Letiště Varšava

Letiště Varšava Chopin (WAW)

Mezinárodní letiště Varšava (WAW), celým názvem Letiště Fréderica Chopina Varšava, je nejvytíženějším leteckým přístavem v Polsku. Pojmenováno je po slavném polském skladateli Fryderyku Chopinovi. Slouží jako základna pro národního dopravce LOT Polish Airlines. V roce 2019 letištěm prošlo necelých 19 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 8 km
  • Oficiální web letiště lotnisko-chopina.pl

Letenky do Varšavy

Letenky z Prahy (PRG) do Varšavy na přímých letech pořídíte u aerolinky LOT Polish Airlines. Průměrná cena letenek se pohybuje okolo 5 000 Kč, akční letenky ulovíte i okolo 3 500 Kč. Doba letu z Prahy do Varšavy je 1 hodina 20 minut.

Do Varšavy se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Varšavy rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Na letiště Varšava míří celkem čtyři autobusové linky, které spojují letiště s centrem města. Zastávku najdete v přízemí před příletovou halou. Za jízdenku na 20 minut zaplatíte 3,40 PLN (asi 17 Kč) a za jízdenku platnou 75 minut si připravte 4,40 PLN (asi 22 Kč). Zakoupit si můžete i denní a vícedenní jízdenky. Více informací naleznete na oficiálních stránkách.

  • Linka 175: jezdí denně od 4:27 do 22:58 a míří na vlakové nádraží a další zastávky.
  • Linka 188: jezdí každý den od 4:47 do 23:18 a staví na metru (stanice Politechnika) a na další zastávky v centru.
  • Linka 148: tato linka vás odveze každý den od 4:34 do 22:35 a míří na zastávku Ursynów-Praga.
  • Linka 331: tento autobus jezdí od 6:13 do 17:54 každý den a končí na zastávce metra Wilanowska.

Vlak

Vlakové spoje mezi letištěm a městy Varšava či Lodž zajišťují dvě společnosti.

  • Linka S3 společnosti SKM: vlaky míří z letiště do stanice Radzymin a projíždí centrem města. Vlaky jezdí od 6:10 do 23:13. Cena jízdenky je stejná jako u autobusů.
  • Společnost Koleje Mazowieckie: vlaky spojují letiště s centrem města a jezdí od 5:42 do 21:42. Za jízdenku v tomto případě zaplatíte 7,80 PLN (asi 39 Kč).

Půjčené auto

Na letišti Varšava naleznete několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Plánujete-li si na své dovolené v Polsku půjčit auto, mrkněte se do naší autopůjčovny, kde si určitě vyberete.

Taxi

Taxi dopravu z letiště Varšava zajišťuje společnost ELE taxi. Cena jízdného z letiště do centra města je přibližně 50 PLN (asi 250 Kč) a jízdu si můžete zarezervovat na čísle +48 22 811 11 11.

Alternativně využijte služby platforem Uber či Bolt.

 

Doprava v noci

Noční autobusovou dopravu zajišťuje linka N32, která jezdí od 23:15 do 4:49 a míří na vlakové nádraží v centru Varšavy. Případně si můžete vzít taxi, Uber nebo Bolt.

Přestup na letišti

Terminály

Letiště má jeden terminál, jenž je rozdělen na dvě haly. V jižní hale naleznete check-in přepážky A a B, přepážky C / D / E jsou v severní hale.

Svůj přestup si zkraťte v některém z letištních salónků. Vstup si můžete zakoupit online, v samoobslužném salónku nebo přímo na recepci salónku.

Pokud letíte mezi zeměmi v Schengenském prostoru, na přestup vám stačí 35 minut. Při přestupu mezi zeměmi mimo Schengenský prostor si na přestup nechte alespoň hodinu (kvůli bezpečnostní kontrole).

Během přestupu si můžete svá zavazadla uložit v některé z uzamykatelných skříněk, které naleznete v příletové hale. Cena se pohybuje od 12 do 16 PLN za den.

Prohlídka města

Máte-li ve Varšavě přestup delší než 4 hodiny a letíte s LOT Polish Airlines? Zarezervujte si některou z prohlídek města dle vašeho gusta přes stránky dopravce.

Další užitečné tipy

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Na letišti se nachází široký výběr obchodů od kosmetiky přes duty-free obchody po obchody s módou. Pokud vám po nákupech vyhládne, zamiřte do některé z restaurací, kaváren či fast-foodů.

Mimo výše zmíněné na letišti najdete i bankovní služby, směnárnu a poštu. Pro děti jsou vyhrazeny tři zóny na hraní (v odletové hale).

Pokud se vám na letišti Varšava něco ztratí, kontaktujte příslušnou kancelář na čísle +48 (22) 650 20 06 nebo emailu [email protected].

Na letišti je také terasa pro pozorování letadel, která je otevřena od 6:00 do 22:00.

Aktuální přílety a odlety na a z letiště Varšava naleznete na stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 10. 10. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)