Heathrow

Londýn – Heathrow (LHR)

Londýnské letiště Heathrow není jen největším letištěm Velké Británie, ale řadí se také mezi nejrušnější letecké uzly světa. V roce 2019 bylo letiště oceněno agenturou Skytrax jako 8 nejlepší letiště světa. Svou hlavní bázi zde mají aerolinky British Airways a Virgin Atlantic. Letiště má 4 terminály - 2, 3, 4 a 5. Na Heathrow létá z Prahy ČSA a British Airways.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 22 km
 • Oficiální web letiště heathrow.com

Letenky do Londýna

Londýnské letiště Heathrow není jen největším letištěm Velké Británie, ale řadí se také mezi nejrušnější letecké uzly světa. V roce 2019 bylo letiště oceněno agenturou Skytrax jako 8 nejlepší letiště světa. Létají sem převážně klasičtí dopravci, avšak své lety na toto hlavní londýnské letiště provozuje například také nízkonákladová společnost Eurowings. Letiště je také hlavní bází aerolinek British Airways a Virgin Atlantic. Na Heathrow se nejpravděpodobněji dostanete při přestupech na návazné dálkové spoje především do Severní Ameriky. Z Prahy jsou na Heathrow několikrát denně v provozu linky aerolinek British Airways a ČSA. Cena zpátečních letenek se zpravidla pohybuje kolem 5 000 Kč, avšak britská aerolinka často pořádá akce, při které padají ceny klidně i na 1 700 Kč. Let Praha – Heathrow trvá přibližně 110 minut.

Letenky rezervujte  v našem vyhledávači a nebo na webu dopravce.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Nejrychlejším, avšak nejdražším způsobem dopravy je vlak Heathrow Express, který vás za 15 minut odveze na nádraží Paddington. Jednosměrná jízdenka stojí £ 22 (ve špičce £ 25), zpáteční £ 37. Pokud si však zakoupíte jízdenku online a to 30 – 89 dní před odjezdem, vyjde vás jedna cesta na £ 14,30, pokud více jak 90 dní, za jízdenku zaplatíte £ 12,10. Vlaky zastavují u terminálů 2, 3 a 5 a jsou v provozu od 5:10 do 23:50.

Nejlevněji se do centra Londýna dostanete vlaky Tfl Rail (nádraží Paddington) nebo linkou metra “Piccadilly Line“. Za jízdenku bezhotovostně zaplatíte £ 3,10 (£ 5,10 ve špičce). Metro i vlaky jezdí od 5:00 do 00:30.

Doprava na okolní letiště

 • Gatwick
  • Nejjednodušší je využít autobusové linky společností Oxford Bus (každou hodinu)  nebo National Express (každé 3 hodiny). Cesta zabere přibližně hodinu a půl a vyjde vás od £ 13,5.
 • Stansted & Luton
  • Na obě letiště se nejlevněji dostanete kombinací metra a autobusů EasyBus ze stanice Victoria. Tato varianta vám zabere přibližně 2 hodiny a vyjde vás od £ 5,10. 
  • Druhou možností je využít přímých autobusových linek, které jezdí přibližně jednou za 45 minut. Jízdenka vás vyjde na £ 20 (Luton), £ 27 (Stansted)
 • City
  • Nejprve využijte metra nebo Heathrow Expresu do stanice Paddington, kde přestupte na zelenou linku (District Line) nebo žlutou (Circle Line) do stanice “Bank“, kde přestupte na linku DLR, které vás dopraví přímo na letiště City. Cesta zabere asi 2 hodiny, jízdenky vyjde na £ 14.

Doprava v noci

V noci, mezi půlnocí a pátou ranní, je v provozu autobusová linka N9 s intervaly 20 minut. Cesta zabere přibližně hodinu.

Více o dopravě v Londýně naleznete na webu dopravního podniku.


Přestup na letišti

Na letišti se nachází 4 terminály, 2, 3,4 a 5, z toho Terminál 5 je složen z dalších dvou satelitů. Pokud poletíte z Prahy, přiletíte na terminál 3. Mezi všemi budovami jezdí zdarma tranzitní zónou autobusy. Využít můžete také linek metra nebo Heathrow Expressu, které jsou v letištní zóně zdarma. Na přestup si vyhraňte alespoň 45 minut, z vlastních zkušeností však doporučujeme minimálně hodinu.

Další užitečné tipy

Na letišti a jeho blízkém okolí platí tzn. “Heathrow Free Travel Zone“, ve které je veškerá MHD zdarma. Podrobnou mapu bezplatné oblasti naleznete zde.
Wi-Fi je neomezená a bezplatná. V každém terminálu jsou navíc zdarma přístupné počítače s internetovým připojením.
Úschovna zavazadel se nachází v každém terminálu v příletové části. Provozní doba úschovny je od 5:00 do 23:00. Za jednodenní uschování zaplatíte £ 6.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 27. 7. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)