně slušných frekvencích (max. 10 min), takže nebudete nikdy čekat dlouho. 
Metro je další skvělou alternativou, protože červená trasa vede až na letiště (pouze k terminálům 1 a 3) a prochází hlavní centrální oblastí Dubaje vč. Jumeirah a končí v Jebel Ali. Metro je provozu denně od 5:50 do 0:00 s výjimkou pátku, kdy je v SAE víkend, kdy jezdí od 10 hodin. 
Kompletní informace o jízdném, zonách, jízdném, jízdním řádu a spojení naleznete na stránkách rta.ae.

Doprava v noci

Pro dopravu v nočních hodinách lze využít taxi, nebo noční autobusy (23:30-06:00), které jezdí ve frekvenci 30 min. 
Přestup na letišti

Dubajské letiště má 3 terminály. T3 slouží pouze aerolinkám Emirates a Qantas. T2 je pak domácím terminálem pro nízko-nákladové aerolinky FlyDubai a terminál T1 slouží všem ostatním aerolinkám.

Jestliže potřebujete transferovat z jednoho terminálu a druhý, použijete bezplatné kyvadlové autobusy. Obecně budete potřebovat při přestupu mezi terminály alespoň 90 min. času.

Další užitečné tipy

Při vstupu do SAE není potřebné vyřizovat žádné vízum, to dostanete po příletu na letišti. Razítko „visa on arrival“ vás opravňuje k pobytu do 90 dnů. Musíte ovšem splňovat 2 věci: 1) váš pas musí mít platnost delší jak 6 měsíce od data přicestování do SAE; 2) nesmí se jednat o výdělečný pobyt. 

Na letišti najdete kromě všudypřítomných obchodů, restaurací, barů apod.  sprchy (v T1 a T3) a možnost odpočinku a hodinového spánku ve speciálních odpočinkových místnostech Sleep ´n fly. Při delších nočních transferech je možnost také přespat v terminálovém hotelu Dubai International Airport Terminal Hotel. Wifi síť je poměrně svižná a zdarma, stačí se připojit k DXB Free WiFi“ nebo „DWC Free WiFi.

Úschovny zavazadel se nacházejí v terminálu 1 a 3, ceny jsou dle velikosti zavazadel a délky úschovy, začínají na 25 AED. 

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště Dubaj (DXB) naleznete na oficiálních stránkách letiště

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 18. 5. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)