Logo Austrian Airlines

Austrian Airlines

Austrian Airlines (OS) je rakouská národní společnost, která byla založena v roce 1957. Své hlavní sídlo má ve Vídni na letišti Schwechat (VIE) a další základny na letištích v Salzburku (SZG), Innsbrucku (INN) a Štýrském Hradci (GRZ). Létá do více jak 120 mezinárodních destinací v 55 zemích. Od roku 2000 je členem Star Alliance a je také součástí skupiny Lufthansa Group.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – velké o max. rozměrech 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti 8 kg + malé o max. rozměrech 40 × 30 × 10 cm a neomezené hmotnosti
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a malý snack na krátkých linkách v ceně
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.austrian.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici od 47 až 1 hodinu před plánovaným časem odletu. Check-in na letišti je zdarma a provedete ho u samoobslužného kiosku nebo na přepážce.

Nejnižší tarif „Economy Light“ od října 2022 neumožňuje bezplatný výběr sedadla, které je cestovatelům náhodně přiděleno během check-inu. V případě nespokojenosti s přiděleným místem je možné ho upravit za poplatek 25 € / let. Vyšší tarify stále zahrnují bezplatnou volbu sedačky během online check-inu.

Test COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Naše recenze

Austrian Airlines se řadí mezi středně velké aerolinky  My ji hodnotíme jako lehce nadprůměrného dopravce. Dlouhodobě si drží slušný standard zejména na dálkových linkách (jak v ekonomické třídě, tak zejména business třídě, která je velmi dobře hodnocena hlavně u novějších typů letadel).

Austrian těží ze spolupráce s dalšími aerolinkami z Lufthansa Group (Lufthansa a Swiss), díky čemuž nabízí i množství codesharovaných letů. Jeho domovské letiště ve Vídni je přehledné a při přestupech si vystačíte i s 30 minutami.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

U Austrian Airlines máte dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti max. 8 kg, druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 10 cm a neomezené hmotnosti.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 50 € (při jeho dokoupení k základnímu tarifu „Light“). Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky Austrian Airlines kupujte snadno přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon +420 225 376 413, v českém jazyce, po-pá, 8:30–17:00.

Případně +43 5 1766 3100 v německém, nebo anglickém jazyce.

E-mail: [email protected].

Adresa v Praze: Belgická 276, Praha 2 (kontaktní telefon: +420 227 231 231)

Služby

Na krátkých linkách Austrian Airlines podávají zdarma pouze vybrané nápoje, ostatní k zakoupení na palubě. Na dálkových linkách je poskytováno teplé a studené občerstvení v rámci ceny letenky.

U dálkových linek mohou cestující využít systému palubní zábavy s širokou nabídkou filmů, seriálů, hudby i her. Wi-Fi je k dispozici jen na vybraných letadlech, cena za připojení se pohybuje od 3 do 12 € (dle datového balíčku).

Destinace

Z Prahy (PRG) provozují Austrian Airlines přímé spojení do Vídně (VIE) v několika rotacích denně.

Rakouský dopravce operuje lety do více než 120 destinací. Za nejzajímavější považujeme přímé linka do Los Angeles (LAX), mexického Cancúnu (CUN) nebo Bangkoku (BKK) v Thajsku. Dále v jeho nabídce za často sympatické ceny ulovíme letenky do New Yorku (EWR/JFK) nebo na exotický ostrov Mauricius (MRU).

Flotila

Flotilu Austrian Airlines tvoří 61 letadel – 29× Airbus A320-200, 3× Airbus A321-100, 3× Airbus A321-200, 3× Boeing 767-300ER, 6× Boeing 777-200ER a 17× Embraer 195.

Podívejte se na více informací o flotile letecké společnosti Austrian Airlines.

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)