letiště DXB

Letiště Dubaj (DXB)

Mezinárodní letiště Dubaj International (DXB) je hlavním dubajským letištěm a jedním z nejvytíženějších letišť světa. Jeho terminál 3 je největším letištním terminálem na světě. Svou základnu zde mají aerolinky Air India Express, Emirates, Flydubai a IndiGo. V roce 2018 letištěm prošlo přes 89 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 4,6 km
  • Oficiální web letiště dubaiairports.ae

Letenky do Dubaje

Letenky z Prahy (PRG) do Dubaje na hlavní letiště pořídíte u aerolinek Emirates, Flydubai a Smartwings. Průměrná cena letenky do Dubaje se pohybuje okolo 10 000 Kč a akční letenky seženete i pod hranicí 8 000 Kč. Doba letu z Prahy do Dubaje je okolo 6 hodin (dle letounu).

Do Dubaje se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Dubaje rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Metro

Metro jezdí z terminálů 1 a 3 do centra Dubaje, včetně Jumeirah a končí v Jebel Ali (červená linka). V provozu je od 5:00 do půlnoci (v neděli od 8:00). Jízdenku si koupíte v příletové hale – musíte si zakoupit předplacenou kartu NOL. Veškeré informace o kartě naleznete na tomto portálu. Jízdenka v rámci jedné zóny vás vyjde na 4 AED (asi 25 Kč), na dvě zóny si ji zakoupíte za 6 AED (asi 37 Kč) a za jízdenku ve více zónách si připravte 8,5 AED (asi 52 Kč).

Autobus

Stání autobusů se nachází naproti terminálům. Pro jízdu autobusem potřebujete NOL kartu, neboť není možné zakoupení jízdenky u řidiče. Síť autobusů je hustá a jezdí často, je však více vhodná pro místní, kteří se v jízdních řádech vyznají. 

Půjčené auto

Na letišti Dubaj mají své pobočky jak mezinárodní, tak i lokální autopůjčovny. Ideální auto pro vaši dovolenou v Emirátech si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu. 

Taxi

Nejrychlejší volbou je taxi. Nástupní sazba je 25 AED a pak necelé 2 dirhamy za 1 km. Alternativně využijte služby Uber.


Doprava v noci

Pro dopravu v nočních hodinách lze využít taxi, Uber, nebo noční autobusy (23:30-06:00), které jezdí ve frekvenci 30 min. Zajímat vás bude linka N30, která jezdí z terminálu 2 na nádraží International City Bus Station.
Přestup na letišti

Dubajské letiště má 3 terminály. T3 slouží pouze aerolinkám Emirates a Qantas. T2 je pak domácím terminálem pro nízko-nákladové aerolinky FlyDubai a terminál T1 slouží všem ostatním aerolinkám. Terminál 1 a 3 jsou mezi sebou spojeny průchodem, terminál 2 je oddělen a cesta z něj na T1 vám zabere 20 minut a na T3 30 minut. Mezi terminály jezdí kyvadlová doprava.

Minimální doporučená doba na přestup na letišti Dubaj je 1 hodina. I přestupu mezi terminály si nechte alespoň 90 minut.

Přestupujete-li mezi letišti Dubaj International (DXB) a Dubaj Wold Central (DWC), musíte se vydat metrem na stanici Ibn Battuta, odkud vás na letiště Wold Central odveze autobus (F55). Cesta mezi letišti vám zabere 2 hodiny a bude vás stát 7,5 AED.

Na letišti Dubaj se nachází několik salónků, kde si během dlouhého přestupu odpočinete. Více informací najdete na stránkách letiště.

Máte v Dubaji přestup přes noc? Zamiřte do 5* letištního hotelu nebo využijte služby sleep ‘n fly. 

Během přestupu si svá zavazadla uložíte v úschovně na T1 (za 40 – 50 AED na 12 hodin) a T3 (35 – 45 AED na 12 hodin). Sprchy se nachází na terminálu 3 mezi gaty B13 a B19.

 

Další užitečné tipy

Při vstupu do SAE není potřebné vyřizovat žádné vízum, to dostanete po příletu na letišti. Razítko „visa on arrival“ vás opravňuje k pobytu do 90 dnů. Musíte ovšem splňovat 2 věci: 1) váš pas musí mít platnost delší jak 6 měsíců od data přicestování do SAE; 2) nesmí se jednat o výdělečný pobyt. 

Na letišti najdete širokou škálu obchodů, restaurací a barů. Pro věřící jsou k dispozici modlitebny. Nechybí ani směnárna, bankomaty, zóny pro kuřáky, či posilovna. 

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště Dubaj (DXB) naleznete na oficiálních stránkách letiště.
Interaktivní mapu letiště Dubaj najdete pod tímto odkazem.

Pokud se vám na letišti Dubaj cokoliv ztratí, nezapomeňte vyplnit příslušný formulář.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 29. 8. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)